ב"ה יום חמישי, י"ז כסלו תשפ"א | 03.12.20
ח"כ דב חנין
ח"כ דב חנין צילום: שטורעם.נט, ארכיון
ח"כ דב חנין הפתיע: "אני צאצא של האדמו"ר האמצעי"

במסגרת יום הוקרה לתנועה החסידית שנערך היום בכנסת, סיפר ח"כ דב חנין מ'הרשימה המשותפת' כי הוא צאצא של כ"ק האדמו"ר האמצעי נ"ע וכי הוא קרוי על שמו
מאת יוסי אסולין
חבר הכנסת דב חנין, איש שמאל וחבר המפלגה הערבית 'הרשימה המשותפת', הפתיע את הנוכחים כשסיפר: "יש לי קשר אישי מאוד חם לחב"ד. באתי לכאן כדי להביע הערכה לפעילות שלהם".

חנין המשיך וסיפר כי הוא צאצא של האדמו"ר האמצעי רבי דובער שניאורי, בנו של האדמו"ר הזקן, מייסד חסידות חב"ד ואף קרוי על שמו. "סבא שלי היה חסיד חב"ד, מראשי חסידות חב"ד בתל אביב. כשהייתי ילד הוא היה לוקח אותי לבית הכנסת של חב"ד", שיתף חנין.

בראיון שנתן לפני 5 שנים לאתר שטורעם.נט, סיפר: "אנחנו משפחה גדולה, עם זרמים פוליטיים שונים, אבל כולם אהבו את סבא. הייתי נכד אהוב, ישבתי לימינו. הוא השקיע בחינוכי, לא יודע אם הצליח כל-כך לשיטתו. הלכתי איתו לבית-הכנסת. אני מתגעגע אליו".

סבו של חנין, רבי אלתר חנין, היה מגבאי בית הכנסת מרכז חב"ד ברחוב נחלת בנימין בתל אביב לפני למעלה מ-40 שנה. אביו של דב, דוד חנין, כיהן כנציג המפלגה הקומוניסטית בהסתדרות העובדים, ודב עצמו – כאמור – מכהן היום כחבר כנסת מטעם מפלגה ערבית.

יום ההוקרה נערך ביוזמת יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם-רפאלי, בשיתוף עם אגודת חסידי חב"ד המייצגת את חב"ד בכנסת. שרים, חברי כנסת מכל סיעות הבית, אישי ציבור וראשי חסידות חב"ד השתתפו באירועים שונים שהתקיימו היום במשכן לכבוד התנועה.

תודה רבה לכתב אלירן טל
י"ט בתמוז תשע"ח