ב"ה יום חמישי, י"ג אדר תשפ"א | 25.02.21
 צילום: crownheights.info. עיבוד: שטורעם
צילום: crownheights.info. עיבוד: שטורעם
שלש שעות של התוועדות נדירה

האזינו להתוועדות מיוחדת ונדירה עם טובי המשפיעים: ה"חוזר" הרב יואל כהן, ראש הישיבה הרב פרידמן, השליח הרב שם טוב והרב שפירא
מערכת שטורעם

לידי מערכת 'שטורעם' הגיעו קטעי אודיו מעיקרי הדברים שהושמעו בהתוועדות הנדירה שנערכה בתום החלק הרשמי של ההתוועדות המרכזית בג' תמוז שנערכה ב"'קמפוס חמ"ש" ביום שלישי שעבר.

קטעי האודיו הוקלטו על-ידי אחד המאזינים להתוועדות הממושכת והנדירה בגילוייה. ראש המדברים, בשפה האידיש, היה ה'חוזר' הגה"ח רבי יואל כהן, ולצידו ראש-ישיבת 'אהלי תורה' הגאון הרב ישראל פרידמן, השליח הוותיק הרה"ח ר' שלום דובער שם טוב מדטרויט, הרב יהודה לייב שפירא, חבר וועד רבני ליובאוויטש הכללי ור"י חב"ד במיאמי והרב יצחק גולדברג - ראש ישיבת 'תומכי תמימים' במגדל-העמק.

סביב הארבעה התגודדו תלמידי התמימים רבים, וההתוועדות נמשכה מחצות הליל עד השעה חמש לפנות בוקר. הסובבים ציינו בהתפעלות את הגילוים הנדירים שהושמעו. "זו התוועדות נדירה", אמרו. מערכת שטורעם מתנצלת על האיכות הלקויה של קבצי השמע זאת עקב הקהל הרב וההתוועדויות הנוספות שהתקיימו באולם.

בהקלטת ההתוועדות, שנערכה לאחר אמירת 'לחיים' הוגנת, צונזרו מספר קטעים.

להאזנה: קטע א | קטע ב | קטע ג | קטע ד | קטע ה | קטע ו | קטע ז

י"ב בתמוז תשס"ז
הגב לכתבה

תגובות
5
1. נפלא
תענוג רצוף, תוכו אהבה שאין כמוה לרבינו, כפי שר' יואל יודע וידוע.
חובה לכל חסיד ומקושר.
י"ב בתמוז תשס"ז
2. הגיע הזמן להסריט בוידאו התוועדויות מהסוג הזה!
היום כשמישהו מביא איזה קטע לצפיה בווידאו לא ברור מר' מענדל וכיו"ב, נוצר מיד ביקוש אדיר להעתיק ולראות וכו',
אך כשיש לנו הזדמנות להסריט בלי מאמץ מיוחד את גדולי החסידים דהיום שהרבי מסר להם את הנהגת החסידים וכו', אין אף-אחד שחושב שזה חשוב.
בעוד 30 שנה הילדים שלנו לא יסלחו לנו על ה"פספוס" הזה שלא יהיה ניתן להחזרה.
נ.ב. גם בשנותיו הראשונות של הרבי לא חשבו שזה מספיק חשוב להסריט את ההתוועדויות, והיום אפשר רק לקונן על העבר...
בואו ולא נהיה מהצועקים לשעבר.
הגיע הזמן שמישהו ירים את הכפפה!
י"ב בתמוז תשס"ז
3. התקשרות
יישר כוח גדול לשטורעם שאיפשרו לשמוע התוועדות חסידים.

הערה לתגובה#2: הרבי לא מסר את הנהגת החסידים לאף אחד. הרבי לא עוזב את צאן מרעיתו, והוא נשיא דורינו דהיינו שמנהיג את כל הדור.
י"ג בתמוז תשס"ז
4. "געשמאק"
פשוט "געשמאק" לשמוע התוועדות חסידות אמיתית!!! יישר כח.
י"ג בתמוז תשס"ז
5. להסריט או לא?
אכן הי' יפה מאד אם היו מסריטים התועדויות כאלו, אך אז כבר לא היו התועדויות מהסוג הזה יותר.

גם אצל הרבי הי' הבדל גדול בין התועדויות המוסרטות לעומת אלו שרק הוקלטו בטייפ, וגם הבדל בין התועדויות ימות החול והתועדויות של שבת ויום טוב.

תמיד היו מודיעים לרבי מראש על ההתועדויות שיהיו משודרות בטלויזי', ופעם א' לא ידעו אם יוכלו לעשות זאת או לא והודיעו לרבי רק יום לפני כן שנוצרה אפשרות כזאת, והרבי לא הי' שבע רצון מזה כלל, ושאל-התלונן באם עליו עכשיו להכין התועדות אחרת?!

עאכו"כ חסידים כר' יואל ואחרים שמתרגזים ששומעים שדברים מתוך התועדות פנימית מתפרסמים בעתון או באינטרנט, הרי יתקוממו ממש אם יראו שעוד מסריטים אותם. הם פשוט לא יתועדו בצורה כזאת יותר. ודבר זה מובן ופשוט לכל בר דעת.
י"ג בתמוז תשס"ז