ב"ה יום שני, ג' תשרי תשפ"א | 21.09.20
מתוך הוידאו
מתוך הוידאו צילום: שטורעם
הרב בסר ע"ה מספר על זכרונות מהרבי ● לצפיה

הרב יחזקאל בסר ע"ה, מבכירי רבני אגודת ישראל בארה"ב,שהלך אתמול לעולמו סיפר לפני כמה שנים על זכרונות ידידו הרב יצחק מאיר פיסטנברג ז"ל שהיה ידידו של הרבי בברלין "הוא סיפר לי שהכיר את הרבי באוניברסיטה והתרשם מהרבי מכל היבט. הוא סיפר לי: הרבי מעולם לא השתנה, תמיד חבש מגבעת, דבר שלא היה רגיל בגרמניה"
מערכת שטורעם

הרב יחזקאל בסר, מבכירי רבני אגודת ישראל בארה"ב, שהלך אתמול לעולמו סיפר לפני כמה שנים על זכרונות ידידו הרב יצחק מאיר פיסטנברג ז"ל שהיה ידידו של הרבי בברלין.

"הוא סיפר לי שהכיר את הרבי באוניברסיטה והתרשם מהרבי מכל היבט. הוא סיפר לי: הרבי מעולם לא השתנה, תמיד חבש מגבעת, דבר שלא היה רגיל בגרמניה. כאן אינם מבינים זאת, אבל בברלין, אי אפשר היה להיכנס לבנק מבלי להסיר את הכובע. ואם לא היית מסיר, היו אומרים לך... היה לו זקן, אבל לא בזה הייתה הגדלות שהוא ראה ברבי.

כשהאדמו"ר מבעלזא הגיע לברלין לראות רופא עיניים, הרבי אמר לאיצ'ה מאיר, שמעתי שהאדמו"ר מבעלזא כאן, הייתי רוצה לראות אותו. הם הגיעו אליו לבית בו התאכסן, והרבי מבעלזא עמד שם בעיניים סגורות, כיוון שהיו לו בעיות ראיה.

האדמו"ר עמד ונתן שלום לכולם כשמגבת נתונה על ידו, וכשהרבי עבר הוא הרים את עיניו, הסיר את המגבת ונתן לרבי "שלום" ביד חשופה. כל הנוכחים נדהמו. הוא עשה דבר יוצא מגדר הרגיל, והם התחילו לשאול את איצ'ה מאיר: מי זה? מי הוא? והוא השיב: הוא החתן של הרבי מליובאוויטש". 

החנות הווירטואלית של jem מאפשרת לכם לרכוש בעזרת אתר האינטרט הבא את התוכנית השבועית, למענכם ולמען משפחתכם. לחצו כאן לכניסה.

לצפייה בתרגום לעברית, לחצו על כפתור ההפעלה:

לצפייה בתרגום לאנגלית, לחצו על כפתור ההפעלה:

לצפייה בתרגום לרוסית, לחצו על כפתור ההפעלה:

לצפייה בתרגום לצרפתית, לחצו על כפתור ההפעלה:

כ"ו בשבט תש"ע