ב"ה יום רביעי, כ"ב מנחם-אב תשפ" | 12.08.20
הרב פרוש במהלך הראיון המיוחד, לפני שנתיים
הרב פרוש במהלך הראיון המיוחד, לפני שנתיים צילום: שטורעם
הראיון המרתק של הרב מנחם פרוש לשטורעם ● מיוחד

לקראת יום הבהיר י"א ניסן תשס"ז, יום הולדתו של הרבי, במסגרת הפרויקט המיוחד "רגע עם הרבי", קיים עורך שטורעם, יאיר בורוכוב, ראיון עם העסקן הירושלמי המיתולוגי, חבר הכנסת לשעבר שעמד בראש אגודת ישראל ומבכירי העסקנים של היהדות החרדית מזה שבעה עשורים, הרב מנחם פרוש ע"ה ● במסגרת הראיון, ספר על שורה של יחידויות בנושאים שוני
מערכת שטורעם

לקראת יום הבהיר י"א ניסן תשס"ז, יום הולדתו של הרבי, במסגרת הפרויקט המיוחד "רגע עם הרבי", קיים עורך שטורעם, יאיר בורוכוב, ראיון עם העסקן הירושלמי המיתולוגי, חבר הכנסת לשעבר שעמד בראש אגודת ישראל ומבכירי העסקנים של היהדות החרדית מזה שבעה עשורים, הרב מנחם פרוש ע"ה.

הרב פרוש תיאר כי במסגרת תפקידיו נפגש עם כל גדולי הדור, מתוך קרבה מיוחדת. "לא אפריז אם אגיד שהרבי היה יחיד בין המיוחדים, בהגדרותיו, בהתמצאותו, בהכוונתו. ונושא זה של מיהו יהודי נגע עד נשמתו. הוא ראה בזה את האסון של הדור, אם לא יוגדר מיהו יהודי".

פרוש סיפר על הרגע המיוחד ביותר שהוא זוכר בעמדו ביחידות. "בעמדי ביחידות, הרבי ביקש ממני לחזור על נאום שנשאתי ביוהנסבורג ביום השנה של הריי"צ. אמרו שהנאום היה מאד מיוחד. נכנסתי לרבי, והוא רצה שאחזור על דברי שם באותה צורה בדיוק שדיברתי שם, עם הרטוריקה והידיים".

"בזמנו הוציאו שני בחורים מישיבת חברון שהיו קשורים לחב"ד, היה מתח גדול אז, והרבי אמר לי: כאשר אתה תחזור לארץ ישראל, תשאל את אותו 'גדול' שעומד במאבק על זה נגד חב"ד אם הוא רוצה להרים את המערכה של הגאון מוילנא והחסידות?".

בהמשך מספר הרב פרוש כיצד פעל כ"ק אדמו"ר הריי"צ נ"ע להשגת אישור לתקציב עבור מוסדות החינוך החרדי, כאשר הרב פרוש נשלח על ידי הרב בריסק לבקש מהרבי להשפיע על שז"ר לפעול לטובת העניין.

"תחזור לארץ ישראל, תגיד לשז"ר שאני מבקש ממנו למלא את הבקשה, ואני בטוח שמשפחת רובשוב בארץ ישראל לא תבייש את משפחת רובשוב שברוסיה", אמר הרבי לרב פרוש, ובזכות שליחות זו אושר התקציב.

לצפייה בכתבה לחצו על כפתור ההפעלה או לחצו כאן:

ח' באדר תש"ע
הרב פרוש במהלך הראיון המיוחד, לפני שנתיים
הרב פרוש במהלך הראיון המיוחד, לפני שנתיים | צילום: שטורעם