ב"ה יום רביעי, כ"ב מנחם-אב תשפ" | 12.08.20
למטה: תמונות מתוך מצלמות האבטחה
למטה: תמונות מתוך מצלמות האבטחה צילום: ערוץ 2
תיעוד: כך פיצחה המשטרה את שוד התפילין ● צפו

בתוכנית "מהדורה ראשונה" ששודרה אחר-הצהריים בערוץ 2 נחשף תיעוד המציג את שודד התפילין מדוכן חב"ד בתחנה המרכזית בעפולה, כשהוא שב לזירת הפשע. מאוחר יותר הוא נתפס. צפו בגנב התפילין
אתר חדשות 2

מניחי התפילין בתחנה המרכזית בעפולה יכולים לנשום לרווחה: בתום מאמץ מיוחד הצליחה המשטרה בסיוע עובדי המקום לשים את ידיהם על גנב התפילין הסדרתי ולפענח את התעלומה.

בעזרת מצלמות האבטחה שהותקנו במקום נתפס אתמול גבר בן 45 החשוד בגניבת תשעה זוגות תפילין אותם הניח אורי נחום, איש חב"ד, לעוברים והשבים בתחנה.

באחד המקרים תועד החשוד, אדם דתי המוכר למשטרה, כשהוא מגיע למקום עם שקית לאחר שירד מהאוטובוס ופונה לדוכן. קודם הוא רוקן את קופת הצדקה ולאחר מכן "העלים" גם את התפילין. על פי החשד, מדובר בגנב סדרתי שאחראי לתשעה מקרים דומים השנה.

אתמול סוף סוף נלכד הגנב על חם. עובדי התחנה שכבר ידעו כיצד נראה החשוד זיהו אותו בוודאות כאשר חזר לסורו. בזמן שניסה הגבר להכניס את התפילין לתוך עיתון מגולגל הסתער עליו המאבטח אלירן דהן ומנע ממנו לעזוב את המקום. "הוא אמר לי: 'אני אדם זקן. באתי רק להניח תפילין'", סיפר דהן. "לאחר מכן הוא התחיל לקלל ולאיים".

החשוד נלקח לתחנת המשטרה בעפולה והודה במיוחס לו. על פי החשד הוא מכר כל התפילין תמורת אלף שקלים. בית המשפט שחרר את החשוד למעצר בית תחת תנאים מגבילים ובקרוב יוגש נגדו כתב אישום.

צפו בוידאו, באדיבות אתר חדשות 2 באינטרנט. 

 


י"ג באייר תש"ע