ב"ה יום רביעי, כ"ב מנחם-אב תשפ" | 12.08.20
הרב גורביץ' על רקע התוועדות עם הרבי. למטה: אינתיפדה
הרב גורביץ' על רקע התוועדות עם הרבי. למטה: אינתיפדה צילום: ארכיון שטורעם
לפתע החל הרבי לדבר על המבצע המסוכן בשכם ● מיוחד

מיוחד לשטורעם: היה זה לפני עשרות שנים. פורים תשל"ו. הרב יוסף-יצחק גורביץ', משפיע ישיבת תות"ל מגדל העמק עושה את דרכו ל'מבצע פורים' סמוך לשכם, יחד עם שני יהודים נוספים ● באמצע הדרך, נקלע הרכב לאזור מסוכן: עשרות ערבים משולהבים עמדו באמצע הכביש, חסמו אותו עם צמיגים בוערים ואיימו לפגוע בכל מי שיעז לעבור דרכו ● בכתבה המלאה: הרב גורביץ' מספר על רגעי הדרמה, וגם: על הרגע שבו סיפר הרבי את סיפורו במהלך התוועדות
מערכת שטורעם

הרב יוסף יצחק גורביץ' שנשלח על ידי הרבי בין קבוצות השלוחים, שהה במהלך שליחותו בעיר העתיקה בירושלים.

הרב גורביץ' נסע בהוראת הרבי להביא את שמחת חג הפורים לחיילים ובסיסי צבא בסביבות ירושלים.

היה זה ערב פורים תשל"ו. המצב בשטחים, כמו תמיד, היה מתוח, והרכב בו נסע הרב גורביץ' יחד עם שני יהודים נוספים והנהג נקלע לאיזור סמוך לשכם, בדרכם לבסיס צבא.

הרב גורביץ' מספר כי הנהג עצר את הרכב וסרב להמשיך לנסוע לאור העובדה שמספר ערבים חסמו את הדרך באבנים וצמיגים בוערים, כשהם עצמם עומדים עם אבנים בידיהם ומאיימים לפגוע בעוברים.

הרב גורביץ' סיפר לאותו נהג על השליחות של הרבי ועל כך שהרבי נטל "עלי ועל צווארי" כל דבר רע שעלול חלילה להתרחש לשלוחיו. "יש לנו שליחות מהרבי ועלינו להמשיך בדרכנו" אמר הרב גורביץ' בתוקף.

הנהג השתכנע והקבוצה המשיכה בדרך. הם חלפו על פני קבוצת הפורעים הערבים ללא פגע, רק עם כמה אבנים שחדרו דרך החלון.

לאחר מכן, כאשר סיימו בהצלחה את שליחותם, דיווח הרב גורביץ' על המקרה למזכירות הרבי, ולמחרת היום, כאשר נעמד בהיכל הישיבה להאזין לשידור התוועדות פורים תשל"ו הוא נדהם לשמוע את הרבי מספר את מה שהתרחש.

במיוחד לחג הפורים, מגישה לכם מערכת שטורעם ראיון וידאו עם הרב גורביץ' המגולל את פרטי ההתרחשויות, הוא מספר על התחושות שלו בעת ששמע את השיחה, וכן אנו מגישים לכם וידאו משיחת הקודש המדוברת של הרבי.

קטע הוידאו המיוחד הוקרן במסגרת המופע השנתי של תיכון בית חנה בקרית מלאכי ותודת המערכת נתונה להם על כך.

לצפייה בראיון עם הרב גורביץ לחצו על כפתור ההפעלה או לחצו כאן:

לצפייה בשיחת פורים תשל"ו לחצו על כפתור ההפעלה או לחצו כאן:

י"ג באדר תש"ע