ב"ה ערב ש"ק, ז' תשרי תשפ"א | 25.09.20
חנין בראיון לשטורעם, אתמול
חנין בראיון לשטורעם, אתמול צילום: מאיר אלפסי, שטורעם
ח"כ יהודי, מפלגה ערבית: "מתגעגע לסבי החב"די"

חבר-הכנסת דב חנין הוא דמות בולטת, יוצאת דופן, בנוף הפוליטי במשכן הכנסת. הוא יהודי המכהן כחבר-כנסת מטעם מפלגה מעורבת ערבית יהודית. מפלגה ששורשיה נטועים עמוק בקומוניזם הסובייטי, אך מסתבר כי יש בה גם שורשים אחרים: חנין הוא נצר למשפחה חב"דית ● אתמול, במהלך היום החגיגי במשכן, הוא העניק ראיון וידאו בלעדי לשטורעם, במהלכו התייחס לראשונה לקשר החב"די ולערכים עליהם גדל
מראיין: העסקן החב"די ר' זלמן וולף

חבר-הכנסת דב חנין הוא דמות בולטת, יוצאת דופן, בנוף הפוליטי במשכן הכנסת. הוא יהודי המכהן כחבר-כנסת מטעם מפלגה מעורבת ערבית יהודית. מפלגה ששורשיה נטועים עמוק בקומוניזם הסובייטי, אך מסתבר כי יש בה גם שורשים אחרים: חנין הוא נצר למשפחה חב"דית.

אתמול, במהלך היום החגיגי במשכן לציון 60 שנה לפעילות במקום, הוא העניק ראיון בלעדי לשטורעם, במהלכו התייחס לראשונה לקשר החב"די ולערכים עליהם גדל.

"סבי", הוא מספר, "הרב יעקב אלתר היה חסיד חב"ד. הוא התגורר בתל אביב לאורך השנים, והיה אחד הפעילים המרכזיים של חב"ד בעיר. היה אדם מקסים, כולם אהבו אותו.

"אנחנו משפחה גדולה, עם זרמים פוליטיים שונים, אבל כולם אהבו אותו. הייתי נכד אהוב, ישבתי לימינו. הוא השקיע בחינוכי, לא יודע אם הצליח כל-כך לשיטתו. הלכתי איתו לבית-הכנסת. אני מתגעגע אליו", הוא מגלה.

אתה רואה את עצמך כחב"דניק, לאור ההיסטוריה המשפחתית?

"אני לא רואה את עצמי כחב"דניק, למרות שאני נקרא על שמו של האדמו"ר האמצעי. 

"לא רואה פער גדול בין מה שגדלתי עליו לבין מה שאני כיום. בדרך מסוימת, אני ממשיך את דרכו של סבא. אולי לא בפרטים, אבל במשהו מאוד עמוק כמו אהבת אדם. אני מאוד מקווה לראות בעצמי ממשיך של הדרך הזו. 

"יוצא לי הרבה להיתקל בנציגים של חב"ד במקומות שאני מגיע אליהם. אני מתרשם מהפעילות המסורה שלהם. הם אנשים שנותנים את הנשמה למה שהם עושים". 

לצפיה בראיון, לחצו על כפתור ההפעלה או כאן

 

י"ח בשבט תש"ע
 
 
 
 
חנין עם סבו החב"דניק
חנין עם סבו החב"דניק