ב"ה מוצאי ש"ק, י"ט תשרי תשפ"ב | 25.09.21
החברא קדישא, הקברן והטרקטורון. במהלך הלוויה
החברא קדישא, הקברן והטרקטורון. במהלך הלוויה
בואו ואספר לכם 'מופת' / בלוג

דברים שבעיני נראים מופת, נראים אצל שלוחים רבים שגרה, אבל מה שהתרחש השבוע עורר אצלי התרגשות גדולה • הרב רסקין בבלוג מרגש


מאת הרב זאב רסקין

אני משוכנע, אפילו בטוח, שדברים שבעיני נראים כמופת גלוי, נראים אצל שלוחים רבים כדבר שבשגרה ובפרט שכל-כך הרבה סיפורים נכתבו וידועים על דברים שמיימיים שקרו באופן כמעט לא מובן. אני עדיין מתפעם ומתרגש כל פעם כאילו הייתה זו הפעם הראשונה.

סוף השבוע האחרון היה אמור להיות נינוח וחביב, ללא כל הפרעות מיוחדות. זוגתי תיחי' הייתה בעיצומו של הפקת אירוע נשים ממדרגה ראשונה, שאני בעצם לא ממש נדרשתי להתעסק בו למעט. כשאני כותב ממדרגה ראשונה אספר לכם במה דברים אמורים: זה התחיל לפני כמה חודשים כשזוגתי אמרה לי שהיא מעוניינת לערוך סמינר ולהביא מרצה גדולה - הגב' שרה כרמלי מניו יורק (שווה כל דולר). היא מדברת באופן יוצא מן הכלל על ענייני טהרת המשפחה, היא כובשת לבבות וקוצרת פירות,  יש לה גם ברכה מהרבי, שאמר לה פעם שהוא רוצה להיות שותף איתה. "מה דעתך?" היא שאלה. ואני לתומי תוך התעסקות בהכנות אדירות לפסח עניתי, "כן, מתאים".
 
ואז הרעיון התחיל לרוץ וזוגתי יחד איתו. "אני צריכה אולם בבית מלון ניטרלי, פרחים, כסאות, מפות תואמות שף, שוסי בר, ואת כל הרכיבים להביא מישראל". אני מספר על כל הפרטים, כי אילו היית צריכה להפיק אירוע כזה במדינה נורמלית זה היה נסגר בטלפון, או במקרה הגרוע בפגישה, אצלנו זה לא כך - כל פרט צריך לארגן לבד ולהזמין ולתאם בנפרד. ממש טירוף מערכות. ואז צריך להביא מרצה להרצות סדנת טיפוח. בחישוב מהיר הבנתי שצריך פה חבילה גדולה של מזומנים, וכידוע התקופה של אחרי פסח ול"ג בעומר שהיו בהצלחה גדולה ב"ה, היא לא ממש זוהרת...

יום חמישי בבוקר, עם בוא האורחים נדרשתי בפתאומית לטפל בטהרת וקבורת יהודי (כן אני גם החברה קדישא, גם הקברן, גם הטרקטורן) וההתעסקות בעניין הוציאה ממני את טיפת האוויר האחרונה.

בסיומו של יום אשתי מדווחת לי בסיפוק רב כי היתה הצלחה מסחררת, (קיימנו לפני כן דיונים רבים מה היא הצלחה). כן, היו הרבה והחשוב מכל, יש חברת קהילה נוספת בעיר שתבקר במקווה הטהרה.

ביום ראשון בבוקר יצאתי עם כמה עוזרים להפעיל את "איה נאפה". לדעתי זה מרכז קירוב מהגדולים בעולם, כאשר למעלה מ-60,000 בני נוער ישראלים דורכים אצלנו בבית חב"ד שאני מפעיל יחד עם בחורים מהמרכז שליחות. הם חווים מקרוב, לראשונה בחייהם, סעודת שבת, שיעור תורה, פוגשים שומרי מצוות, זוכים לארוחה חמה,  מניחים תפילין, והחשוב מכל - שיחות נפש המביאות לקירוב עצום. וגם כאן אני רץ קדימה עוד הרבה לפני שאני יודע האם יהיה מהיכן לשאת בנטל הגשמי הגדול המתווסף לנטל השוטף האדיר.

בדרכי חזרה ללרנקה אני מקיים שיחת טלפון עם ידיד מקורב מקומי ומבקש ממנו הלוואה דחופה ע"ס 6,700 דולר. נו, סיכומים צריך לכבד, וכך בשעה 23:30 אני יושב עם הספקים של האירוע והמרצות, סופר ומחלק מעטפות. 

בתום התהליך עם מיהרו לשדה התעופה וכך נשענתי רגע על הכיסא לאחור, עייף ומהורהר, וחושב לעצמי: מה עכשיו?  השעה 23:43 צליל ההודעות הנכנסות במחשב גורם לי להעיף מבט חטוף, אז אני רואה שכתובת שולח ההודעה היא מיהודי באוקריאנה, איש יקר בעל חסד הנתון כולו לענייני קדושה, (המעניין מכל שמעולם לא פגשתי אותו).

בעבר שמעתי עליו מידיד והוא אמר לי, "תשמע האיש חם לענייני קדושה, הוא בעל חסד עצום", ואני שעייפתי מהבטחות, שלחתי לו בקשה לעזור בבנית המקווה. לא שמעתי ממנו זמן רב, ואז הוא דיבר איתי בסוכות על אפשרות, ושוב לא שמעתי ממנו, והנה ההודעה ממנו. אני פותח את תיבת ההודעות והוא כותב לי כך "שלחתי לך היום 7,000 דולר, בברכה בידידות וסליחה על האיחור". הכסף היה למחרת בבנק (!) בהזדמנות זו אני מברך את ידידי האנונימי שכאמור מעולם לא פגשתי בשפע ברכה והצלחה, ויוכל תמיד להיות מהנותנים.

אז חג השבועות כבר כאן. עוגות הגבינה וכל הגימיקים כדי ש"בננו" יהיו בעשרת הדברות, אבל על-מנת שנזכה באמת לקבל את השפע, אנו מחוייבים ל"ויחן שם ישראל נגד ההר" כאיש אחד בלב אחד, רק אז נהיה ראוים מתוך אחדות אמיתית בינינו למתן תורה.

ד' בסיון תשס"ז
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
12
1. בונוס
300$ בונוס
ד' בסיון תשס"ז
2. זאבי טייערער
לכבוד ג' תמוז גיב איך א טוייזנט...

דער ברודער
ד' בסיון תשס"ז
3. מי שיכול לעזור - אנא!!!
ב"ה

זאבי צריך את העזרה שלכם - אז אנא ונא - תרמו בעין יפה!!!

https://www.mychabad.org/temp
lates/articlecco.html?AID=145247

ד' בסיון תשס"ז
4. good
very good
ד' בסיון תשס"ז
5. א' שלמד איתך באהלי תורה
ממש נהנים מכל מילה, וזה מרגש ומחמם את הלב
ה' בסיון תשס"ז
6. התרגשתי מאוד מאוד
הרב רסקין. כל הכבוד לך, אני מלא כולי הערכה והוקרה לך ולרעייתך על הפעילות שאתם עושים שם. ריגשת אותי בסיפורך.

כל הכבוד לכם.
ה' בסיון תשס"ז
7. לפלא הוא לי...
נשאלת השאלה: איך שליח בסדר גודל כזה למדינה קטנה כמו קפריסין?
... שמא תפוסים המקומות הגדולים ע"י אנשים קטנים???

אל תתייאש! כפי שאנחנו מכירים אותך, אתה תגייר את שני חלקי האי - היווני והתורכי - ולכנס השלוחים הבא תגיע עם שלושה מליוני חבדניקים, כפריסיים מקוריים...

מחזיקים לך אצבעות (כמו שלך), גבר!
תמשיך להצליח!
ט"ו בסיון תשס"ז
8. הרב רסקין!!!
כל הכבוד על הפעילות הענפה.
המשך לפעול בכל הכוח ולשתף אותנו על ידי הבלוג הנפלא!
י"ז בסיון תשס"ז
9. כל הכבוד לרב רסקין
מלא פעילויות כרימון,
מאחד את הקהילה המקומית,
כתובת לכל איש בכל בעיה ואוזנו כרויה אליו עם לב מלא
י"ט בכסלו תשס"ח
10. הרב רסקין הינו שליח רב פעלים
כמי שנחשף מהצד לפועליו של הרב זאב אריה רסקין, יכול להעיד על פועליו היוצאים מהכלל ויוצאי הדופן לקרב ישראלים ויהודים בקפריסין לקהילה אחת ומאוחדת, יישר כוח
שמואל
כ"ט באדר ב' תשס"ח
11. כישרון נראה למרחוק,
הכישרון הגדול של זאביק
והכריזמה הסוחפת של הביאה המון כח לעם היהודי בתפוצות גאווה להיות יהודי
למיטב הכרתי הבחור פשוט מתמחה בלהיות
בן אדם.
מנווט את בתי חבד בקפריסין לא פוסח על אף יהודי
כולם זוכים לחיבוק חם ואוהב
שפע שפע שפע
מי יתן וירבו כמותו.....
א' במנחם-אב תשס"ח
12. איש גדול!!!
כמי שבא ממשפחה חילונית,התחזקתי בעיקר בגללו!!
איש גדול ומיוחד-ישר כח!!!
ב' בחשוון תש"ע