ב"ה יום ראשון, י"א חשוון תשפ"ב | 17.10.21
הרב זאב רסקין
הרב זאב רסקין
כשהרב רסקין בכה בראש-השנה

השבוע בבלוג של הרב רסקין: שאלתו הנוקבת של ר' נח מקאזאן, ומאמרו של הרב יצחק גרליק הרטיטו את שולחן החג (לתקן עולם)
הרב זאב רסקין
ערב ראש השנה היה אצלי קשה במיוחד, בנוסף להתארגנות לאירוח מאות אורחים לסעודות ותפילות החג, בלרנקה ובאיה נאפה, נאלצנו לצקת את בור המקווה ממש בערב חג. (משאית הבטון הראשונה עמדה למעלה מ3 שעות והבטון התחיל את פעולת ההתקשות, אח"כ השכנים הזמינו משטרה, היה שמח. ב"ה יצקנו...).

(לא יודע למה אבל כל פעם מחדש, איזה "כוכב" בא אלי וזורק לי: "אתם לא מה שהייתם פעם", "למה התערבתם בפוליטקה"? "בכלל נהייתם כת משיחית"... כל פעם זה אוכל אותי מחדש. אולי יבוא יום ואלמד להתגבר).

לצערי, לא ניחנתי בחוש זיכרון מיוחד, לכן כל ערב שבת וחג אני עובר על פרשת השבוע, שיחות מהרבי, סיפורים, שיהיה לי מה למכור, אולי קצת לרגש ואפי' לפעול בקרב הנשמות.

בערב החג לא הספקתי והנה אוטוטו האורחים מגיעים, ביקשתי את אחד הבחורים להוריד לי מהאינטרנט חומר...

התחלתי את התפילה בסיפור, וכך גם את הסעודה. אחרי הדגים היה קצת רגוע, עיינתי באחד הדפים. נדהמתי... ביקשתי שקט והתחלתי לקרוא מתוך הדף... (מימי לא קראתי מתוך דף, רק שהפעם כל מילה הייתה במקום).

היה זה סיפורו של השליח ר' יצחק גרליק מקאזן (מתוך אתר שטורעם, חובה לקרוא), על ר' נח, יהודי בשנות השמונים לחייו שזעק "רבונו של עולם האומנם אשמנו מכל עם????".

קראתי בקול רם מתוך הדף, משמאלי שגריר ישראל בקפריסין ועוד אורחים רבים, כשהגעתי לסוף נחנקתי... מדמעות . (אני חושב שרק אשתי שמה לב).

לא נורא לפעמים מותר לבכות.

פשוט רעיונית התחלפו לי המילים של הסיפור ובמקום רבונו של עולם כיוונתי את השאלה לרבי....

"לא, רעבע, אנו לא מוכנים למתן את הצעקה שנשאת אליך".

"רעבע, הבט נא על העניים היהודיות הללו, הבט נא על סבלו העמוק של חסיד זה, הבט נא על יסורי נפש עצומים שהיו למנת חלקו. הבט נא איך שבכל זאת ולמרות הכל את שמך לא שכח".

"האומנם, רעבע, האומנם אשמנו מכל עם?".

אני מקווה שר' נח מקאזן לא יכעס פשוט כך זה יצא לי...

אני רוצה לנצל הזדמנות זו ולאחל לכל שלוחי הרבי, שגם הפרוייקטים שהם בגדר פנטזיות יתממשו השנה, כן, כן , מקוואות, בתי ספר, בתי תבשיל, אירוח מרצים לקבלה, בקיצור הכול ובהרחבה גדולה ו... שישאר גם בשביל לקחת את ה"שלוחות" לחופש, ולקניות... כי בלעדיהן, מוסד השליחות לא יחזיק מעמד...

זאבי.

ג' בתשרי תשס"ו
הגב לכתבה

תגובות
7
1. כייף מעודד ומרגש
ג' בתשרי תשס"ו
2. סחתיין
זאבי אני נהנית כל פעם מחדש, יש בך את השילוב של שליח בעל סמכות עם העממיות המדהימה, עלה והצלח!
ג' בתשרי תשס"ו
3. "בכלל נהייתם כת משיחית"...
מה רע? תסביר להם מהזה משיח. למה להתחמק. תהיה אמיתי תהיה דוגרי. הם יאמינו לך הם יקבלו אותך כמו שאתה, הרבה יותר אם תנסה להתייפות. תאמין לי מניסיון. צרךי להסביר להם מה זה משיח למה מאמינים שהרבי משיח. כמובן אך ורק באופן המתקבל.
ד' בתשרי תשס"ו
4. חזק גבר
בכיתי איתך ביחד
ד' בתשרי תשס"ו
5. חזק
אתה עושה לי ריגושים
ד' בתשרי תשס"ו
6. חזק חזק
מרגש!! דמעות של נחלאי.
ה' בתשרי תשס"ו
7. נהנים מכל שורה... יישר כח!
ה' בתשרי תשס"ו