ב"ה יום רביעי, כ"א חשוון תשפ"ב | 27.10.21
מקל דרכים שרק יישענו. מטיילים ישראלים בבית חב"ד בנפאל
מקל דרכים שרק יישענו. מטיילים ישראלים בבית חב"ד בנפאל
סוד ה"הזדמנות השניה"

"אנו מספרים להם על המקדש הנמצא באופק. על ההגשמה העצמית שהלב זועק להגשים". השליחה בנפאל, הגב' חני ליפשיץ, בבלוג אישי (לתקן עולם)
חני ליפשיץ, נפאל

פסח שני חל אתמול. הוא מגלם בתוכו את אחד הרעיונות היותר יפים שיש לעם היהודי. אין מצב אבוד!! אין זה משנה כלל מה היה ולמה בעצם לא היה. ההזדמנות השניה ממתינה לנו מעבר לפינה. רק לפסוע בצעדים קלים ואנו חובקים אותה בזרועותינו. גם אם אתה הולך בדרך רחוקה. עם תרמיל על גב וזיעת הפוסעים על המצח.

צפון מזרח מערב ודרום יצאו להם לדרך משלהם והשאירו אותך בגפך. משהו השתבש והכיוון אבד. תמיד, אבל תמיד, אפשר לתקן!

בשליחות המיוחדת שלנו, זכינו ואנו בית ליוצאים אל דרך רחוקה. משתדלים בכל כוחינו לשמש מפה ולהצעיד לכיוון הנכון דרך השבילים המפותלים. להיות להם, לחבר'ה, מצפן המכוון אל ארבע רוחות, ומקל דרכים שרק יישענו.. ופנס, לשפוך אלומות של אור על פניהם.

בערב שבת אל מול הנרות, אני מבחינה בליאת יושבת ופניה מהורהרות. "תראי חני" היא לוחשת לי תוך כדי שהיא מביטה בשלהבות המרצדות מעלה מעלה שואפות לשוב אל יסוד האש הנכסף "איזה כח רצון יש להן. הן לא חדלות לשאוף.. רק אני לא יודעת מה אני עושה עם החיים שלי".

היא מספרת לי על החלום הזה שלה, להגיע הנה ולפתוח פרק חדש בחיים שלא האירו לה פנים עד כה "אז למה??" זועק הלב שלה "למה אני עדיין לא מאושרת??!!". אני אוחזת בידה ומספרת לה על פסח שני שחל בדיוק היום.. על ההזדמנות הזו שניתנה לנו.

מראה לה בספר "היום יום" מה אומר הרבי , שיותר מכל אחד אחר, השכיל להחדיר תקוה וניצוץ של חיים בליבות האנשים. "ענינו של פסח שני: אין מצב "אבוד": תמיד אפשר לתקן ולהשלים... מי שהיה בדרך רחוקה, ואפילו שהדבר היה ברצון, על-אף-הכל אפשר לתקן".

מספרת לה על ההולכים אז בדרך. עולים לרגל על שמלותיהם הלבנות שהשחירו אט אט והצידה שאזלה כשהדרך התארכה והסתבכה לה. על כף ידם שהאהילה על פניהם הצדופות משמש . על המטפסים על הרי יהודה שהותירו אחריהם אבק דרכים צהבהב, כסות בלויה ומנעל קרוע. לא היה להם קל ודאי. אך היתה להם מטרה. והם ישיגו אותה, ויהי מה.

לא ההרים הם שקרצו להם ולא נוף הפסגות הירקרק. גם לא האויר הזה שנכנס לריאותיהם והרחיב את דעתם. הם רצו את המקדש. זה מה שהם ראו לנגד עיניהם. וזה מה שקיבלו. גם אם חודש מאוחר יותר.

לא אחת אנו נפגשים בצעירים הללו עם מבט הכבוי בעיניים. כזה שלא אמור להיות לך כשאתה באביב נעוריך ונסעת עד הנה לכבוש פסגות מושלגות. בשיחות אישיות יותר, הם מספרים בין השאר על ילדות קשה עם אבא מכה, אם שנפטרה בגיל צעיר והותירה אחריה ילד נבוך ומבולבל, אח גדול ששב מאחד הקרבות חסר יד ורגל ומאז לא עובר החיוך במפתן.

הם הגיעו אל המזרח לטעום שוב את טעם החיים שתפלו, לנסות הכל מחדש .. אך , למה זה עוד מר להם על שפתיים ורגליהם אינן קלות כפי שחשבו??!!

גם להם אנחנו מספרים על המקדש הזה שנמצא באופק. אחרי ההרים. על ההגשמה העצמית המיוחדת שהלב שלנו שם בפנים, זועק להגשים. על הערך מוסף המיוחד הזה שיש לנו. ועל כך שזה בדוק. אם שואפים אל המקדש - מגיעים אליו.

במוקדם או במאוחר.

יום ההולדת שלי חל היום. יום אחרי פסח שני. אין זה מקרי . לכל דבר בחיים יש סיבה ועומק, גם לתאריך בו נולדת. יתכן והשליחות שלי בחיים היא להביט בעיני האנשים ולהזכיר להם שתמיד אפשר עוד פעם, שאתה מלא באור גם אם חשוך בארבע אמותיך, שיהודי לא יכול להיות לבד. אין מצב כזה. ושאתה אף פעם לא אבוד!!!

הלואי ואצליח...

ט"ז באייר תשס"ו
מטיילים ישראלים בשיעור עם הרב ליפשיץ
מטיילים ישראלים בשיעור עם הרב ליפשיץ
 
הגב לכתבה

תגובות
10
1. היא משלנו
מזל טוב חני
את גדולה כמו תמיד
מ"משפחת שליחות חבד..."
ט"ז באייר תשס"ו
2. חני המקסימה והמיוחדת!!
מזל טוב ליום ההולדת !!!
נשמה טובה שכמוך.
המשיכי להאיר את העולם כמו שתמיד עשית !
(עוד הרבה לפני תקופת נפאל...)
ט"ז באייר תשס"ו
3. מרגש
טור נהדר. כל מילה זהב. מחכה בקוצר רוח לכתבה הבאה
ט"ז באייר תשס"ו
4. וואלה
חני, מאיפה הכשרון? לא הכרנו אותך ככה.
כל הכבוד.
ט"ז באייר תשס"ו
5. כשרון מדהים
ט"ז באייר תשס"ו
6. קולמוס הלב
התרגשתי עד דמעות. שליחה בנכר, לבד, עם תעצומת נפש שלא פוגשים כל יום. הכל בזכות המשלח. בהצלחה בשליחות!
ט"ז באייר תשס"ו
7. הייתי בבית חב"ד
אנשים נפלאים, חני המקסימה וחזקי הנפלא, כמה כיף לקרוא את הכתבה הזו שבמקרה נחשפנו אליה כשחיפשנו משהו על חב"ד דרך גוגל. צדיקים!
ט"ז באייר תשס"ו
8. למושקי מתגובה 4. ואלה??
את בטוחה שאת מכירה את חני?
כתיבה היא רק אחד מהכשרונות שלה.
ט"ז באייר תשס"ו
9. איפה הם...
אחחח איפה איפה הם הבחורים ההם 'יפי הבלורית ועזי המבט...' (מהבלוג הקודם)
כתיבה מדהימה!
י"ז באייר תשס"ו
10. שאני קוראת את דבריך .....
אני יכולה לחוש שוב את התחושות שהרגשתי שהייתי שם איתכם
חני הכתיבה שלך חייה ומחייה
מרגישים שהיא מכול הלב
יישר כוח
ורד
כ"ג בסיון תשס"ו