ב"ה יום ראשון, י"א חשוון תשפ"ב | 17.10.21
הרב רסקין ב'מבצע תפילין' בפראג
הרב רסקין ב'מבצע תפילין' בפראג
חלם על חופשה ונחת בפראג

יש למישהו ביקורת על המבצעים בפראג? אולי הוא שכח איך נראה דוכן תפילין... הבלוג של הרב זאב רסקין בחוויות אישיות מפראג (לתקן עולם)

כל אחד מאתנו זקוק לזריקות עידוד מפעם לפעם, ואין זה משנה באיזה תחום אנו מתעסקים. בעל עסק זקוק לריגושים עסקיים והצלחות פיננסיות, ראש ישיבה רוצה לראות זאל מלא בתלמידים מצויינים ושיפור מתמיד ברמת הלימודים, כך גם עקרת הבית רוצה לראות את ביתה ובני ביתה מחויכים, שבעים ושמחים. גם אנו בחיי השליחות זקוקים לזריקות עידוד, ובעיקר כשסגנון השליחות אצלנו בנוי הרבה על "לקוחות מזדמנים" שלא תמיד ברור האם הצלחנו לפעול עליהם את הפעולה הרצויה.

הדבר אמור בעיקר בזמננו ובימים אלו כשחיי השליחות מונעים מכוחות אדירים, אך בעיניים גשמיות לא תמיד אנו רואים האם הפעולה שאנו עושים אכן ממלאת את רצון המשלח.

חג הפסח בכל בית הוא חג מעייף שדורש כוחות כבירים, בעיקר בחיי השליחות שבנוסף להכנות לסדרי פסח, במהלך כל החג נמשכת העבודה ותחנת הרכבת עובדת סביב לשעון. הבטחתי לזוגתי ובעיקר לעצמי כי מייד לאחר החג נקח יומים שלושה להתרעננות, כן, בנקודה זו העניין קצת בעייתי והשאלות מטרידות האם נכון לעזוב למנוחה? האם העניין נראה טוב בעיני הקהילה והתומכים? ועוד כהנה וכהנה, ואז מנגד יש את אותם שאומרים - אתם חייבים את זה, שאם לא תנוחו לא תוכלו להמשיך.

בנקודה הזאת כבר נהייתי די ברור, ב"ה יש לנו ידיד שמתעקש לתת לנו מפעם לפעם כסף ובתנאי שאנו נשתמש בו לחופשה ולא להוצאות הפעילויות. כך לאחר החג הזמנתי כרטיסי טיסה לאחת מערי אירופא הסמוכות, אלא שאז קיבלתי כמה טלפונים מכמה מהמקורבים שאמרו לי "הרב, בא נעשה שבת ביחד בפראג יש משחק של מכבי, והגיעו הרבה יהודים". ואני שחיפשתי קצת לברוח מניהול תפילות וסעודות שבת ניסיתי להתחמק, ואז טלפון חיזוק נוסף מהרב גלויברמן, לקחתי רכב ועשיתי את דרכי לפראג, תוך ציפייה לזריקת עידוד.

תפילת השבת עברה באווירה מחשמלת, כשמאות אוהדים מזמרים ורוקדים בלובי של מלון הילטון לעיניהם המשתאות של אורחי המלון.

כך גם סעודת השבת נתנה בי כוחות מופלאים, וסדר הפסח שערכתי לאוהדי הקבוצה בסלוניקי בשנת 2000 חזר אלי כמו מתוך חלום. זה פשוט טירוף של אנדרנלין שיש לאוהדי הקבוצה, ואת הכוח הזה תכניסו לשירי שבת - וכל השאר היסטוריה... (אי אפשר שלא להביע התפעלות מאירגון האירוע של הרב גלויברמן ובניו שי' שהשקיעו את כל כוחתיהם ומרצם לגרום נח"ר וקידוש ה' בהיקף חסר תקדים, וכמובן למימונו של ר' לוי לבייב לסעודות השבת והפעילות. תודה בשם כולם!).

חיזקה אותי העובדה לראות כי מרכז חב"ד בפראג בראשותו של הרב באראש וזוגתו אשר פועלים גדולות, היה מלא וגדוש בקהל נרגש שבא להתפלל עם חב"ד, כך גם גן הילדים ופינות החמד הפכו לחדרי תפילה המוניים. בבוקרו של יום ראשון אלפי אוהדים הניחו תפילין בכל פינה בעיר, לא יודע למה ישנם כאלה שבחרו להגיב על הידיעות באתרי האינטרנט בצורה ביקורתית במקום להעריך את העובדה שאלפי יהודים זוכו באחת מהמצוות החשובות ביותר שהינה רצונו הברור של הרבי. כנראה שאלו שהעדיפו להרעיף ביקורת לא זוכרים איך נראה דוכן של תפילין ביום שישי בתחנה המרכזית של העיר שבה הם גרים.

ואז זה הגיע: באחד מרחובות העיר פוגש בי אוהד שהשתתף בסעודת השבת ואומר לי - "הרב היה גדול", כמה זמן אתה חי פה? השבתי: אני לא חי פה, אני "שחקן חיזוק", אני מקפריסין. אה, הוא אומר הייתי שם לפני כמה חודשים, רוצה לראות? ואז הוא דוחף את היד לכיס הצר שבמכנסי הגי'נס שלו ושולף ספר תהילים בפורמט קטן. כן זה נראה לי מוכר... הוא הופך את התהילים ומאחור מודפס "חב"ד קפריסין הלב שלנו תמיד איתך"... זה הולך איתי לכל מקום הוא מדגיש, זה שומר עלי, קיבלתי את זה בשדה התעופה בלרנקה מהבנות שמחלקות נרות שבת!!!

באחת עלו בי מחשבות, על כל אותם בני נוער שעכשיו משרתים בצה"ל, על אותם שמסתובבים זרוקים במזרח, על אותם בעלי עסקים שפרוסים ברחבי תבל, שאותו ספר תהילים מלווה אותם.

אני את זריקת העידוד שלי קיבלתי...

ט' באייר תשס"ו
הגב לכתבה

תגובות
7
1. מוצלח! עלה והצלח בשליחותך!
ויהי רצון שתפגוש בעוד הרבה זריקות עידוד כאלה, ותפעל תמיד בשמחה!
י' באייר תשס"ו
2. שאלה לר' רסקין
מה אמר לך אחרי זה ה'ידיד' שנותן כסף לחופשה?...
י' באייר תשס"ו
3. לרב ולרבנית רסקין
אני נהנה לקרוא כל פעם מחדש את הבלוגים שלך אנחנו פה הקוראים מקבלים גם זיריקות עידוד, תודה רבה! עלו והצליחו!
י' באייר תשס"ו
4. תחנה מרכזית ?
זאבי אתה צודק
חבושה.
י' באייר תשס"ו
5. קדימה למבצע תפילין
הגיע הזמןלהתעורר זאבי אתה צודק חייבים לחזור לדוכני התפילין
י"א באייר תשס"ו
6. אשריכם ישראל
ממש מרגש לראות ששליח אף בחופשתו מקבל ריגוש מפעילות רוחנית במדינה אחרת.
לבחור המפרגן מתגובה 2
שים לב, אתה בטוח אך יש תורם הרבה רק למטרות קדושות ונעלות, כל הכבוד לך, אך יש עוד חברים ובני משפחה שלא בא להם לראות כיצד השחיקה והמתח פוגעים בשליחות ורואים בכל התאוורות ברכה מרובה, רוח והצלה.
י"א באייר תשס"ו
7. שניצלר המלך
תמשיך להצליח
סאגפו
י"ג באייר תשס"ו