ב"ה יום רביעי, כ"א חשוון תשפ"ב | 27.10.21
צילום: ישראל ברדוגו
מקרבים בקריביים/ חלק ג'

הת' זלמי שניאור ממשיך במסע הארגון שלו לבר מצוה היסטורית באיי קיימן שבקריבים. הוא מכין את בנג'מין – הילד היהודי לבר מצוה (לתקן עולם)

הת' זלמי שניאור ששהה בשליחות בחגים האחרונים באיי-קיימן שבאיי הקריביים חוזר עוד מספר ימים לאיים לערוך בר מצוה לילד ממשפחה שהכיר. גולשי "שטורעם" עוקבים אחרי המבצע מקרוב.

כנראה שהתפילות שלכם הועילו, המסלול שלי במבצעים לא אכזב: לאחר שהסברתי לאנשים שלי את חשיבות עריכת הבר-מצוה לילד יהודי באי בודד דאגו האנשים הטובים לכיסוי כל הוצאות הנסיעה. כל זאת חוץ מהעזרה הגדולה שקיבלתי ואני מקבל כל הזמן מהשליח הראשי לאיים הקריבים, הרב מנדל זרחי.

לאחר שהנושא הכספי ירד מסדר היום, אנו פונים לארגן לעצמנו את הנסיעה לאיים. מיד עם נחיתתנו באי עמוסים בקופסאות של אוכל כשר וציוד נוסף, התחלנו בהכנות לארגון טקס הבר מצווה.

כדי שבנימין יהיה מוכן לבר מצוה כמו שצריך, פניתי לסטודנט לרפואה שהכרתי מביקורי הקודם כדי שיעביר לו "קורס בר-מצוה מזורז". כעת הם לומדים את ברכות התורה, ואת קטע הקריאה שלו בתורה.

עכשיו צריכים לארגן מנין כדי שנוכל לבצע טקס בר מצוה בצורה הכי טובה שאפשר. היום הייתי עסוק בלהרים טלפונים לאנשים שהכרתי מביקורי הקודם ע"מ להזמין אותם לבוא בשבת לבית כנסת מאולתר שהקמנו, כדי שישתתפו בבר-מצוה ההיסטורית. אני מתאר לעצמי שעשרות שנים לא התקיים במקום טקס בר מצוה לבן המקום. ואכן, היהודים שאיתם שוחחתי גילו התלהבות רבה ורבים מהם הבטיחו לבוא ולהשתתף.

אחד מהאולומות במלון מאריוט המפואר בעיר נבחר לשמש כבית כנסת מאולתר וכמקום שיארח את מסיבת הבר מצוה.

מנדי חברי, שכזכור הוא בעל כישורי שף מדולפם, תופס את מקומו במטבח וביומים הבאים הוא כמעט ולא יוצא משם, בעוד שאני טורח לבקר יהודים שהכרתי מביקורי הקודם ומנסה להזמין יהודים נוספים שישתתפו בבר מצוה.

י"ט בשבט תשס"ו
הגב לכתבה

תגובות
1
1. בהצלחה
כ' בשבט תשס"ו