ב"ה יום ראשון, י"א חשוון תשפ"ב | 17.10.21
כשר... כשר...

השבוע בבלוג של הרב זאבי רסקין: עושים 'מבצעים', מבצע מזוזה וכשרות בביקור אחד. וכן... תלמדו מילה חדשה - "סיאסטא" (לתקן עולם)
לא להאמין, חלף כבר למעלה מחודש מאז הפעם האחרונה ש"מצאתי זמן לכתוב", אני כמעט לא מאמין שרק הרגע כתבתי את השורה הזו, מצאתי זמן לכתוב.... נשמע כמו מישהו שמנהל לפחות כמה אתרי בניה וחברות ציבוריות.

ולמה כ"כ? כהשהתחלנו את שליחותנו בקפריסין, מצאתי את עצמי לפעמים מחוסר תעסוקה, אפילו ניסיתי להרגיל את עצמי ל"סיאסטא" (מנוחת הצהריים הקפריסיאית), כן כן, הם נחים כל יום בין השעות אחת לארבע, ואני שהורגלתי לשעות העבודה משמונה בבוקר ועד הלילה, פתאום לא ידעתי מה עושים בשעות הצהריים כשכולם נחים. לקח זמן ארוך עד שהרגלתי את המקורבים שלנו שאני מגיע גם בצהריים... עד כדי כך שבימים אלה אני לא מוצא רגע של זמן פנוי. נכון שהבטחתי שאמצא זמן לכתוב אני מתנצל מראש אז הנה אני כאן וכותב שוב.

מזה תקופה שיש אצלנו מספר משפחות מקורבים שהגרו מאנגליה, דרום אפריקה שלאחרונה התחילו להתקרב בקצב מסחרר, (אפילו לטעמי), והתייעצתי עם מספר שלוחים וותיקים איך מאיטים את הקצב, זה היה קצת מוזר, כל הזמן אנו עסוקים בקירוב ופתאום שכהניצוץ נדלק חיפשתי דרכים להאט. התחלתי לדאוג שאולי הם קופצים מהר מידי, פשוט לא חלמתי שכ"כ מהר יהיו לנו מקורבים שיסתובבו ברחובה של עיר, כשהציצית מתנופפת ברוח והם צועדים בכיסוי ראש, (כן גם נשים במטפחות).

וכך ע"פ מספר כללים מהשלוחים הוותיקים יצאתי לפני כשבוע להכשיר מטבח של אחת המשפחות, לקחתי איתי כ15 מזוזות (למקרה שאצליח) והתחלנו בעבודה, כשסיימנו את הכשרת המטבח, עשיתי קולות של התרגשות - כשר... כשר... ואז קלטתי דמעות בעיניה של רבקה בעלת הבית.

מכאן הדרך למזוזות הייתה קצרה ישבנו על קפה הסברתי. ואז הם אמרו, שיש להם מזוזה לכניסה מהבית הקודם, שאותה הם רוצים שאקבע בכניסה, ובשמחה הם מסכימים גם לשאר פתחי הבית.

ביקשתי שיביאו את המזוזה, כן כן כמו בסיפורים, קופסת כסף בשילוב זכוכית וכבר מבחוץ ראיתי שהמזוזה מגולגלת לרוחב. שאלתי מי הכניס את המזוזה?, ועוד לפני שהספיקו לענות שזה הם. הוצאתי את המזוזה שהייתה סרוקה היטב על נייר משובח... לשאלתי הם ענו שקנו את המזוזה לפני כשנתיים בחנות מתנות באנגליה (שילמו מאה פאונד), את המקור הסגירו ושמו בכספת, ואת הצילום בכניסת הבית.

כמובן שהתקנתי מזוזות מהודרות בכל פתחי הבית ומשם נסענו יחד חזרה לבית חב"ד, כאן במטבח הסבירה להם זוגתי תיחי' על דבר כשרות המוצרים, תוך כדי הסבר כי ישנם מגוון רחב של מוצרי חלב ומאפים כשרים (חלב עכו"ם ופת עכו"ם), אך הם כבר עמוק בעניין מה שאוכל הראביי זה מה שאנחנו אוכלים... ולשמחתנו רוקנו לנו חצי מהמקפיאים.

יותר מכל התפעלתי מהאמונה התמימה שיש להם, ללא פשרות.

ולפני סיום, ביקרתי לפני כשבועיים בארץ ומצאתי את עצמי עסוק לא פחות בהתקנת מזוזות במספר בתי עסק בעיר אשדוד, ושיעורי תורה בפתח תקווה, זה פשוט מצמרר לראות כמה צימאון יש....

השאלה הגדולה היא האם אנו חסידי חב"ד עושים מספיק כדי למלאות את רצונו של הרבי, לא צריך לשאת בטוהר "שליח" בכדי לצאת למבצע, תפילין, מזוזה, תורה, נש"ק, וכו' שהיו רצונו הברור והמוחלט של הרבי....בואו נשאל את עצמנו כל אחד כמה זמן נתנו מעצמנו השבוע עבור הרבי. קדימה להתעורר.

לאחי ורעי השלוחים, הרבי מצפה לראות את כל השלוחות בכינוס, למרות הקשיים, כולם דואגים שהשלוחות נוסעות השנה לכינוס ובמנוחת הנפש.

זאבי.

י"ד בשבט תשס"ו
הגב לכתבה

תגובות
9
1. זאבי, התגעגענו
תודה על הטור הנפלא שנוסך בי כל פעם מחדש כוחות מחודשים בכל ענייני.

תודה.

י"ד בשבט תשס"ו
2. ל 1
איך אתה מספיק להתגעגע כשכל 5 דקות הוא מכניס על עצמו כתבה
י"ד בשבט תשס"ו
3. ל-2
אולי במקום לבטא את הקנאה שלך, תפעל ותעשה טיפה ממה שהרב רסקין פועל ועושה, יישר כח לזאבי, שאלוקים ייתן לך המון כח להצליח והקנאה תהיה בבחינת קנאת סופרים תרבה חוכמה
ט"ו בשבט תשס"ו
4. שורה חמישית מלמטה-
לא בטוהר שליח כ"א בתואר שליח.
ט"ז בשבט תשס"ו
5. הגדול מכולם
נהננו לקרוא את כל הבלוגים שלך
תמשיך להצליח ובגדול.

הדודים פ.ט.ל.
ט"ז בשבט תשס"ו
6. לפלוני מספר 4
הרב זאב מיתכוון למובן העמוק יותר שבדבר ולא במובן כה שיטחי של תארים הרב רסקין מסביר שלהיות שליח זה תואר טהור זה דבר מיוחד!!!!!
י"ז בשבט תשס"ו
7. והיה מחנך טוהר ל4
מה קרה נבהלת שביקשו אותך לצאת למבצע תפילין.
טוהר? תואר? זה לא ישנה הרבה, אבל כשתצא ביום שישי לעמוד בדוכן המבצעים זה בטוח ישנה את העולם.
י"ח בשבט תשס"ו
8. אין עליך
איך כמוך כ"כ כייף לקרוא מה שאתה כותב אבל תראה יוצא מזה משהו 4 מתחיל לצאת למיבצעים חבושה
י"ט בשבט תשס"ו
9. לפלוני מס' 6
חזק ענית, הלהבת אותי בתשובתך עלה והצלח!!!!
כ' בשבט תשס"ו