ב"ה יום רביעי, כ"א חשוון תשפ"ב | 27.10.21
האי קיימן
האי קיימן
יומן שליחות בקריביים, חלק ב'

בלוג שליחות מהאי קיימן, חלק ב': הת' זלמי שניאור יוצא לערוך בר מצווה לנער יהודי, במקום, שאפילו בית כנסת לא קיים (לתקן עולם)
זלמי שניאור

לחלק א' לחצו כאן

הת' זלמי שניאור ששהה בשליחות בחגים האחרונים באיי-קיימן שבאיי הקריביים חוזר עוד מספר ימים לאיים לערוך בר מצוה לילד ממשפחה שהכיר. גולשי "שטורעם" עוקבים אחרי המבצע מקרוב.

אחת הפניות שקיבלנו היתה מגברת בשם איריס שהגיעה לאיים מהמזרח הרחוק. איריס לא רק שהתרגשה להשתתף בתפילות אלא יותר מכל שמחה לפגוש בפנים יהודיות – לראשונה מאז הגיעה לאי עם משפחתה מספר שנים קודם לכן.

הניתוק מיהדות הציק לה בעיקר משום שבנה הבכור מייק עומד בקרוב להגיע למצוות ובקיימן אין קהילה יהודית לחגוג בה את חגיגת הבר מצווה. אם לחגוג בר מצוה בקהילה יהודית מצומצמת ללא חברים ומכרים זה לא נעים, על אחת כמה וכמה קשה הדבר לערוך טקס כזה במקום שאפילו בית כנסת אין. גם המצב הכלכלי הלא יציב בה נתונה משפחתה הביא אותה להחלטה שמייק יערוך בר מצווה.. אבל רק בגיל 16!

טרם עוזבנו את האיים לאחר יום כיפור ערכנו שיחה בה הבטחתי לגברת שאם היא רק תחפוץ "ליובאוויטש אורגניזיישן" תערוך לבנה חגיגת בר מצווה מכובדת.

לאחר התייעצות עם השליח הראשי הרב זרחי ותפילה באוהל הק' התחלנו לתכנן את חגיגת הבר מצוה. את ההכנות התחלנו לפני מספר ימים.

בכדי לתכנן חגיגת בר מצוה מושלמת אני צריך לצידי את מענדי בורגווי. מענדי בנוסף למוחו היצירתי ולרעיונותיו המקוריים הוא התברך בכישורים גסטרונומים יוצאים מן הכלל שבוודאי יכולים להעשיר את החגיגה.

אך לפני הכול אני חייב לדאוג לדבר הפשוט ביותר, ב"ליובאויטש אורגניזיישן" צריכים לאסוף כסף לצורך המבצע. צריך כסף לטיסות, לתפילין, לאוכל. להערכתי העלות עומדת על כמה אלפי דולרים מהיכן אני משיג את הסכומים האלה?!

המחשבה הראשונה שעולה לי כעת היא לפנות לאנשים ב"Mivtzoim route" (המסלול שלי במבצעים) הם בוודאי ישמחו לעזור לי.

אוקיי, מחר אני יוצא לבקש מהם כסף כדי שמייק יוכל לערוך בר- מצווה כמו של כל ילד יהודי אחר בעולם.

אם אתם חושבים שזה רעיון טוב, אז בבקשה, אם לא קשה לכם תגידו פרק תהילים מחר בערך בין 11 ל 1 שעון ניו יורק להצלחת המבצע.

י"ג בשבט תשס"ו
הגב לכתבה

תגובות
1
1. לא ברור
לא ברור בכלל מה הכותב רוצה , הוא עובר מקומות על ימין ועל שמאל.

נא בקרו את הכתיבה ושפרו אותה.
ט"ו בשבט תשס"ו