ב"ה יום רביעי, כ"א חשוון תשפ"ב | 27.10.21
האי קיימן
האי קיימן
מקרבים בקריביים/ יומן שליחות

הת' זלמי שניאור ששהה בשליחות באיי-קיימן בקריביים חזר לערוך בר מצוה לילד ממשפחה שהכיר. אנו עוקבים אחר ההתרחשויות (לתקן עולם)
מערכת שטורעם

בימים אלה יוצא הת' זלמי שניאור לשליחות באי קיימן שבאיים הקריביים, בה שהה במהלך חודש החגים, על מנת לחגוג בר מצווה למשפחה יהודית שהכיר במקום. יומן השליחות מאת הת' זלמי שניאור, מיוחד ל'שטורעם'.

פרק ראשון

הכול התחיל בעצם לפני מספר חודשים, חמשה ימים לפני ראש השנה אני מקבל שיחת טלפון מהרב מנדל זרחי, השליח הראשי לאיים הקרייבים בה הוא מבקש ממני לבלות את ראש השנה ויום כיפור באיי קיימן שבקריביים.

לכך שאנחנו עובדים לפי "שעון חב"ד" התרגלתי כבר, אבל חמשה ימים לפני ראש השנה להתחיל להתארגן, צריך לזה קצת אומץ, הלא כן?!

אוקיי, מחליטים לצאת לאיי קיימן. אבל רגע... איפה זה איי-קיימן, מישהו יודע? האמת היא שאתם לא צריכים לענות לי: אם אתם לא צוללנים, אנשי עסקים שמחפשים מקלט מס או סתם אנשים שיש להם כסף מיותר, אין שום סיבה ששמעתם על המקום הזה.

שטחה הכולל של המדינה הוא 256 קמ"ר בלבד ומספר התושבים הכולל אינו עולה על 40,000, אך מספר התיירים שפוקדים את המקום עומד על רבבות רבות – ביניהם יהודים רבים.

המדינה מורכבת משלושה איים שהמרכזי שבהם נקרא גרנד קיימן (כלומר האי הגדול) שם ממוקמת עיר הבירה ג'ורג'טאון לשם מועדות פנינו.

טוב, פניתי לחברי הת' דני דנברג, ידיד ותיק וחובב חוויות מושבע וכבר למחרת מצאנו את עצמנו על טיסת אמריקן איירלנס לאיי קיימן. מיד עם נחיתתנו באי אנחנו מתחילים לעשות את ההכנות הנדרשות על מנת להעביר את ראש השנה עם הקהילה היהודית המקומית הקטנה שמונה כמה עשרות יהודים בלבד.

כל מי שהיה אי-פעם במרכז שליחות יודע שצעד ראשון שבחור עושה בכל מקום אליו הוא מגיע, זה ליצור קשר עם המדיה המקומית בכדי להביא את בשורת הגעתם של "הרבנים הצעירים מליובאוויטש אורניזיישן", צעד שמסייע מאוד להגיע לכל היהודים שחיים באי כמו גם לתיירים היהודים הרבים.

ואכן כך עשינו, התוצאה הייתה כתבה פנטסטית שפורסמה ב"קיימן ניוז" העיתון המקומי והביאה לגל פניות של יהודים מקומיים ותיירים שחגגו איתנו את הימים הנוראים.

המשך יבוא.

ז' בשבט תשס"ו
זלמן שניאור תוקע בשופר על רקע האי
זלמן שניאור תוקע בשופר על רקע האי
 
הגב לכתבה

תגובות
1
1. תמיכה
תהיו חזקים! אנו ב"ה נצא לדרך בקרוב...
עודד
כ"ו בסיון תשס"ט