ב"ה יום ראשון, י"א חשוון תשפ"ב | 17.10.21
הרב רסקין בחנוכת המקווה, על רקע המקווה
הרב רסקין בחנוכת המקווה, על רקע המקווה
"אני קבלן? טייח? אני מנהל"

"כאילו מן השמיים רצו קצת להוסיף פלפל, מן הרגע שסיימנו את הכנת הבור הכל נהיה יבש יבש יבש" (מתוך הבלוג של הרב רסקין)

שבוע טוב,

לפני שניגש לבלוג השבוע, חשוב לי להדגיש: לא בכל פעם שאני כותב אני אמור לגרום ריגושים, או חיזוקים, הבלוג כפי שהוא, אמור לספר כיצד עובר על שליח במדינה זרה ומשפחתו השבוע.

העניין הוא שישנם כאלה שבמידה ולא שמעו שעבר עלנו שבוע דרמטי או מורט עצבים, או לא זכינו לראות ניסים גלוים, מגיבים: תשמע, הפעם הבלוג היה רדוד. אז שיהיה...

הרבה זמן שלא כתבתי כי פשוט לא הייתי במצב של כתיבה, הסיבה היחידה שהתיישבתי הערב לכתוב היא כי הבטחתי, הבטחתי לידיד יקר מכפר חב"ד שוחח עמי השבוע (הוא ביקש להשאר אנונימי) ושאל: מה קורה, זאבי מזמן שלא כתבת? ומכיוון שמדובר בידיד יקר שפועל רבות למען השלוחים, אז החלטתי שאם הוא מבקש אני אכתוב. (ובפרט שחלמתי שהוא אומר לי "תמיד שתזדקק לעזרה תתקשר").

אז העניין נורא פשוט, ראיתי שיחה מהרבי: "... ועניין זה מדגיש עוד יותר את גודל החשיבות שבעניין ה"מקווה", ועד כמה צריכים להשתדל לסיים את בניין המקווה במהירות האפשרית, ויפה שעה אחת קודם..." "שבזה מודגש עד כמה נוגעת הזריזות בסיום בניין המקווה ופתיחתה, אפילו כאשר מדובר אודות זירוז של יום אחד בלבד! ואין להאריך בדבר המבהיל!".

שיחה זו חיזקה את שיחות הטלפון הרבות שקיבלתי מחמי הרב פרקש שליט"א, שבהם הוא דחק בי לצמצם כל פעילות אחרת והעיקר שנתחיל ונסיים בבניית המקווה וכל זאת לקיים את רצון ה' והרבי שנשים צדקניות יוכלו לבוא לטבול במקווה טהרה.

אז החלטתי למרות הכול (הכול? אתם יודעים, תקציב שנתי, תשלומי משכנתא, פעילות חגים) להתחיל בבנית המקווה, ומתוך רצון עמוק להתחיל ולסיים, בחרתי ע"פ המלצת אחד הרבנים בקבלן שהבטיח כי הוא בעל ניסיון עשיר, וכי הוא ממוחה למקוואות, ומקוואות בור ע"ג בור לשיטת חב"ד, והוא יביא לגימור המקווה ואני אצטרך להתעסק רק בגיוס הכספים והתשלומים, ובתמורה לכך התחייבתי לשלם לו סכום כסף אגדי.... רק שרצה ה' והאיש לא יודע איך בונים, ומצאתי את עצמי מפטר אותו (תוך שהוא מאיים כי יפעיל נגדי הוצאה לפועל, עיכוב יציאה מהארץ, וכדו'), ועסוק יום יום, משעות הבוקר ועד הערב, בפועל בבניה יחד עם ה"אינגלע" אחד המקורבים.

(בסופו של דבר הבאתי את ר' בועז לרנר להנחות אותנו כיצד לבנות מקווה ע"פ כל ההידורים של חב"ד, ושיטת האדמו"ר הרש"ב).

תוך כדי שהתחלנו לבנות וע"מ להיות איש פרקטי, סיכמתי עם ספקי קרמיקות ואבזרים על סטנדרט ממוצע כך שיהיה לי קל, רק שכאן נכנסה זוגתי תיחי' ואמרה "אני צריכה לפעול על נשים לבוא לכן הסטנדרט חייב להיות כזה שאף אחת לא תסרב, בסופו של דבר השקענו כפול מהסכום המתוכנן ויצא מקווה מדהים, (וע"כ תודתי נתונה לזוגתי "עזר כנגדי").

רק ש... פתאום התחלתי לשאול את עצמי, מה אני קבלן? או אולי טייח? ואז הבנתי אני "מנהל" (manager), התואר הזה נשמע לי פתאום מוכר, הייתי שם פעם. רק שאז לא דאגתי לראות איך לגיס את הכסף ועכשיו אני מנהל, שכן צריך לדאוג לכסף. אז מה למען השם אני עושה פה, נהיה לי חלש. ומה בסך הכול רציתי? לבנות מקווה ולקיים את רצון הרבי...

כאילו מן השמיים רצו קצת להוסיף פלפל, מן הרגע שסיימנו את הכנת הבור לקליטת מי גשמים ועד לרגע זה. נהיה יבש יבש יבש, לא גשם, ולא גשם=(כסף).

וכך במועד המתוכנן עשינו חנוכת הבית, קבענו מזוזה, האורחים יצאו מכליהם למראה הפאר, ושתי נשים שמעולם לא חשבנו שיש להם קשר ליהדות שאלו את הרבנית "איך נרשמים למקווה". ירד לי האסימון... אני אמנם מנהל, אבל לבוס שלי היום יש לו דרישות והרבה, יש לו גב חזק, והוא לא נשאר חייב...

האורחים התפזרו, כולם, ההורים, הבני דודים, המשפחה, החברים, המקורבים, התומכים, (היה קשה), ושוב נסיון. אל תספרו לא"א אבל מישהו "העלים" ביום הרביעי של החג את החנוכיה המרכזית שהצבתי בכיכר. לא המשטרה, לא העיריה, אף אחד לא יודע לאן נעלמה, כנראה שהנסיונות מחשלים.

לך, ידידי האנונימי ולכל הידידים ברחבי העולם שסייעו לנו להגיע עד הלום, נדיבי לב תודה, תודה על התמיכה בשעות הקשות, תודה על השתתפותכם בשמחות, תודה על העזרה והסיוע.

תודה בשם הבוס,

זאבי.

ו' בטבת תשס"ו
חנוכית בית חב"ד בקפריסין שנעלמה
חנוכית בית חב"ד בקפריסין שנעלמה
 
הגב לכתבה

תגובות
7
1. ותן טל ומטר.....
מתפללים כאן בשביל שירד שם גשם יום יום אז אל לכם לחשוש בקרוב מאד יהיה גשם ה' לא יעמוד נגד תפילות תינוקות של בית רבן! מקווים ומתפללים בשבילכם
ז' בטבת תשס"ו
2. ריגושים וחיזוקים
תמשיך לרגש ולחזק כי אתה תמיד עושה את זה גם עם אתה לא רוצה אבל זה עובדה.משה
ח' בטבת תשס"ו
3. לזכות נשים צדקניות
אפשר לקנות שלט במקווה לזכות?
ח' בטבת תשס"ו
4. חסרים 30.000$
צור קשר עם הרב רסקין, ככל הידוע לי הוא חסר 30.000$ להשלמת המקווה, והוא ישמח לשמוע ממך, ולהעמיד בפניך את האפשרויות להנצחה.
הטלפון שלו +35724828770
ח' בטבת תשס"ו
5. פקס
הוא יוכל לישמוע ממני רק דרך פקס ולא נתת לי את המס"
ח' בטבת תשס"ו
6. איציק
איציק אתה מאיר לא פחות מהחנוכיה מנחלה
ח' בטבת תשס"ו
7. כל הכבוד!!!
מרתק ומסעיר
ט' בטבת תשס"ו