ב"ה יום ראשון, י"א חשוון תשפ"ב | 17.10.21
מימין: הרב זאבי רסקין על רקע אלפי השלוחים
מימין: הרב זאבי רסקין על רקע אלפי השלוחים
אז איך היה בכינוס השנה?

השבוע בבלוג של הרב זאבי רסקין: רגשות, חוויות, מחשבות, דעות, לאחר כינוס השלוחים העולמי שהתקיים השבוע (לתקן עולם)
תסלחו לי, נראה שהפעם יוצא לי קצת ארוך אולי אפילו מסורבל, יש לי כ"כ הרבה לחלוק, רגשות, חוויות, מחשבות, אני אנסה לחלק את הדברים לפי נושאים.

28.11.05 ערב לאחר הכינוס, טיסת לופטנזה LH405 בדרך הביתה. אני בדרך כלל לא מייחס חשיבות למראה העיר שרואים בעת ההמראה, הפעם משום מה התבוננתי באורות העיר "ניו יורק" מדהים.... אלפי פנסי רחוב, פנסי כבישים, פרוז'קטורים, שלטי חוצות צבעוניים, כאלה שמסודרים לאורך כבישים ורחובות בתים, כאלה שמפוזרים, וכאלה שמרוחקים, כולם ביחד נתנו תמונה מדהימה.

כך פתאום נזכרתי בתמונה שראיתי אתמול באותה שעה בדיוק, בלב ליבה של מנהטן "מלון הילטון", "כינוס השלוחים העולמי", אלפי נקודות ברחבי העולם כולו, כאלה שמאירים בסגנון כזה, השני מצא שיטה יותר מוצלחת להאיר את סביבתו. אלפי שלוחי חב"ד בפריסה עולמית, רק שלתמונה שראיתי אתמול היה מהנדס יותר מוצלח - הרבי...

אז תמיד שואלים נו איך היה השנה? מה היה מרגש? אפילו עושים סקרים. אני מייד מתכוון לספר רק ש... כמה חבל שצריכים להפרד, אמנם הייתי השנה לזמן מאוד קצר, (בניית המקווה עומדת להסתיים ואני צריך להיות במקום), אבל המפגש עם החברים השלוחים, זה משהו מיוחד. כשאני צריך לעזוב, אני קצת מאבד מהעוצמות, בשדה התעופה רואים את השלוחים כל אחד תופס טיסה ליעד שלו, וזה קצת עצוב, ואני לאן אני? טיסת המשך לקפריסין...

למזלי ראיתי שעל אותה טיסה נמצא הרב דייטש (שליח בסמרה) שמחתי מאוד לראות אותו, אך יותר מכל שמחתי לראות איתו את שני בניו "ילדי השלוחים" כשעליתי על המטוס הם נופפו לעברי לשלום ואמרו הנה השליח! הם לא יודעים כמה טוב הם עשו לי בלב. נגעתי כבר בנקודה של "ילדי השלוחים".

השנה כבר דיברתי עם זוגתי תיחי' שאני רוצה לקחת איתי את בני בכורי מנחם, שיבוא ויפגוש את חבריו, היא אמרה שלטעמה זה קצת מוקדם "הוא רק בן שש וחצי". הוא נשאר השנה בבית, בטח אספר לו שפגשתי את הילדים של השלוחים מסמרה, אך אני כ"כ משתוקק לראות אותו בכינוס, בל"נ בשנה הבאה בכינוס השלוחים העולמי בירושלים והרבי בראשנו.

אז כפי שהבנתם המפגש והישיבה יחד עם החברים עושה לי טוב, אבל בהחלט יש, יש עוד: קריאת הפ"נ על הציון הקדוש מילאה כוחות אדירים, הרגשתי באותו רגע שאני מוכן לעשות הכול, אבל הכול, למען כבודו של הרבי, ההתחייבות בשם כל השלוחים שלא נשאיר אף יהודי שלא נגיע אליו, התחינה שהשלווה והאהבה ישררו בביתנו, התביעה המרוכזת של כל השלוחים על בריאותם והצלחתם בכל המובנים בבני חיי ומזונא רוויחא, של כל אחד ואחד מהשלוחים, מזרימה בי כוחות אדירים שאין לתאר.

מבחינה טכנית בגשמיות. הבענקט היה השנה פשוט מושלם, אולם מפואר, אוכל מצוין, מערכות שמע, מסכי ענק, סרט וידאו מרגש שסיקר את פעולות השלוחים בצונאמי, בסופות ההוריקן ועוד. "הרול קול" (קבלת פנים לשלוחים סביב הגולבוס) הלך מצויין, אפילו התנפחתי קצת מגאווה כאשר הרב קוטלרסקי (הוא היה נראה מותש מההכנות השנה) עצר על CYPRUS וסיפר על ביקורו בטקס בקפריסין לפני החגים והמפגש שהיה לו עם המקורבים.

אגב, הוא ממש לא אוהב שמדברים עליו ועל פועלו ימים כלילות בטיסות חוצות ימים ויבשות ושעות טרופות למען השלוחים, אז אני לא, אבל יש משהו אישי שאני חייב. (אני מקווה שהוא לא יכעס). בביקור שלו אצלנו הוא נתן נאום חוצב להבות שפשוט הפך את הקהל והשאיר רושם עצום, רוצים לשמוע? מאז ביקורו יש אצלי כל שבת בבוקר מניין...

ועוד סיפור ממש קטן: כשהוא הגיע אלינו דבר ראשון התעניין אפה הילדים? "יש לי שליחות עבור הילדים", אמר והוציא חבילה אדירה של שוקולדים ודברי מתיקה. הוא התעניין אצל זוגתי למצב רוחה וכדומה, ורק אז נפנה אלי. (ביררתי אצל שלוחים אחרים שהוא ביקר אצלם, כן....הוא עושה את זה בכל מקום,) הילדים זוכרים אותו.

אני מתרגש כל שנה מחדש מהופעת ילדי השלוחים, אני מתרגש לראות את כל הגבירים, הכול... השנה התרגשתי במיוחד: זוג שלוחים הורים לשמונה ילדים כן ירבו, שמעו על משפחה עם שלושה ילדים, ששרותי הרווחה החליטו להעביר אותם למוסד, עקב היא יכולת ההורים לעמוד בתנאים לגדלם, השליח ורעייתו פנו לבית המשפט וזכו... לאמץ שלושה ילדים. בין לילה הם הפכו למשפחה בת 12 ילדים, עם יד הלב מישהו מוכן להתחלף??? הקהל עמד והריע לשליח ולזוגתו משך דקות ארוכות, כן יש בשביל מה, הוא גדול, אני מאחל להם הצלחה רבה.

לשלוחים, אחד לסיום, לא לכעוס, "זו רק דעתי". כשהרב קוטלרסקי עמד ודיבר שללא השלוחות מוסד השליחות לא היה כ"כ בהצלחה, הם השלוחות, אמהות, רבניות, טבחיות, פסיכולוגיות, תומכות, ועוד ועוד, מחאנו כולם כף לכבודן, חצי אולם אף נעמד על רגליו, אבל למה למען השם רק חצי???

כשאנחנו יושבים בהילטון, הן במדינה זרה עם קבוצת פיצפונים בבית, אחריות ועוד. תתרוממו, תצדיעו, תמחאו כף שכל העולם ישמע. אני וחבריי לשולחנות מסביב עמדנו לכבוד צבא השלוחות המופלא של הרבי מליוובאוויטש. שבתמיכתן התאחדנו בתחילת השבוע בדרך לעוד שנת שליחות מוצלחת.

נחתתי בבוקר בפרנקפורט לאחר כ-10 שעות עד טיסת ההמשך, נסעתי לציון הבעל שם ממיכלשטט, וביקשתי עבורי וב"ב, עבור כמה מקורבים שהבטחתי להם להזכיר את שמם, ובהשראת הכינוס ביקשתי עבור כלל אחי השלוחים, שנצליח להגשים את החלום.

אוי אוי.. ההתועדות ב770 לאחרי הבנקעט, לא, אין מצב, זו מגילה שלמה בפני עצמה. במילה אחת - "ההרגשה הייתה מחשמלת" זה הזכיר ימים אחרים. אחד השלוחים הפנה את תשומת ליבי לעובדה שאחד החסידים עומד מן הצד, למרות ההפצרות ולא מצטרף למעגל השלוחים הרוקדים (ללא דגל). כהחלו השלוחים לרקוד בשירת "טיירע ברידער" הוא כבר לא יכל להישאר אדיש והצטרף למעגל, כאיש אחד בלב אחד, יהי רצון שתהיח זו פריצת דרך לשלום ואחווה אמיתית בין כלל החסידים והשלוחים "לחיים".

זאבי.

כ"ח בחשוון תשס"ו
הרב רסקין הוגה את הבלוג הנוכחי במהלך צילום תמונת השלוחים, השבוע
הרב רסקין הוגה את הבלוג הנוכחי במהלך צילום תמונת השלוחים, השבוע | צילום: מוישי גולדשטיין
 
קפריסין. הרב רסקין ב'ראל קאל'
קפריסין. הרב רסקין ב'ראל קאל'
 
הגב לכתבה

תגובות
4
1. מאד יפה!
נהניתי מהכתבה ומהסגנון.

יה"ר שתצליח במילואי שליחותך, ותגרום אך נח"ר לכ"ק עט"ר.
כ"ח בחשוון תשס"ו
2. זאבי - מהסמלים שלי.
אחחחחח, זאבי, אתה מרגש אותי רבות בכתיבתך, אני מוכרח לציין שאתה משאיר לקוראים תחושת חוסר אישית ולי בפרט... שאנו פשוט עדיין לא אוחזים שמה , איפה שאתה.. כשאתה מסופק ושמח, גם ממורמר כי קשה, להיות האבא והבעל הנפלא, השליח המסור והאמיתי... זהו, פשוט גם אנו רוצים.
טיפש מי שמרחם* , אשרי מי שמקנה ומפרגן.
אוהב..
*חלילה לשלול עזרה ותמיכה.
כ"ח בחשוון תשס"ו
3. מרגש עד כדי ...
זאבי היקר!
רגשת אותי עד כדי דמעות... בלי גוזמא. הצלחת בכמה מילים לסכם את כל החוויות של כלל השלוחים {ואותי במיוחד}
יישר כוח גדול!!! עלה והצלח.
כ"ח בחשוון תשס"ו
4. הכול טוב והכול יפה
מילים...מילים... ושיר עכשיו.

וכמה טוב שבאת הביתה
וכמה טוב ליראות אותך שוב...
ספר איך היה... ספר מה נשמע ... למה לא שלחת גלויה?!
אח... כמה שטוב אתה כאן.

צדיק, העיקר שחזרת לאנשים שהכי אוהבים אותך, לאשה ולילדים שמעריצים אותך .

הצלחות.
באהבה עצומה וברוך שובך.

בברכה , הלאונץ'
א' בכסלו תשס"ו