ב"ה יום ראשון, י"א חשוון תשפ"ב | 17.10.21
הבלוג של הרב זאבי רסקין

מדור חדש בשטורעם: הבלוג של הרב זאב רסקין, שליח חב"ד בקפריסין. השבוע בבלוג: אירועי הכנסת ספר התורה. התגלית והתקרית
הרב זאב רסקין

מי שמכיר אותי יודע שאני חלש ברשמיות. אני בא יותר מאהבה. כך גם מסע שליחותנו, רעייתי ואני ידענו שזהו רצונו של הרבי וזוהי מטרתנו בחיים.

אתגרים. ריגושים. זה הצד היותר חזק שלי, על כן בחרנו דווקא בקפריסין, מדבר שממה בכל המובנים. אפילו זרם המים בברז, רחוק מאד ממה שאנחנו מכירים ורגילים. למרות שרעיונית קפריסין דווקא התחברה לאיחוד האירופי, זה לא מנע ממנה להישאר רחוקה מכל סטנדרט אירופאי.

יש לי כ"כ הרבה לספר על השליחות, על הכוחות שמקבלים, לא יודע ממה ואיפה להתחיל, אנסה בכל זאת.

אתחיל דווקא מהאירועים האחרונים שהתקיימו בשבוע שעבר, אז זהו שהדבר שהכי ריגש אותי היה דווקא הכנסת ספר התורה.

הרחוב נסגר לתנועה... נשמע פשוט? אה?

היה מרגש לגמרי.

השכנה המתגוררת מרחק שלושה בתים מאיתנו אומרת לי כל בוקר "גוד מורנינג ראביי", נראה שהיא היחידה שמחייכת למראה שלנו ולקיומינו בקפריסין. במהלך הכנסת ספר התורה היא יצאה מהבית ופשוט בכתה. אחד השלוחים מהאזור שהגיעו להשתתף באירוע, ניגש אליה ושאל אותה: גברת, מדוע את בוכה? היא ענתה: אני מרגישה קרוב. אני אמנם לא יהודיה, אבל אמא שלי כן.

אני את שלי, באותו יום כבר עשיתי...

אני חייב לשתף אותכם במשהו קצת יותר אישי אולי זה ישמע לכם קצת כבד, אבל בכל זאת, זה חלק מחיי השליחות: אז ככה, באינטרנט פורסם על עובדה שלא שמתי לב אליה, עד לרגע שבו קראתי על זה. עניין "לוחות הברית עגולות". על פרוכת ספר התורה שתרמו יהודים יקרים ספרדים מאשדוד לעילוי נשמת הוריהם, נרקמו לוחות הברית עגולות. במהלך ההתקשרות שלי איתם הקפדתי להדריך אותם בקשר לאיכות הספר וההידורים, את הפרוכת הם עשו לבד, כ"כ הייתי מרוגש שכלל לא שמתי לב לעניין.

לאור הקשר האמיץ שלי איתם, יכולתי בנקל לסדר את העניין גם לאחר שהביאו את הספר, להחליף את הפרוכת ולסדר את כל העניין, רק שלמרבה הצער אחת האחיות חיפשה סיקור על האירוע באתרי חב"ד, וראתה תגובה של אחד הקוראים שהגדיל לעשות וכתב על הלוחות העגולות: "עבודה זרה!". אותה אחות התקשרה אלי פשוט בוכיה ושאלה אותי מדוע לא אמרתי על זה. החלטתי על דעת עצמי להודיע לה כי פרוכת הספר שבאה מכ"כ הרבה עבודה של קירוב ואהבה לא תשונה.

(על הספר הבא בעז"ה אשים יותר תשומת לב).

ביקשתי ממנה להמשיך להפיץ אור בעולם לעילוי נשמת יקיריה, והחלטנו שהם יוסיפו (למרות שהם לא בעלי יכולת), תרומה של 100 מזוזות לחלוקה חינם בקפריסין לאלו שידם אינה משגת.

באותו יום שלחתי פ"נ לציון ודיווחתי. אני בטוח שהרבי היה מרוצה.

זאבי.

כ' באלול תשס"ה
הגב לכתבה

תגובות
11
1. חכמים הזהרו בדבריכם!
רק לפני שבוע 'זאבי' הזה מונה לרב של הקהילה אז לפחות תכתבו 'הבלוג של הרב זאבי' מה יקרה עם התורמת תכנס לבלוג שלו??
דבר שני, הרבי ראה את הלוחות העגולות בחומרה רבה וראוי שיחליפם 'מאהבה'..
כ"א באלול תשס"ה
2. חזק ואמץ
זאבי חזק ואמץ ואתה יודע להיות חזק
מהחברים ברוסיה
כ"א באלול תשס"ה
3. Chazak Ve'ematz to Ze'evi
To the person who raised this issue…

Instead of wasting their life’s and find what they think is wrong with others; they should
take some time to support what the Shluchim are doing - with Mesiras-Nefesh as far as Kosher food, Mikvah, Chinuch, Friend & family etc. etc.

It's easy to seat in your worm home in front of the computer and criticize a small mistake that was over looked by nice Jews who were donating a much needed Sefer torah... and BTW Loshon Hora and Rechilus and Halbonas Ponim is the real Avoida Zoro in more than one way; and not round Luchos...

If you have time (and it seams you have much…) travel the world and change the round Luchos on all the Sifrei Toras and the Arks as well.

And to Ze’evi I say: keep up the GREAT work.

Menachem in the USA
כ"א באלול תשס"ה
4. מחכים לפרק הבא
זאבי היקר, עלה והצלח! ידעתי שעוד תגיע רחוק. כולם צריכים לדעת שהצלחות לא באות מאליהן, יש השקעה עצומה על כל פרט ופרט. אני בטוח שאנ"ש אוהבים ומחזקים, וימצאו דרך גם לעזור פיזית. בינתיים, חזק ואמץ, עלה והצלח -
ומחכים לפרקים הבאים.

שלך,

ידיד "מספסל הלימודים"
כ"א באלול תשס"ה
5. יישר כוח לכבוד הרב
ממש כיף לקרוא את הבלוג...
כ"א באלול תשס"ה
6. לתקן בהדפסה הבאה
בשיחות תשמ"א "ובניירות שידפיסו מכאן ולהבא"; ובאגרות-קודש כרך כב עמ' רנב: "שכאשר יתמו כולם (בולים אלה) לתקן בהדפסה הבאה").
כ"א באלול תשס"ה
7. וכך זה נמשך מדור לדור
לא הביטו בזה ולא דייקו במה שנמצא בדף השער או במה שכתוב בהסכמות - אלא למדו בפנים הספר, וממילא לא שמו לב לזה שהלוחות היו מלמעלה כחצי כדור, וכך זה נמשך מדור לדור, וזה נהיה דבר רגיל שבספרים יהודיים נמצאים ציורים של לוחות שמלמעלה הם כחצי כדור. ולכן עשו רעש (מאחורי הפרגוד) שישנו זאת על נייר המכתבים ("סטיישאנערי") של מוסד פלוני, ששם נדפס הציור של החלק העליון של הלוחות כחצי כדור, או לכל הפחות, שאת הניירות שהם כבר כך ישאירו, ובניירות שידפיסו מכאן ולהבא, ידפיסו ציור של הלוחות כמו שצריך להיות על-פי הגמרא.
כ"א באלול תשס"ה
8. זאבי... אתה נראה טוב.
במיוחד עם המשקפיים החדשות :)
שתראה רק דברים טובים (בעיקר ירוקים).
הצלחה רבה בכל
כ"א באלול תשס"ה
9. זאבי אני מציע לך לשנות את הלוחות
הרבי ביקש לשנות באם אפשר וכ"ש שזה ברשותך. הרבי נתן כספים לאנשים שישנו את הלוחות. התירוץ שהיא ראתה באתר חב"די תגובה ונבהלהזה לא סיבה עדיין לא לשנות את הלוחות. עם כל הכבוד. לדעתי אתה כחסיד של הרבי וכשליח צריך להיות דוגמא.
כ"ב באלול תשס"ה
10. הזמנת הכמרים
בל הכבוד שאני מעריך אותך על פעולות שאתה עושה ואתה תעשה לנחת רוח של הרבי זי"ע, רק על דבר אחד אני לא מוכן לוותר לך על הזמנת כומר עם צלב לאירוע של הרבי, מאיפה ההיתר הזה ואיזה רב חבדי שהיתר לך ואם הוא היתר לך שתראה את זה בכתובים כי הדבר הזה עבר כל גבול בחב"ד ואיפה הבושה האם נעלם לך ולעוד כמה שלוחים שעושים רצון הרבי ורק בשביל להתחנף לכמה וכמה אנשים מוכנים להזמין כומר רח"ל

בברכת כתיבה וחתימה טובה
יעקב
כ"ה באלול תשס"ה
11. לשנות!!!
צריך אומץ כדי להיות איש עקרונות. כשליח המייצג את הרבי, אני לא חושב שאתה יכול לסיים במשפט " הרבי מרוצה מזה", תסביר שזה האילוץ שלך, שזה הכוח הנפשי שלך, אבל אין שום אפשרות להגיד שהרבי מרוצה מזה. הרבי הקפיד על ציור הלוחות המרובעים מאוד. אפי' בדפי עבודה או ציורים קטנים ביותר לילדים. בודאי שצריך לשנות ולגבי האשה... נו באמת, היא הרי לא גידפה היא סה"כ אמרה ...."למה לא אמרת לי על זה", אז באמת ראביי ראסקין, קצת להסביר באופן המתקבל ובוודאי הרבי ייתן הכוח והאפשרות שהדברים יתקבלו והשינוי יעשה לנח"ר הרבי.
ב' בתשרי תשס"ו