ב"ה יום רביעי, ט"ז כסלו תשפ"א | 02.12.20
"אל תאמינו לאמריקאים"

"אל תאמינו לגויים, אמריקאים, סובייטים או אחרים". בעקבות ביקורו של רה"מ בארה"ב קטע מעיתון 'מעריב' מדברי הרבי בנושא (היו ימים)
מערכת שטורעם

בשעות אלה מבקר ראש הממשלה אולמרט בארה"ב ומערב את האמריקאים בנושא "השלום" באזורנו. מעניין לראות מה דעתו של הרבי על תכניות "השלום" האמריקאיות.
 
לפנינו קטע מעתון "מעריב" לפני 36 שנה המתאר שיחה נוקבת של רבי אודות הסכנות האורבות לנו היל"ת כתוצאה מ"שלום" זה: "החסידים...ראו את רבם מזיל דמעות וגרונו חנוק מבכי, בדברו על מצבה קשה של ישראל ועל ההחלטות שקיבלה ממשלת ישראל באחרונה".
 
"הרבי קרא לא להאמין בגויים, יהיו אמריקנים, סובייטים, או אחרים". כיצד תאמין להם ישראל, שהרי אלפיים שנה לא קיימו הגויים הבטחותיהם ליהודים, ועדיין טרי זכר בגידתה של צרפת בישראל".
 
"הוא דיבר נגד החזרת שטחים וקבע כי 'השטחים אינם שייכים לממשלת ישראל ועל כן אין היא יכולה להתחייב להחזירם".
 
"הרבי תקף את המפלגות הדתיות בארץ היושבות בממשלה, באומרו כי קשה לו לבוא בטענות אל מי שאינו מאמין, אך אלה המאמינים והיושבים בממשלה - כיצד מסוגלים לתת יד למה שמתרחש? לדעתו, מסכנים צעדיה של ממשלת ישראל לא רק את העם הישראלי, אלא את העם היהודי בעולם כולו".
 
"אשר לטענה שמטיחים בו, מדוע הוא יושב בארה"ב ולא בישראל - אמר הרבי, כי דומה הוא לאותו ילד, המודיע למשטרה שהנה הוא גילה פצצה. מה חשוב היכן יושב הילד? האם זה משנה את העובדה, שיש לגשת לפרק את הפצצה?".

לקריאת הקטע לחצו על התמונה להגדלה.

כ"ז באייר תשס"ו
 
 
הגב לכתבה

תגובות
1
1. ממש מדבר אל תקופתנו
אוי לנו שקולו של הרבי נשאר קול קורא במדבר.

מי יודע מה צפוי לנו בעתיד הקרוב.

והקב"ה ירחם על שארית עמו ויקרב לנו משיחו בחסד ברחמים!

כ"ח באייר תשס"ו