ב"ה יום חמישי, י"ח אייר תשפ"ב | 19.05.22
לחצו להגדלה
לחצו להגדלה
התוועדויות י"ט כסלו ומבצע חנוכה בימים ההם בזמן הזה

קטעי עיתונות על התוועדויות י"ט כסלו והערכות למבצע חנוכה 'בימים ההם' מוגש בעמדנו בעיצומן של ההכנות לימים אלה בזמן הזה ● הרב משה מרינובסקי דולה פנינים מההיסטוריה החב"דית
מגיש: הרב משה מרינובסקי

חגיגות י"ט כסלו נחוגו במוצש"ק ברחבי הארץ

- החגיגה המרכזית מחר בערב בכפר חב"ד בהשתתפות הנשיא –

בשבת ובמוצאי שבת חגגו רבבות חסידי חב"ד בארץ ובכל רחבי תבל את "חג הגאולה", י"ט בכסלו, במלאות 178 שנה לשחרורו ממאסר של אדמו"ר רבי שניאור זלמן מלאדי, מייסד חסידות חב"ד.

בשורה של "קידושים" ו"התוועדויות" ציינו החסידים, בבתי כנסת, במוסדות החינוך ובמרכזים קהילתיים שונים, את החג שעמד בסימן שנת הולדתו ה-75 של רבם רבי מנחם מענדל שניאורסאהן שליט"א, האדמו"ר מליובאוויטש, נינו וממלא מקומו של רבי שניאור זלמן.

ההתלהבות והשמחה היו, כדרכם של חסידים, ביום זה, ללא מעצורים.

בישוב החב"די נחלת הר חב"ד שבקריית מלאכי התקיימה אמש חגיגה המונית בהשתתפות מאות רבות של עולים חדשים תושבי ישובי הדרום.

בחגיגה לקחו גם חלק תושבי הישובים באזור, וכן אישי ציבור רבים וראשי מועצות וערים מדרום הארץ.

החג נמשך, לפי המסורת, גם ביום כ' כסלו ולכן, ומפני קדושת השבת, תתקיים השנה החגיגה המרכזית שבכפר חב"ד ביום ראשון בערב.

מצפים להשתתפותם של רבבות אנשים מכל רחבי הארץ, בתוכם אישי ציבור, שרי ממשלה, חברי כנסת וקציני צה"ל בחירים, ונשיא המדינה פרו' אפרים קציר הממשיך בכך את מסורת קודמו מר ש.ז שז"ר המנוח.

ההתוועדות העולמית המרכזית המתקיימת על-ידי הרבי מליובאוויטש הרב מנחם מענדל שניאורסאהן בבית מדרשו שבברוקלין, תתקיים ביום שני בשעה 4.00 לפנות בוקר לפי שעון ישראל ותועבר בשידור טלפוני לכל ריכוזי חב"ד ברחבי תבל, ובישראל – לכפר חב"ד, נחלת הר חב"ד, צפת, ירושלים, לוד, תענך ובני ברק.

להתוועדות זו יצאה מישראל קבוצה של חסידי חב"ד הרוצים לחגוג את חג הגאולה במחיצת רבם.

המונים בעצרת י"ט כסליו בקרית-גת

המונים מתושבי קריית גת, ביניהם ראש העיר, סגניו ואישי ציבור, מילאו במוצאי שבת י"ט כסלו, חג הגאולה החב"די, את היכל בית המדרש הגדול של ישיבת "תומכי תמימים" בקריית גת. פתח והנחה את העצרת מנהל הישיבה, הרב דב טייכמן, שדיבר על חשיבותו של יום זה. מנהל בי"ס חב"ד בעיר, הרב זלמן אבלסקי, סיפר מסיפורי המאסר והגאולה. רב העיר, הרב מרדכי אלמליח, נאם בחמימות רבה, ועמד על גדולתו של מייסד חסידות חב"ד, וקרא לתושבים לסייע להנהלת הישיבה שתוכל לסיים בהקדם את בניין הישיבה. ראש העיר, דוד מגן, בירך את חב"ד ביום חגה, והביע את סיפוקו מפעולות חב"ד בעיר. בירכו גם סגניו, דוד אסולין ודוד קרשטאט. ראש המועצה הדתית, אברהם לחיאני, מנהל בנק המזרחי בעיר, הביע את סיפוקו מפעולות חב"ד בעיר ועמד על השפעתה הרבה של הישיבה. האברכים ששהו בחודש תשרי בחצר הרבי בברוקלין, חילקו במעמד זה משקה מהרבי שקיבלו במיוחד עבור תושבי קריית גת. הרב משה הבלין מסר מרשמיו מביקורו בחצר הרבי. מנהל הישיבה, הרב דב טייכמן, סיים את החגיגה ע"י עריכת הגרלה על שטר של 10 דולר מאותם שטרות שקיבל מהרבי לטובת הישיבה בעת ביקורו האחרון בברוקלין, בהגרלה זו לקחו חלק כמאה איש, כשכל אחד תרם 100 ל"י לישיבה כזכות להשתתף בהגרלה. זכתה בגורל משפחת בנג'ו מקריית גת.


500 חוליות של פעילי חב"ד יפעלו בימי החנוכה

(עש"ת) – במרכזי הפעילות החב"דית בישראל ובעולם שוררת עתה תכונה רבה לקיום סדרת פעולות ענפה של "מבצע חנוכה" נרחב, לשם הבאת האורה והשמחה של ימי חנוכה להמונים. הדבר נעשה במיוחד עם התקבל הוראת הרבי מליובאוויטש רבי מנחם מענדל שניאורסאהן להגביר השנה את טכסי החנוכה "ביתר שאת וביתר עוז".

ממרכזי חב"ד בישראל שבכפר חב"ד נמסר על יציאתם העתידה של כ-500 חוליות פעילים ל-7 ריכוזי חב"ד בארץ, לישובי ספר, לאזורי פיתוח, לריכוזי עולים, למרכזים קהילתיים ולמוקדים של שכבות אחרות, לקיום "ערבי חב"ד", מסיבות חנוכה, הרצאות, פעולות זיכוי במצוות והדלקת נרות חנוכה.

מסיבות מיוחדות תתקיימנה למשפחות השכולות של מערכות ישראל בשמונה ריכוזים בישראל במשך שמונת ימי החג. החגיגות תשולבנה בהדלקת נר חנוכה המוני על ידי יתומי המערכות, בהדרכת אנשי חב"ד.

 


 

י"ב בכסלו תשע"ה