ב"ה יום רביעי, כ"ד אייר תשפ"ב | 25.05.22
קטעי העיתונות על רקע הרצח
קטעי העיתונות על רקע הרצח צילום: ארכיון שטורעם
העיתונות דיווחה: רצח בכפר-חב"ד ● היו ימים

54 שנים אחרי הפיגוע המחריד בבית הספר למלאכה בכפר-חב"ד, שטורעם מגיש קטעי עיתונות המדווחים על הרצח ● בעיתון "שערים" מעלה נפתלי קראוס את רשמיו מ"שבת בכפר-חב"ד עם שלוחי הרבי מילובאוויטש". בכשרון רב הוא מתאר את השבת המיוחדת שחווה במחיצתם
מערכת שטורעם

בכ"ט בניסן תשט"ז, בעיצומה של תפילת שמונה עשרה, פילח את חלל האויר בבית הספר למלאכה צרור יריות. מסתננים מה'פדאיון' ירו לכל עבר לאחר שדאגו לנתק את זרם החשמל בשעת החשכה של תפילת ערבית.

54 שנים אחר-כך, שטורעם מגיש קטעי עיתונות מאותה עת המדווחים על הרצח. "הצופה" מדווח בכותרתו הראשית כי "מדריך ושלושה ילדים נהרגו ו-5 נפצעו בהתקפה רצחנית על בית הספר ובית הכנסת". כפר-חב"ד, שהיה עד אותה תקופה אלמוני לרבים מתושבי ישראל, זוכה לחשיפה רחבת היקף בכלי התקשורת. הקטעים מארכיונו של הצלם י' בלינקו.

בעיתון "שערים" מעלה נפתלי קראוס את רשמיו מ"שבת בכפר-חב"ד עם שלוחי הרבי מילובאוויטש". בכשרון רב הוא מתאר את השבת המיוחדת שחווה במחיצתם. "כל הכפר הומה ככוורת, בית המדרש כמרקחה. בכל בית, בכל שיחה מדברים אך בהם, כל מבט מופנה לעברם בהתהלכם וכל עין להם תצפה".

המדור "על הפרק" ב"קול העם" מוקדש לרצח המחריד. כותב השורות מגדיר את הידיעה "מזעזעת עד עומקי הנפש, משרה יגון ומעוררת חרון בכל בית ישראל".

גם עיתון 'הצופה' מסקר בהרחבה את הרצח והאירועים שבעקבותיו.

לצפיה בקטעי העיתונות, לחצו כאן

א' באייר תש"ע