ב"ה יום שלישי, ל" שבט תשפ" | 25.02.20
הרבי יוצא מפתח 770. מימין נראה הרה"ת ר' משה גרונר ע"ה
הרבי יוצא מפתח 770. מימין נראה הרה"ת ר' משה גרונר ע"ה צילום: ארכיון שטורעם
יחיד סגולה שמעולם לא פספס...

יודעי דבר יודעים לספר שר' משה גרונר נמנה עם יחידי סגולה ממש שמעולם לא פספס שום אירוע או התרחשות במחיצת הרבי בבית חיינו
מערכת שטורעם

כ"ג באדר הוא היארצייט של הרה"ת ר' משה גרונר ע"ה מנאמני בית חיינו שנפטר בשנת תשנ"ט. יצויין, כי היום נפטר שאר-בשרו הרה"ג הרב ישראל גרוסמן ז"ל ולפני כשבועיים נלב"ע אחיו ר' יעקב גרונר ע"ה מירושלים.

יודעי דבר יודעים לספר כי ר' משה גרונר נמנה עם יחידי סגולה ממש שהשתתפו בכל האירועים וההתרחשויות בבית חיינו במחיצתו של הרבי הן בשבתות והן בימי החול, ומעולם לא פספס שום התוועדות, שיחה, מאמר או כל אירוע אחר בהשתתפותו של הרבי.

ר"מ גרונר התברך בזיכרון מיוחד והיה ידוע כבעל מספר דייקן ומהימן ובזיכרונו נחרטו פרטים ופרטי פרטים הן מתקופתו של אדמו"ר מוהריי"צ נ"ע והן מהרבי.

בראיון שהתפרסם לפני כמה שנים בשבועון 'כפר חב"ד' סיפר ר' אליעזר זאקליקובסקי:

"הרה"ח ר' משה גרונר ז"ל, שהירבה להתעסק באיסוף תמונות של הרבי הריי"צ ושל הרבי, סיפר לי שכל אימת שהיה מוצא תמונה חדשה של הרבי הריי"צ, היה מביא אותה לרבי, וכשראה את ההתעניינות הגדולה של הרבי בכל תמונה, עשה מאיסוף תמונות האלו 'מבצע' שלם. כששמע, לדוגמה, שביקורו של אדמו"ר הריי"צ בבוסטון בשנת תר"צ סוקר בעיתונות המקומית, נסע לבוסטון, חיפש בארכיוני העיתונים תמונות של הרבי הריי"צ, הכין מהן העתקים והביא אותן לרבי. הוא הוסיף וסיפר לי כי כל אימת שהביא לרבי תמונה של הרבי הריי"צ. פניו של הרבי היו מרצינות ואז היה שואל ממתי התמונה והיכן צולמה, ואחר כך היה לוקח עיפרון והיה רושם על התמונה את הזמן והמקום. הרבי היה מודה לו על ההשתדלות ומעודד אותו להמשיך בכיוון זה.

"על יחסו הרגשי והמיוחד של הרבי לתמונות אלה יעיד גם הסיפור הבא: כשהביא ר' משה גרונר לרבי תמונה מהלוויית הרבי הריי"צ, הרבי קם, הרכיב משקפיים, התקרב לחלון, הביט בריכוז רב בתמונה ודמעות זלגו מעיניו הק'. ואחר-כך שאל אם יש תמונות נוספות מההלוויה. ר' משה השיב שיחפש, ופתאום הרבי שאל אם יש תמונה שמראה כיצד מורידים את הארון לקבר"...

כ"ג באדר תשס"ז
 
 
הגב לכתבה

תגובות
1
1. עצוב היה אדם יקר..
הכרתי אותו היכרות אישית וסיפר לי פעם שאמרו על משפחתו שאת הסודות שלהם בבית אפילו הקירות לא שמעו...
ת.נ.צ.ב.ה.
כ"ג באדר תשס"ז