בזכותו לומדים כיום חסידות. למעלה: הרב קליין ע"ה. למטה: הרב קורסיה שי'
בזכותו לומדים כיום חסידות. למעלה: הרב קליין ע"ה. למטה: הרב קורסיה שי' צילום: שטורעם.נט
חשיפה: ה'כולל' הסודי של הרב בנימין קליין ע"ה

הרב יוסף קורסיה הוא בכיר בחברת 'אל על', אבל בעיר אשדוד הוא מוכר יותר כראש כולל וכמי שמשקיע את עיתותיו בהפצת תורה ויהדות בעיר ● לרגל יום היארצייט השני של מזכירו של כ"ק אדמו"ר זי"ע הרב בנימין קליין ע"ה, שצוין השבוע, חושף הרב קורסיה בראיון מיוחד ל'שטורעם' את הקשר האישי שיצר עם הרב קליין ואת ה'כולל' שהרב קליין מימן במשך תקופה ארוכה ובסודיות מוחלטת ● לראיון המלא >>>
שמעון הורביץ
הרב יוסף קורסיה הוא איש רב פעלים שלשיעוריו והרצאותיו ברחבי העיר אשדוד ובסביבתה מוניטין רב. למרות עבודתו הרשמית כבכיר בחברת התעופה 'אל-על', משקיע את עיתותיו בהפצת תורה ויהדות בעיר.

לרגל יום היארצייט השני של מזכירו של כ"ק אדמו"ר זי"ע הרב בנימין קליין ע"ה שצוין השבוע, נודע לנו על קשר אישי ומיוחד שהיה לו עם הרב קליין ובראיון מיוחד ל'שטורעם' הוא ניאות לחשוף אותו:

שלום הרב קורסיה. מתי פגשת לראשונה את הרב קליין?

"במסגרת נסיעותיו התכופות של הרב קליין ע"ה לארצנו הקדושה פגשתי בו פעמים רבות ודמותו שבתה את ליבי. אדם מרשים ומקרין, שתמיד הקפיד להודות על כל שעשינו עבורו. יצרתי איתו קשר ראשוני אך לכתחילה כלל לא ידעתי מיהו בר שיחי, רק מאוחר יותר נודע לי - למרבית ההפתעה – שהוא המזכיר האגדי ואיש אמונו של הרבי מליובאוויטש זצוק"ל", מספר הרב קורסיה.

"אין ספור שעות זכיתי לצבור במחיצתו של הרב בנימין קליין. בכל פעם מחדש התפעלתי מהחידושים בתורת הרבי שהעביר בצורה מרתקת לצד אישיותו, זיכרונו והידע הרחב של המזכיר המסור. אירע ושאלתיו מהו הדבר שמטריד אותו יותר מכל, והשיב שזו סוגיית האחדות בעם ישראל בכלל ובחב"ד בפרט. הוא התבטא בפניי באומרו: "ליבי שותת דם מכך". מזה ניתן להבין עד כמה פיעמה בו אהבת ישראל ואהבת האדם ועד כמה היה "תלמיד מובהק" של הרבי.

"הדבר שהותיר בי את החותם העמוק ביותר הוא האופן בו הרב קליין חי את הרבי ועם הרבי בכל מהלך והחלטה שקיבל. הוא סיפר לי שכל יום ללא יוצא מן הכלל הוא פוקד את האוהל וקלסרים עבים של סיפורי ישועות הינם עדות לקשר העמוק בין העוזר הנאמן והרבי בבחינת "לא ימיש מתוך האוהל".

"ידוע לי ממקורות מוסמכים, כי הייתה לו חשיפה לסודות הכמוסים ביותר של מדינת ישראל וכי זכה להערכה רבה במערכות הביטחון ובקהיליית המודיעין".

הבנתי שהיה לך קשר אישי מיוחד עם הרב קליין שקשור לפעילותך הציבורית.

"אכן. המאורע המרגש התרחש לאחר שביקשתי את ברכת הרבי ב'ציון' הקדוש בקווינס עבור ה'כולל' שלנו שנקלע לקשיים כלכליים ועמד על סף סגירה. כששמע על כך הרב קליין, הודיע לי ביוזמתו האישית כי ייקח על עצמו את המשך החזקת הכולל. מאז וכמעט עד לפטירתו, מדי חודש בחודשו העביר סכומי כסף גדולים ומשמעותיים על מנת להחזיק את הכולל והרבה להתעניין בשלום האברכים ובתוכן הלימוד. עד לפטירתו איש גם לא ידע מאומה על כך. כשאני מספר זאת למכריי חסידי חב"ד הם מתפעלים מאוד מהעובדה הזו".

"כך זכינו לפתוח כולל לאברכים בעלי רקע של התנגדות לחסידות, שכיום לומדים והוגים בתניא ובתורת החסידות, כמו-כן אנחנו זוכים להפיץ בקביעות את תורת הרבי והחוברות המופלאות של "לקראת שבת" בעותקים רבים כל שבוע. כל זאת הודות לרושם הגדול שהותיר עלינו הרב קליין.

"גם כיום לומדים בכולל לעילוי נשמתו. אנחנו סמוכים ובטוחים שזכותו של המזכיר האגדי של הרבי זיע"א עומדת לנו. אנו משתדלים להמשיך בדרכיו. דמותו לא תסור מאיתנו, דרכו המיוחדת, גישתו המופלאה לכל אדם הרגישות והאכפתיות. ובוודאי נזכה בקרוב לראותו בגאולה השלמה".

כ"א בסיון תשע"ז