הזיכרון שלו היה מדהים. הרב קליין ע"ה. בתמונה הקטנה: השליח הרב ראבין שי'
הזיכרון שלו היה מדהים. הרב קליין ע"ה. בתמונה הקטנה: השליח הרב ראבין שי'
ר' בנימין שאני הכרתי / הרב משה ראבין

"הוא היה זה שלימד אותי, שכשכותבים לרבי כמה אפשרויות, עליך להיות מוכן לבצע את כל האפשרויות הרשומות; הוא היה זה שנתן לי את הרעיון והזכות להחזיק את דלת המעלית לרבי; הוא היה זה שלימד אותי, שכשכותבים לרבי כמה אפשרויות, עליך להיות מוכן לבצע את כל האפשרויות" ● הרב משה ראבין, מהשלוחים בקורל ספרינגס, פלורידה, נפרד בטור מיוחד ל'שטורעם' מהרב בנימין קליין ע"ה שהוא זכה להכיר באופן אישי וידידותי ● לטור המלא
הרב משה ראבין, מהשלוחים בקורל ספרינגס, פלורידה
ביום רביעי האחרון הייתי ב'אוהל' הק', ופגשתי שם את מזכירו של הרבי, הרב בנימין קליין ע"ה.

גדלתי באנגליה בעיר אדג'וור, הסמוכה ללונדון. כחצי שנה לפני הבר-מצווה שלי, הגיעו לעיר יבדלחט"א בתו של הרב קליין יחד עם בעלה הרב לוי סודק ושני ילדיהם כדי לפתוח שם בית חב"ד.

בשנות לימודיי בישיבה בלונדון למדתי אצל חתנו של קליין, הרב מענדל גורדון, וכן הייתי בן-בית אצל חתנו הרב לוי גרליק, בשהותי ב'חצרות קדשנו', 'כאן ציווה ה' את הברכה'.

כבחור ב-770, סעדתי על שולחן השבת של הרב קליין לפני ההתוועדות של הרבי, ולאחר מכן מיהרתי לחזור ל-770 להתוועדות. היתה לי הזכות הנדירה בתור בחור צעיר, לשהות כל שנה בפסח ותשרי אצל נשיא דורנו.

הוא ידע לשמור סוד. הוא היה זמין כל העת להקשיב, לקלוט, אך מעולם לא לחשוף כל פרט מידע הקשור לרבי למעט במקרים נדירים. אבל כשאני מסתכל אחורה, הוא אחראי להיבטים רבים של החיים שלי. הוא נתן לי בכתב ידו, את תשובתו של הרבי אלי ("מקום שלבו חפץ, אזכיר על הציון") שהטיסה אותי לניו יורק בב' שבט, תשנ"ב וללמוד בשיעור ג' בישיבת אהלי תורה. הוא הדריך אותי איך לכתוב לרבי בטבת תשנ"ד, כאשר השליחות שלי מאהלי התורה לעיר רוסטוב, התעכבה בגלל קשיים בהשגת ויזה.

הוא זה שאמר לי שהרבי השתמש בדבש (ומלח) בשמיני עצרת. הוא היה מקור המידע שלי על בריאותו של הרבי לאחרי כ"ז באדר, אבל היה זה יותר מה שהוא לא אמר, צורת ההתבטאות, הרמת הגבה וסימני השאלה, שסיפקו את המידע הנכון.

עמדתי במרחק כמה צעדים ממנו, כשעמדתי מאחורי כיסאו של הרבי בתפלת מעריב בערב כ"ז אדר, וההפסקה הארוכה באמצע קריאת שמע (כשאצבעו הקדושה של נשיא דורנו, עומדת דום, באמצע פרק הראשון), שהרגישה כמו שעות, אבל הייתה רק כמה דקות שיהיו חקוקות לנצח בזיכרוני.

הוא היה זה שלימד אותי, שכשכותבים לרבי כמה אפשרויות, עליך להיות מוכן לבצע את כל האפשרויות הרשומות (וגם אחת שלא חשבת עליה).

הוא היה זה שלימד אותי שהרבי העריך מאוד את המכתבים המשמחים, החדשות טובות, במיוחד עדכונים על ברכות שהתגשמו.

הוא היה זה שגילה לי לאחר ג 'תמוז - אחרי שנים של התחמקות - מה יש בתוך חמשת הקופסאות השחורות על גבי הארון המשרדי, בחדרו של הרבי. הן היו מלאות בכרטיסי אינדקס שהכילו פרטי מידע על אנ"ש ומשפחותיהם. (בשנות הכ"ף'ס היה בהם מספיק מקום כדי להכיל את המידע של כל אנ"ש).

הוא היה זה שנתן לי את הרעיון והזכות להחזיק את דלת המעלית לרבי (ובשבת הדלת של המדריגות שעולות לגן עדן התחתון), בצאתו מבית הכנסת לחזור לקומה ב' של 770.

זה היה הוא, שיעץ לי לאחר ג' תמוז, לאן ללכת וללמוד סמיכה לרבנות.

הזיכרון שלו היה מדהים. זיכרונות של אירועים מהעשורים הקודמים בחייו. יכולותיו הדיפלומטיות לפתוח בשיחה עם כל אדם שהצגתי בפניו, הענווה שלו, והיכולת לראות ולשמוע הכל ולא לגלות כלום, הם מקור להשראה. הוא היה החסיד המסור ביותר, והוא ודאי יהיה ראשון בשורה, המלווה את הרבי, כשהוא מוביל אותנו לגאולה האמיתית והשלימה.

יהי רצון שהמשפחה תדע רק שמחות מעתה והלאה.

כ"א בסיון תשע"ה
המענה שקיבלתי מהרבי באמצעות ר' בנימין ע"ה
המענה שקיבלתי מהרבי באמצעות ר' בנימין ע"ה
 
ר' בנימין עומד מימין בהתוועדות בה השתתף מר שז"ר
ר' בנימין עומד מימין בהתוועדות בה השתתף מר שז"ר
 
"גילה לי מה יש בחמשת הקופסאות השחורות"
"גילה לי מה יש בחמשת הקופסאות השחורות"