"אצר בקרבו ידע רב". השופט רובינשטיין אצל הרבי. מאחור: הרב קליין ע"ה
"אצר בקרבו ידע רב". השופט רובינשטיין אצל הרבי. מאחור: הרב קליין ע"ה צילום: ארכיון שטורעם.נט
מיוחד ל'שטורעם': השופט אליקים רובינשטיין נפרד מידידו הקרוב הרב קליין ע"ה

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט אליקים רובינשטיין, נענה לפניית אתר חב"ד-שטורעם.נט להעלות על נס את זכרו של ידידו הקרוב, זה שנים רבות, המזכיר הרב בנימין קליין ע"ה
מערכת שטורעם

ידידותם של המזכיר הרב בנימין קליין ע"ה עם יבדלחט"א, השופט אליקים רובינשטיין, המכהן כיום כמשנה לנשיאת בית המשפט העליון, היא מן המפורסמות. במשך עשרות שנים, בכל תחנות חייו של השופט רובינשטיין, דאג לערב את הרב קליין ובאמצעותו את הרבי.

הבוקר, לבקשת אתר חב"ד-שטורעם, נענה השופט רובינשטיין להעלות על הכתב דברי פרידה מחברו הקרוב:

במכתבו כותב השופט רובינשטיין, בין היתר:

"נדהמתי ונעצבתי, כמו רבים, לשמע פטירתו הפתאומית של ידידי היקר ר' בנימין קליין ע"ה, ידיד קרוב מזה כמעט ארבעה עשורים. רק לפני חודש ביקרתיו לאחרונה בביתו בניו-יורק; אמנם בשנים האחרונות לא היתה בריאותו במיטבה, אך הוא המשיך בעיסוקיו החב"דיים ונעים היה לראותו כמימים ימימה ולשוחח עמו.

התוודענו ב-1977 - דומני - כשיחד עם ידידי ומורי ד"ר יוסף צ'חנובר יבל"א היינו בביתם של ר' בנימין ורעייתו הרבנית לאה תבל"א ביום הכיפורים, והתפללנו במחיצת הרבי זצ"ל. מאז נפגשנו פעמים רבות הן בניו-יורק הן בכל ביקוריו התדירים בישראל, בהם פקד את לשכתי אם במשרד החוץ או במשרד הביטחון, אם במזכירות הממשלה, אם בלשכת היועץ המשפטי לממשלה ואם בבית המשפט העליון, אפשר לומר - מנהג בן בית. על ידידיו הקרובים בישראל נמנו, בנוסף ליוסי צ'חנובר, גם חיים ישראלי ע"ה, הבכיר ה"מיתולוגי" הזכור לכולנו לטוב בלשכת שר הביטחון, ויבל"א אפרים הלוי, שהיה ראש המוסד

ר' בנימין היה, בראש ובראשונה, איש חכם ונבון. מסירותו לעבודתו כאחד ממזכירי הרבי זצ"ל היתה עצומה, ללא גבול; כחלק ממנה ראה מתפקידו להיות בקשר עם גורמים בישראל, בעיקר לשמוע ולעתים להשמיע. קשר מיוחד יצר עם ראש הממשלה אריאל שרון המנוח, שאחיינו היה לאיש חב"ד.

...

רעייתי מרים ואני נהנינו בכל עת לארח את ר' בנימין ע"ה ולעתים בליווי רעייתו או בנו יבל"א. ביקוריו בארץ היו קצרים, כי עבודתו הרבה ציפתה לו בניו-יורק; לעתים היה מגיע ליום אחד, ובו היה מספיק להשתתף בטקס בר מצווה ליתומים ולבקר חברים ותיקים. תמיד היתה שיחתו באותו נועם הליכות מיוחד, מאור פנים שלא רבים כמותו, בימי שמחה ובימי עצב, בכל מעגלי החיים.

חבל על דאבדין ולא משתכחין. כוס תנחומים לרעייתו הרבנית לאה תבל"א אשת חבר, ולכל הצאצאים כן ירבו. בשם טוב ובחיבת רבים נלקח ר' בנימין איש החמודות. נשמתו תהא צרורה בצרור החיים".

המשתתף ביגון המשפחה
אליקים רובינשטיין

כ' בסיון תשע"ה