יצביעו כמקשה אחת? חסידי חב"ד
יצביעו כמקשה אחת? חסידי חב"ד צילום: מאיר אלפסי, שטורעם.נט
פרסום ראשון ובלעדי: רבני חב"ד פועלים לבחירה גורפת ב'יהדות התורה'

פרסום ראשון ובלעדי ב'שטורעם': רבני חב"ד פועלים לקבלת התחייבות חתומה מראשי 'יהדות התורה' ונציגי מועצת גדולי התורה, שעיקרה שמירה על השלמות השלישית והחיונית - "שלמות הארץ" ■ עם קבלת ההתחייבות יוציאו רבני חב"ד מכתב הקורא לכלל חסידי חב"ד להצביע אך ורק ג' ■ ל'שטורעם' נודע עוד, כי רבני חב"ד מתכוונים להוציא במקביל מכתב הקורא שלא להצביע למפלגות קטנות, שקיים ספק באשר ליכולתן לעבור את אחוז החסימה הגבוה ■ כל הפרטים רק ב'שטורעם'
מערכת שטורעם
אתר חב"ד-שטורעם.נט חושף לראשונה, כי רבני חב"ד שוקלים לפרסם בתקופה הקרובה מכתב שיורה לאנ"ש להצביע למפלגה החרדית ביותר - 'יהדות התורה' - וזאת בתנאי להתחייבות חתומה מצידם לשמירה גם על ה"שלמות" השלישית - "שלמות הארץ".

באסיפה שהתקיימה באחרונה באחד מבתי רבני חב"ד בארה"ק, הוחלט על תמיכה גורפת ברשימת 'יהדות התורה', שמרכיבה את 'אגודת ישראל' החסידית ו'דגל התורה' הליטאית, וסימנה ג', וזאת, כאמור, לאחר קבלת ההתחייבות מראשי הסיעה ונציגי מועצת גדולי התורה על נושא 'שלמות הארץ' שהינו בבחינת פיקוח נפש ממש.

בימים אלו, כאמור, פועלים רבני חב"ד בקרב ראשי הסיעה ונציגי מועצת גדולי התורה, על מנת לקדם התחייבות זו ולהביאה לכלל מעשה בפועל.

יצוין, כי מדובר בהחלטה היסטורית של ממש, הואיל ומאז הבחירות בשנת תשמ"ט - שבהן הורה הרבי בצורה מפורשת ויוצאת דופן להצביע ג', חב"ד, בהוראת הרבי, לא התערבה בפוליטיקה.

אחד הרבנים ששוחח עם 'שטורעם' אמר, כי "המפלגה הזו שומרת היטב על שניים מתוך שלושה שבהם דגל הרבי - שלימות העם ושלימות התורה - והיא כמובן עומדת בהגדרה "החרדית ביותר". הרבנים פועלים כעת להתנות את התמיכה בהתחייבות מצידם של האדמו"רים החסידיים מחד וגדולי הרבנים הליטאים מאידך, בנוגע לשלמות השלישית שהיא שלימות הארץ".

רב נוסף שעמו שוחחנו אמר כי "ראינו בבחירות האחרונות וגם אלו שקדמו להן את החילול ה' הנורא שנגרם כתוצאה מכך שחלק מחסידי חב"ד הצביעו למפלגות שונות שלא עברו את החסימה ובכך הקולות שלהם הלכו לפח וזה סייע לצד שכנגד. אסור שזה יקרה שוב. הרבי אמר במפורש שיש להצביע בבחירות. מאידך הורה הרבי להצביע למפלגה החרדית ביותר, וכזו שתשמור על ג' השלמויות. 'יהדות התורה' עומדת בכל התנאים, למעט תנאי אחד - התחייבותם שלא לעסוק אפילו בדיבורים על מסירת שטחים וכדו'. אין כל סיבה שהם לא התחייבו על כך בפני רבני חב"ד ויקבלו את תמיכת כלל חסידי חב"ד בארצנו הקדושה".

ל'שטורעם' נודע עוד, כי רבני חב"ד מתכוונים לפרסם מכתב המורה שלא להצביע למפלגות קטנות, שקיים ספק באשר ליכולתן לעבור את אחוז החסימה, שעומד בבחירות אלו על 4 מנדטים, שהם כ-120 אלף בוחרים (!).

'שטורעם' ימשיך לעקוב ולדווח אחר ההתפתחות הדרמטית בבחירות לכנסת ה-20.

א' בשבט תשע"ה