הרב שלום איידלמן נושא דברים
הרב שלום איידלמן נושא דברים
והחי יתן...

מאות תושבי הנחל'ה התכנסו לעצרת במלאות 'שבעה' לפטירת רי"י איידלמן ע"ה. העצרת נוצלה לגיוס כספים עבור קרן למשפחה. דיווח וגלריה
מערכת שטורעם

מאות מתושבי נחלת הר חב"ד התכנסו בליל שישי האחרון, עם מלאות ה'שבעה' לפטירתו הפתאומית של הרה"ח ר' יוסף יצחק איידלמן ע"ה, לכנס התעוררות מיוחדת של "והחי יתן אל ליבו".

המנוח שהיה תושב נחלת הר חב"ד, היה מוכר היטב בקרב תושבי השכונה שזוכרים אותו כאיש ספר, בעל מאור פנים ואהוב על הכל, והתדהמה שאחזה בכולם עם הוודע דבר פטירתו, זעזע את הקהילה כולה לערוך עצרת התכנסות זו.

את העצרת הנחה, כבמעמדים אלה, הרב נחום גולדשמיד שי', ונשאו דברים המד"א הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי שעורר את הקהל וציטט את שיחותיו של הרבי בכגון דא. "כאשר מתרחש מאורע ואסון כזה, כל אחד ואחד צריך לעשות את חשבון הנפש ולהרבות בענינים של אהבת ישראל, ובאופן ממילא לעזוב את המחלוקת", אמר הרב ירוסלבסקי.

הרב מנחם ברוד, שעבד לצידו של הרב איידלמן באגף ההוצאה לאור של צעירי חב"ד, סיפר לנוכחים על פנים באישיותו של המנוח ועורר את הנוכחים לסייע למשפחה.

דברים נוספים נשאו נציגי משפחת איידלמן, אחיו של הרב יוסף יצחק ע"ה, וכן אביו הרב שלום איידלמן מקזבלנקה, מרוקו. הרב יעקב שוויכא, תושב השכונה מראשי ישיבת תומכי תמימים המרכזית בכפר חב"ד, חתם את שורת הנואמים.

המילים "והחי יתן", קיבלו כאן משמעות נוספת, עם יסוד קרן הסיוע לטובת המשפחה, כשהתושבים מתבקשים להרים את תרומתם ביד נדיבה ויפה לטובת המשך קיומה של המשפחה בכבוד, לאחר השבר הגדול שפקד אותם.

במהלך הערב נחתמו מאות הוראות קבע ונאספו עשרות אלפי דולרים עבור המשפחה, ומבית הכנסת חב"ד בנחלת הר חב"ד יצאה הקריאה לקהילות חב"ד ברחבי הארץ להמשיך ולהרים את תרומתם בעין יפה למען המשפחה.

מלאכת ההתרמה נעשית על ידי "וועד הרבנים לעניני צדקה", אשר נציגה נשא דברים במהלך העצרת, והסביר על מהלך עבודתה של וועדת הרבנים, שאיננה גובה כסף או דמי טרחה על עבודתה, אלא עושה הכל בהתנדבות מלאה.

לתרומות חייגו: 1800-223-636 לפנות לקרן מס' 2504. ניתן להפקיד גם בבנק מס' 52, סניף 185 מס' חשבון 470619

להתנדבות ולסיוע לקרן: 0544767770

קרן העזרה והסיוע למען משפחת איידלמן השיקה אתר אינטרנט מיוחד, ובו פרטים על פעילותה ומידע על מוקדי ההתרמה. לחצו כאן לכניסה לאתר

כ"ב בסיון תשס"ו
הרב ירוסלבסקי נושא דברים
הרב ירוסלבסקי נושא דברים
 
הרב יעקב שוויכא במהלך העצרת
הרב יעקב שוויכא במהלך העצרת
 
 
 
 
 
 
 
הרב מנחם ברוד
הרב מנחם ברוד
 
הרב נחום גולדשמיד
הרב נחום גולדשמיד
 
 
 
נציג וועד הרבנים לעניני צדקה
נציג וועד הרבנים לעניני צדקה