שלוחי הרבי בתל-אביב בבניין העירייה
שלוחי הרבי בתל-אביב בבניין העירייה צילום: שטורעם
'לחיים' בלשכת חולדאי: עיריית ת"א חוגגת י"א ניסן

לקראת יום ההולדת של הרבי אירחה מועצת העיר תל-אביב–יפו השבוע, למעלה מ- 50 שלוחי הרבי ברחבי העיר כולה, להתוועדות חסידית לכבוד יום הולדתו של הרבי ● הרב יוסף גערליצקי, השליח הראשי לעיר ורב קהילת חב"ד, הטעים את הנוכחים, בסגנונו הבהיר והמיוחד, מתורתו הרחבה של הרבי על נושא יציאת מצרים וקרבן הפסח
כתב שטורעם

לקראת יום ההולדת של הרבי אירחה מועצת העיר תל-אביב–יפו השבוע, למעלה מ- 50 שלוחי הרבי ברחבי העיר כולה, להתוועדות חסידית לכבוד יום הולדתו של הרבי.

הרב חיים מאיר אלימלך, ראש כולל 'תורה שלמה' שע"י כולל חב"ד ומרכז חב"ד ת"א, נטל את שרביט ההנחיה, והיטיב לתאר בפני הנוכחים את הפעילות הגדולה של השלוחים ברחבי העיר במהלך כל השנה כולה, המגיעה לשיאה בימים אלו של ההכנות לפסח, בעריכת ה'סדרים' הציבוריים הגדולים, חלוקת ה'קמחא דפסחא', וזיכוי אלפי יהודים במצוות החג.

הרב יוסף גערליצקי, השליח הראשי לעיר ורב קהילת חב"ד, הטעים את הנוכחים, בסגנונו הבהיר והמיוחד, מתורתו הרחבה של הרבי על נושא יציאת מצרים וקרבן הפסח. הרב גערליצקי ריתק את הקהל בסיפור ההיסטוריה של "סדרי הפסח" הגדולים של חב"ד ברחבי העולם ובארה"ק, כיצד יזם הרבי את הרעיון מתוך הסתכלותו המיוחדת על מחויבותו של כל יהודי לדאוג ליהודי נוסף.

למרות שבאופן בלתי-צפוי התקיימו בשעת החגיגה סיורים ודיונים דחופים של חברי מועצת העיר בקשר ל"אסון המרתון" שהתרחש שלשום, מה שמנע מכמה מהם להשתתף באירוע; רבים מאנשי העירייה עשו מאמץ לבוא ולהקשיב לדברי התורה והברכה, לפחות לזמן קצר, כדי לכבד את הרבי ושלוחיו. בין חברי מועצת העיר שהשתתפו בלטו מר משה טיומקין ור' בנימין בביוף, וכן יו"ר מועצת העיר הגב' יעל דיין, כולם ידידים ותיקים של עבודת שלוחי הרבי בעיר וכן מנהלי אגפים ובכרי העיריה. כן כיבד את האירוע בנוכחותו תת-ניצב חיים קרימקה, שבמשך שנים ארוכות מלווה את הרב גערליצקי ומרכז חב"ד בת"א בכל פעילויותיהם ואירועיהם, מתוך ידידות עמוקה והדדית.

מר משה טיומקין נשא דברים חמים בפני השלוחים, ונזכר בהתרגשות ב'יחידות' שזכה להכנס לרבי, לפני שלושים וארבע שנים. "ציון יום הולדתו של הרבי היא מבחינתי מסורת אהובה וחשובה ביותר, שבכוחה להזכיר לנו מהי מנהיגות יהודית אמיתית, מנהיג שעל-אף אחריותו לכלל ישראל, תמיד דואג ליהודי אחד בודד, למשפחה או לילד אחד הזקוקים לעזרה, גשמית ורוחנית. לכבוד ולעונג לי להביע את הערכתי העמוקה לכל אחד מכם, שלוחי הרבי ההולכים בדרך של אהבת ישראל".

גם חבר המועצה ר' בנימין בביוף בירך את השלוחים ואת המשתתפים וסיפר על היכרותו האישית עם השליח בשכונתו – קרית שלום, הרב חנניה לבייב, ועל עבודת הקודש שעושים שלוחי חב"ד בתנאים לא-פשוטים בשכונות דרום תל-אביב. "למרות הדימוי שנוצר לעיריית תל-אביב–יפו כעיר שאינה מאירה פנים להפצת התורה והמצוות, ברצוני להבהיר שאין זה נכון, ודלת חברי מועצת העיר פתוחה תמיד בפני שלוחי הרבי, ביודענו את עד כמה חשובה והכרחית עבודתם המסורה, המאירה את רחובות העיר פשוטו כמשמעו. גם ראש-העיר מר רון חולדאי מעריך מאד את השלוחים ועבודתם, מודה להם ותומך בהצלחתם והתפתחותם. בזכות השלוחים, דמותו הקורנת של הרבי ממשיכה ללוות את תושבי העיר".

בחגיגה שאורגנה ע"י הרב יצחק ביר והרב יחזקאל גבירץ, מאגף הפעילות של מרכז חב"ד תל-אביב, הנעימה מקהלת ילדי תלמוד-תורה חב"ד 'אהלי מנחם' בת"א, בניצוחו של ר' שלום כינורי, בניגוני חב"ד מרגשים וסוחפים, בליווי הכנר החסידי ר' מאיר רוזן, ובסיומה חילק הרב גערליצקי ערכות "מצה-שמורה" לעובדי העירייה, שהודו לשלוחים באופן אישי, וכפי שאמרה אחת הבכירות של העירייה "המרתון האמיתי בעיר הוא מרתון היהדות של חב"ד בתל-אביב – שדבר לא יכול להפסיקו..."

ז' בניסן תשע"ג