כ"ק האדמו"ר מקרעטשניף סיגעט זצ"ל
כ"ק האדמו"ר מקרעטשניף סיגעט זצ"ל
הרבי שלח כסף לאדמו"ר...

בכתבה הסוקרת את תולדות חייו של כ"ק האדמו"ר מקרעטשינף זצ"ל, נחשפים אנקדוטות מהקשר שלו עם בית רבי וסיפורים מופלאים (כללי)
מערכת שטורעם

בעיתון 'משפחה' מתפרסמת כתבה נרחבת לדמותו של כ"ק האדמו"ר מקרעטשניף סיגעט זצ"ל שנלב"ע השבוע, ובין היתר נכתבו הדברים הבאים בקשר עם חב"ד:

"באותם ימים הציקה לו בעיה קשה: חיסרון מקום מגורים קבוע. הוצע לו לרכוש דירה מסוימת בעיר הקודש, אולם הוא היה חסר כל. האברך הקדוש צעד אל הכותל המערבי, העתיר בתפילה ומיד נושע. בדרכו חזרה פגש בדרכו בחסיד ליובאוויטש, הרב אפרים וולף ז"ל, שאותו הכיר בהיותו אדור בספר ה"תניא" ובמאמרים של צדיקי השושלת.

הרב וולף ניגש אל האדמו"ר בשמחה והעניק לו סכום גדול מאד בצירוף דברי הסבר מפליאים: "קיבלתי עתה אגרת מהאדמו"ר (הריי"צ) מליובאוויטש, ובו הוא כותב שאני אפגוש ב'רבישע קינד' (=צאצא למשפחת אדמו"רים) והסכום המצורף מיועד עבורו...".

לימים גילה האדמו"ר זצ"ל טפח מקשריו הטמירים עם הרבי הריי"צ, שאותו מעולם לא ראה, והתבטא: "ראיתי בעלשם'סקע מעש'ס (סיפורי בעש"ט) אצל הרבי הריי"צ מליובאוויטש. כעבור שנים ספורות קיבל האדמו"ר הרמ"מ זצ"ל שכבר כיהן כרבי, אגרת מחסיד חב"ד בחיפה שהיה בעל מאפייה שלה כשרות מהודרת באזור הצפון. החסיד ביקש מרבו הסכמה לעבור מן הצפון עם מאפייתו יחד, והאדמו"ר סירב להסכים בנימוק של 'מי יספק תצרוכת ביתו של הרבי מקרעטשניף?'".

כ"ב באייר תשס"ו
תגובות
1
1. ליתר דיוק: הסיפור לא עם בעל מאפיה
מדובר בחקלאי חרדי בשם היקינד שהתגורר בכפר ביאליק (שע"י קרית אתא) , וחלק מהחרדים באזור השתמשו בחלב שלו מטעמי כשרות.
א' מאנ"ש נסע לרבי (לתשרי) והחקלאי הנ"ל ביקשו שישאל את הרבי אם הוא יכול לעזוב את כפר ביאליק?
ענה הרבי: "אם הןא יעזוב מאיפה יהיה לנאדבורנער רבי חלב?"
(הרה"צ מקרעטשיניף היה מכונה באותם שנים "הרבי מנדבורנא" - היות והיה צאצא לר' מרדכי מנדבורנא).

כ"ג באייר תשס"ו