העיתונאים והתמונה המרכזית
העיתונאים והתמונה המרכזית צילום: מאיר אלפסי
"אני רוצה להיות חלק מהשלוחים" ● פרויקט בלעדי

מראשיתו של הכינוס, מסקר צוות נרחב של אמצעי תקשורת את התכנסותם של אלפי השלוחים. הם אלה שרואים את התמונה הרחבה, ככאלה שבאו "מבחוץ", וההתפעלות שלהם אינה יודעת שובע ● שטורעם שוחח עם כמה עיתונאים שמסקרים את הכינוס ושמע מהם על תחושותיהם ● כתב מעריב הצהיר כי הוא חש מול מסדר צבאי, מנהל בחדרי חרדים אמר כי בזכות השלוחים העולם קיים וכתב YNET וויתר על כל האטרקציות התיירותיות
צוות שטורעם בכינוס השלוחים העולמי

מראשיתו של הכינוס, מסקר צוות נרחב של אמצעי תקשורת את התכנסותם של אלפי השלוחים. הם אלה שרואים את התמונה הרחבה, ככאלה שבאו "מבחוץ", וההתפעלות שלהם אינה יודעת שובע.

שטורעם שוחח עם כמה עיתונאים שמסקרים את הכינוס ושמע מהם על תחושותיהם. 

חיים גריידיגר, מעריב: "כל מי שרוצה לכתוב אי פעם על חב"ד מוכרח לבוא לכאן ולראות זאת במו עיניו. כשאני מסתכל על תמונת השלוחים אני רואה מסדר צבאי של חיילים הנכונים להסתער לפני מבצע צבאי".

שלומי גולדברג, ערוץ 1: "עד כמה שראיתי את תמונת השלוחים, לראות את המחזה הזה אמיתי, הוא דבר נפלא ובלתי נתפס. זה כמו משפחה אחת גדולה, כשמגיע שליח מרוסיה, עם בן דוד מאנגליה ואחיין מסין, זה יוצא מן הכלל. אחד המפעלים הגדולים של העם היהודי".

דב פוברסקי, בחדרי חרדים: "זה כנס מרשים שאין כמוהו במגזר החרדי, של אנשים שלא נותרים בד' אמותיהם אלא יוצאים החוצה להפיץ תורה ומצוות. הם חיים ללא תנאים הכי פשוטים. מוסרים נפש עבור כלל ישראל. זה דבר מרגש, מרטיט לב. כשאני רואה אותם אני חש: בזכותם העולם קיים. כשאני נמצא כאן אני פשוט מרגיש שברצוני להיות חלק ממפעל השלוחים".

קובי נחשוני, YNET: "פעמיים בחיים הייתי בניו יורק, שתיהם בקשר לחב"ד ולמרות כל האטרקציות התיירותיות הכי מפתות של ניו יורק, והחוויה הרוחנית בכל מה שקשור לחב"ד, הייתה מעל ומעבר לכל עניין תירותי וגשמי אחר".

יוני קמפינסקי, ערוץ 7: "היו רגעי שיא רבים במהלך הכינוס. אם בתפילות המרוממות, הסעודות השמחות, ההתוועדויות מלאות העוצמה. בתמונה הזו יש משהו מיוחד שאפשר לקלוט במבט אחד את העוצמה של חב"ד. במיוחד כשמבינים שכל אחד מהשלוחים חוזר אל מקום שליחותו עם העוצמות שהוא ספג במהלך הכינוס".

יהודה שלזינגר, ישראל היום: "במקרה של חב"ד, פרס מפעל חיים, אפילו פרס נובל, לא מספיק. זה אחד המפעלים הגדולים בעולם היהודי כולו, אם לא הגדול שבהם".

א' בכסלו תשע"ב
חיים גריידיגר
חיים גריידיגר
 
אודי בן דוד, רדיו דרום
אודי בן דוד, רדיו דרום
 
יהודה שלזינגר
יהודה שלזינגר
 
יוני קמפינסקי
יוני קמפינסקי
 
חנני בלייך, קו עיתונות
חנני בלייך, קו עיתונות
 
שלומי גולדברג
שלומי גולדברג
 
קובי נחשוני
קובי נחשוני