האוסף החדש במשרדי jem
האוסף החדש במשרדי jem צילום: שטורעם
אוסף אודיו ענק נתרם לחברת המדיה החב"דית JEM

אוסף אודיו מפואר מעשרות התוועדויות, שיחות ויחידויות נתרם לאחרונה לארכיון השימור של פרוייקט 'תורת חיים' המנוהל ע"י חברת המדיה החב"דית JEM, זאת ע"י הרב יוסי גולדשטיין ובנו אהרון שתיעדו את הקורה והנעשה בבית חיינו ● שני האוספים שנתרמו הינם יוצאי דופן באיכות והן בכמות
כתב שטורעם בניו-יורק

אוסף אודיו מפואר מעשרות התוועדויות, שיחות ויחידויות נתרם לאחרונה לארכיון השימור של פרוייקט 'תורת חיים' המנוהל ע"י חברת המדיה החב"דית JEM, זאת ע"י הרב יוסי גולדשטיין ובנו אהרון שתיעדו את הקורה והנעשה בבית חיינו בשנים תשי"א - תשל"ז.

שני האוספים שנתרמו הינם יוצאי דופן באיכות והן בכמות כשהם ממלאים פערים חסרים מאוספי אודיו אחרים.

מלבד כך, לאחר בדיקות נרחבות התברר שללא ספק החומר עולה בהרבה על החדות של חומר האודיו שיש בנמצא כעת.

חומר זה בא בנוסף לעשרות התוועדויות שהוקלטו ע"י הרב שלום ישראל חדקוב, ושבימים אלו עוברים שיחזור זאת בכדי לשחררם בהקדם לטובת הציבור.

סדר העדיפויות בארכיון השימור של פרוייקט 'תורת חיים' הוא לשמר ולשחזר את חומר הארכיון תוך שימוש בשיטה הזמינה ביותר. קטעי האודיו החדשים ישמשו כחומר חילופי לכל אותם קטעי אודיו לא מושלמים מתוך קטעי הוידאו של 'תורת חיים' והתוועדויות. בסופו של דבר, סט חדש לגמרי של שיחות קודש באודיו יצא מכל החומרים הללו ואחרים נוספים שנאספו ע"י חברת JEM בשנים האחרונות.

האתגרים הטכניים לאוסף הספציפי הזה הם יחודיים למדי, זאת בשל העובדה שההקלטות נעשו באמצעות מערכת בת ארבעה ערוצים על קלטת בגודל רבע אינץ'. בשל כך מינתה חברת JEM על הפרוייקט מומחה בעל שם עולמי המתגורר בברוקלין שיפקח על הפרוייקט מקרוב.

מאז בואם של האוספים אל חברת JEM, הספיקה החברה להעביר מספר קטעים לא קטן של קבצים אל 'ועד הנחות בלה"ק', בכדי לאפשר להם להכין תמלילים משיחות של הרבי שלמעשה מבוססות על קלטות אלו.

כבר עכשיו ניתן לקחת חלק בהקדשות על פרויקט השיחזור והשימור, כמו כן על סט האודיו החדש של 'שיחות קודש, וכן מספר מהדורות אודיו מיוחדות שיצאו לאור בקרוב.

"אלו הם שנים של עבודה קשה, הקפדה, רישומים והגנה על הקלטות המקוריות". אומר הרב אהרון גולדשטיין על התרומה של האוסף שהושלמה בג' תמוז השנה. "עכשיו מצאנו לאותם קלטות היסטוריות את הבית המתאים להם, דורות של יהודים ייהנו מהמורשת הזו. אבא שלי ואני לא יכולים להיות מרוצים ושמחים יותר עם הזכות של ההקלטה של אותם זמנים, ועכשיו עם שיתופם עם כלל הציבור".

ז' באלול תש"ע