ממראות האירוע
ממראות האירוע צילום: מנדי הכטמן
בירושלים נחנך הבניין החדש של ביה"ס "בית חנה"

מסע תלאות בן יותר מ-13 שנים הגיע היום לסיומו בטקס מרשים ומכובד של חנוכת בניין חדש ומפואר לביה"ס היסודי לבנות "בית חנה" בירושלים ● אמשהתקיים באולם הספורט שבבניין בית הספר החדש אירוע חנוכת המבנה החדש
מערכת שטורעם

מסע תלאות בן יותר מ-13 שנים הגיע השבוע לסיומו בטקס מרשים ומכובד של חנוכת בניין חדש ומפואר לביה"ס היסודי לבנות "בית חנה" בירושלים.

לפני כ-13 שנים, בעקבות צפיפות נוראה ומחסור בכיתות בביה"ס חב"ד, ששכן ברח' דוד ילין בירושלים, ולאור פעילותם של עסקני חב"ד הרב יעקב הלפרין והרב מנדי בלוי, הבטיחה עיריית ירושלים בניין חדש לבית הספר. אך בזאת רק החל המסע המפרך.

בשלב מסוים הוקצה מגרש לבית הספר, אבל מהר מאוד ניתן המגרש למוסד אחר. עסקני חב"ד עתרו לבג"ץ ובג"ץ חייב את העירייה לדאוג לחב"ד למגרש חליפי ולא לתת את המגרש המובטח לאף גורם אחר, לפני שביה"ס חב"ד יקבל את הרישיונות לבנייה.

גם כאשר החלה לבסוף הבנייה, הקשיים לא הסתיימו: במקום התגלתה מחצבה מימי בית שני, שממנה, על פי הארכיאולוגים, נלקחו אבנים לבניית בית המקדש.

אלו האחרונים דרשו לשמר את המקום וחודשים רבים ארכה מלאכת השכנוע של עסקני חב"ד, שהצליחו לבסוף לאפשר את המשך הבנייה בתמורה להקצאת רבע מהשטח עבור שימור האתר. בתוך כך, הצפיפות בביה"ס הייתה בלתי נסבלת וביה"ס פוצל לשניים, כשחלק מתלמידותיו לומדות בכיתות מאולתרות מתחת לבניין 770 ברמת שלמה.

כאמור, 13 שנים ארכה הסאגה, שהגיעה לסיומה המוצלח בחודש האחרון, כאשר הושלמה בנייתו של בניין חדש לבית הספר, בשכונת רמת-שלמה הירושלמית, ובו כיתות רבות ומרווחות, אולמות, אולם כינוסים ענק, מגרשי משחקים וחצרות רחבות ידיים.

השבוע התקיים באולם הספורט שבבניין בית הספר החדש אירוע חנוכת המבנה החדש. את שולחן הנשיאות באירוע פיארו המרא דאתרא של קהילת חב"ד ברמת שלמה הרב יוסף יצחק הבלין, ראש העיר ירושלים ניר ברקת, ממלא מקומו הרב יצחק פינדרוס, רבה של הגבעה הצרפתית וחבר בי"ד רבני חב"ד הרב אברהם מיכאל הלפרין, עמיתו הרב ברוך שרגא, רב מרכז העיר ירושלים וחבר בי"ד רבני חב"ד הרב זאב דב סלונים, הרב חנוך גליצנשטיין, רב קהילת חב"ד בנווה יעקב הרב טוביה בלוי והרב בוגרד מרבני חב"ד ברמות.

בקהל נכחו חברי מועצת העיר ירושלים, חברי הנהלת העיר הרב יוסי דייטש, הרב שלמה רוזנשטיין, יו"ר הליכוד בירושלים אלישע פלג, שחזר עכשיו מציון הרבי, מנהלי האגפים החשובים בעיריית ירושלים – מנהל אגף מבני ציבור ארלה בינון, מנהל אגף מנח"י בן ציון נמט, סגן רה"ע לשעבר שמואל שקדי, הרב יעקב שנור חבר מועצת העיר לשעבר, חסידי חב"ד מרמת שלמה, מנהלת ביה"ס הגב' בלוי, מנהלת ביה"ס לשעבר הרבנית סימה רלב"ג, הרב זילברשטרום, שלוחי הרבי מכל העיר, צוות ביה"ס והורי התלמידות.

את האירוע הנחה בכישרון רב, נציג חב"ד בעיריית ירושלים הרב יעקב הלפרין, אשר ליווה את בניית בית הספר לכל אורך הדרך. תחילה גזר את הסרט בכניסה לאולם מר אהרלה בינון. את המזוזה קבע מנהל כולל חב"ד בישראל הרב מנדי בלוי, אשר ליווה את בניית בית הספר לכל אורך הדרך. בכניסה לבית הספר גזרו את הסרט ראש העיר ברקת ביחד עם חברי המועצה שלמה רוזנשטיין, יעקב הלפרין, יוסי דייטש וחבר המועצה לשעבר הרב שנור. את המזוזה הראשית בבניין קבע הרב סלונים, את המזוזה בכניסה לבניין קבע הרב יעקב הלפרין ובתוך הבניין כובדו בקביעת מזוזות הרב משה בצלאל וקסלשטיין, הרב מנחם שוחט והרב פינדרוס קבע מזוזה. ד

האירוע עצמו נפתח באמירת פרק התהילים של הרבי על ידי הרב מיכאל הלפרין, הרב חנוך גליצנשטיין קרא מכתב של הרבי, הרב הבלין נשא דברים מתורתו של הרבי, מר בנצי נמט נשא דברים והרב יעקב הלפרין סיפר על ההיסטוריה של בית הספר וכיצד הפך המקום מכיתה של 12 תלמידות לבית ספר של 500 תלמידות. את הנאום המרכזי נשא ראש העיר ניר ברקת, שסיפר על שורשיו החב"דיים, שיבח את פעילות חב"ד ה"חשובה ונותנת לעיר" ואת פעילותו בעירייה של הרב יעקב הלפרין ואיחל לחב"ד לבנות עוד מבני חינוך בירושלים.

עוד נשא דברים הרב טוביה בלוי, איש החינוך, מנהל מוסדות "בית חנה" חב"ד בירושלים ורב קהילת חב"ד בנווה יעקב.

את האירוע כולו ליוותה תזמורת כליזמרים והוא הסתיים בשירת 'דידן נצח' שסחפה את כל הנוכחים.

ו' בטבת תש"ע
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
35
1. זכרונות ילדות
בוגרות בית חנה, זוכרות את הבי"ס יסודי ברח' ישעיהו ?איפה שעכשיו ת"ת סדיגורא עם תלבושת בצבע ירוק ורוד, היו זמנים, היה כייף
והכל בזכות המנהלת המדהימה סימה רלב"ג שתח'.......
ו' בטבת תש"ע
2. wow
איזה בית ספר
יישר כח לכל העוסקים בצרכי ציבור
ו' בטבת תש"ע
3. אשריכם ישראל !!!
איזה נחת רוח לרבי !!!!!
ו' בטבת תש"ע
4. אולי!
כייף לראות אותך!
ו' בטבת תש"ע
5. הרב שנור אגרויסע ישר כח
בזכות היותך חבר בעיירית ירושלים במשך ה-5 שנים האחרונות עומד לנו (לחב"ד)בנין חדש ומפואר עלה והצלח בידידות י.מ
ו' בטבת תש"ע
6. כל הכבוד !!!
בשעטו"מ חב"ד בירושלים עולה כיתה
יישר כח לרב הלפרין שתורם רבות!!!
ו' בטבת תש"ע
7. שמוליק שלנו
שמוליק
איזה חמוד לראות אותך
ככה מרחוק
ו' בטבת תש"ע
8. קצת לפרגן
בכתבה שתוזמנה לא מוזכר הרה"ר' דוב רבינוביץ ע"ה, שהוא היה היוזם והדוחף, שהביא את הפרוייקט בעת שכיהן כחבר מועצת העיר ירושלים, והקרדיט מגיע אך ורק לו ולמשפחתו היקרה. שעשתה, ולפתע לא מוזכר שמו באף מקום. הייתכן?? זה רק יכול להיות בליובאוויטש.
ו' בטבת תש"ע
9. חזק
1
ו' בטבת תש"ע
10. ??
תמונות ...תמונות....
את העיקר לא צילמו! איפה הכיתות? למה אין תמונות של המבנה עצמו?
ו' בטבת תש"ע
11. מזל טוב
אני כל כך רוצה לפרגן, באמת, מכל הלב, חיפשתי מקום, ניסיתי למשוך את הפרגון ממקומות לא ידועים, לא הצלחתי.

סורי, פתאום כל הסבל והצער משנות לימודיי שם עלו לי.

כולי תקוה שבאמת יתקיים: 'משנה מקום משנה מזל' לפחות עבור התלמידות התמימות והחמודות של היום.
ו' בטבת תש"ע
12. הרב אייזנבאך מותר לך לצאת קצת מהאנונימיות
הנגיד הרה"ח ר' צבי אייזנבאך כמי שיזם כבר מתחילת הדרך את החובה בפתרון דחוף למבנה קבע ומורחב לבית הספר, נפגש פעמים אין ספור עם אהוד אולמרט (בזמנו ראש העיר), הוביל החלטה אסרטגית אצל כל מינהל חינוך ירושלים וראשי האגפים על הצורך בבית ספר מתאים לחב"ד. בזמנו סיפרו שהוא היה בן בית אצל ראש העיר וראש לשכתו {עובד יחזקאל}אף קרא לו מר "בית חנה" ובמהלך שהוביל נתבע ע"י אינטרסנטיים בבית דין רבני חב"ד ולא נרתע, אנחנו זוכרים שכאשר הר' מענדי בלוי כינס אסיפה באולמי גוטניק על מנת להתחיל לפעול למבנה לבית ספר ישבו שם הרבה עסקנים וברברו , בפינה ישב הרב אייזנבך ושתק.אנחנו ישבנו שם! ורק בסוף הערב ביקשו ממנו לדעת מה עשה בנידון סיפר בצניעות האופיינית לו על פגישות אינטנסיביות שהיו לו עם ראשי העיר וראשי משרד החינוך, ועל הסכמה מצד משרד החינוך להוסיף בשלב ראשון תקנים ובו זמנית למצוא פתרון הולם לבית הספר אנחנו ישבנו שם באולמי גוטניק והיינו בהלם! עומד אברך צנוע מול כל העסקקנים למיניהם ומביא להם מוצר מן המוגמר :הסכמת העירייה, הסכמת משרד החינוך, הסכמת הנהלת בית הספר שהייתה קשורה ל"רשת" הסכמת בית דין רבני חב"ד ורק היה צורך עד לבניית המבנה הנוכחי למצוא מקום זמני לכיתות נוספות לאחרונה נודע לנו כי הרב טוביה בלוי גילה את כישוריו המיוחדים ורתם אותו לפעול למנף את בית חנה וכל זאת שלא ע"מ לקבל פרס ואף בזמנות תרם מכספו בית חב"ד בדמות 770 מוקטן ע"מ לפתח ולהרחיב את ה"מבצעים" ע"י בנות בית חנה.כדאי לשאול את הרב ישראל בוטמן מנהל הרשת מי הפך את העולם בכדי שיהיה בית ספר הולם. אנחנו רואים אותך בתמונות מאושר ושופע נחת. הרב צבי אייזנבך: הזורעים בדמעה - ברינה יקצורו...
ו' בטבת תש"ע
13. ישראל כהן!!
הדור החדש של עסקני חב"ד
ו' בטבת תש"ע
14. מדהים
להצלחה אבות רבים הכישלון יתום...
צריך לומר ישר כוח לכל מי שעזר ותרם מזמנו למבנה מכובד ומפואר זה
אבל יש שני אנשים שידוע לכולם שלא נחו גם בלילות ע"מ שהחלום יתגשם
הר' מענדי בלוי וחבר מועצת העיר בהווה (ויו"ר חברת מוריה החברה לפיתוח י"ם בעבר ) הר' יעקב הלפרין ששקדו יומם וליל למען הקמת הביה"ס
עם לא הם הביה"ס לא היה קם.
וע"כ צריך לומר להם מילה אחת
תודה
ו' בטבת תש"ע
15. כואב הלב
כואב הלב לראות איך שקשה לנו לפרגן אחד לשני.
כואב הלב לראות את כל האנשים הקטנים והקטנונים לא יודעים להגיד תודה!
מילה אחת קטנה תודה!
הבית ספר מדהים בתור תלמידה לשעבר בדוד ילין אין מה להשוות בכלל
והלואי ואני יזכה להכניס את הבנות שלי ללמוד שם.
עם המנהלת גב' רבקה בלוי שעושה עבודה מדהימה
ונכון שהיו הרבה יזמים הרבה שפעלו ועשו וחיפשו ורצו והתלוננו והפריעו ועזרו
אבל אלו שהלכו ביחד מההתחלה עד הסוף מתוך מסירות נפש
ובזכותם הבנות שלנו יכולות ללמוד בראש שקט במבנה מדהים
הם ר' מענדי בלוי ור' יעקב הלפרין לא יעזור לאף אחד כלום!
ולכל הקנאים למינהם שטרחו לעלות שמות נוספים שגם להם מגיע כל הכבוד ותודה רבה- ומגיע להם לאותם עסקנים/רבנים/חברי מועצה לשעבר וכו'.
אבל אתם תחשבו טוב מאיפה בדיוק זה בא לכם להזכיר אותם פה .
לי אישית זה לא נראה מעודף פירגון או מטוב לב
בושה לחסידות חב"ד
ו' בטבת תש"ע
16. חיים ג.
טוב לראות אותך. כבר נאמר הזורעים בדמעה ברינה יקצורו.
בקרוב נזכה להשתתף בחנוכת הבית עבור המוסדות בתלפיות.
ו' בטבת תש"ע
17. חזק
ו' בטבת תש"ע
18. אשריכם
כל יום שחבד עושים עוד משהו - והם אכן עושים, ליבי מתרחב!
ו' בטבת תש"ע
19. ל 8
מיזה היה הרב דב רבינוביץ?
ומה הוא עשה בירושלים? האם הוא קשור לביה"ס?
ומי מבני המשפחה שלו (מיהם?) קשור לבית ספר?

תחכים אותנו בכדי שנוכל גם להודות לו (אם צריך).
ו' בטבת תש"ע
20. ניצחון הרבי היא באחדות בין עסקני ורבני אנ"ש
כידוע בין החסידים שלכבוד הרבי וקידוש שם ליובאוויטש נוהגים להתרומם ג טפחים מעל עצמנו ולחשוב איך הרבי נשיאנו מביט בנו ועל ליובאוויטש בפרט על כל פעולה ופעולה שעושים, וזה הבכן של הנצחון לחב"ד ירושלים בפרט וליובאוויטש בכלל.
הערב ראינו שאם נותנים לעסקנים לפעול בנחישות עם מלוא הגיבוי והפירגון עם יד על השכם ולהגיד מילה טובה כמו כל אחד מאתנו היה רוצה, הדבר מצליח למעלה מהמשוער.
הנהלת בית חנה המורחבת לא להכנס כעת בפרטי שמות כל אחד עשה את עבודתו נאמנה בשיתוף מלא עם שמירת הכבוד האישי על כל אחד, כל פעיל בתחום העשיה המבורכת ידע מה עליו לעשות בשקט ובחכמה בזכות כך הגענו עד הלום,
הנזק שלנו היא שלא מפרגנים או לא נותנים לעסקן מצליח לפרוח להביע את כשרונותיו וכו' המושג לרמוס אין מקומו בליובאוויטש
כשבוחרים נציג בחסידות אחרת או במפלגה אחרת אנ"ש ששייכים לנציג הנבחר יתמכו בו כל אורך הדרך יפרגנו לו בהופעה יצוגית באירועים בעיתונות וכדו' רק אצלנו הדבר בולט ונראה לעין את הקיפוח ולמעשה בזה אנו מזיקים לעצמנו
זאת היתה הצלחה הערב בעשיה משותפת בצנעה והעיקר באחדות למען כבוד הרבי, וזאת היתה הצלחה בתיכון, והעיקר מכל שתלמידתנו ילמדו מתוך הרחבת הדעת בטוב הנראה והנגלה ושנזכה עוד יותר לגרום נחת להרבי ושנזכה לדידן נצח הנצחי עם נשאינו בראשינו נאו.
תודה לכל העוסקים בפרט ובכלל, 40 שנות היסטוריה הגיע מן המיצר למרחב.
ו' בטבת תש"ע
21. דגל כחול לבן ?
רק רוצה לעורר בקשר להדגלים שהיו בהבמה האם זה לנח"ר כ"ק אדמו"ר וכו'
איני יודע את הכללים באירוע כזה מה צריך לעשות ע"מ לקבל את הכספים מהעירי'ה וכו' וד"ל. אבל אנו נמצאים במצב שצריכים לדאוג שמא ישתו התלמידים וכו' לדור הצעיר השלוחים העסקנים וכו' ובפרט שכל האירוע קשור במיוחד עם הרב טובי'ה שיחי' בלוי כידוע שיטותו הברורה בקשר להנ"ל. לכן לעניות דעתי צריך להבהיר בפרסום מה קרה וכו'.
העיקר מזל טוב ושזה יביא להרחבה בכל עניני הבית ספר ולהצלחה רבה ומופלגה ביותר לנח"ר אמיתי לכ"ק אדמו"ר.
ו' בטבת תש"ע
22. ראוי לפרגן קצת לגב סימא רלבג
שבמשך שנים רבות ניהלה את המקום במסירות

ואביה הרב זעליג סלוינםמ יסד את בית הספר 
ו' בטבת תש"ע
23. 15
מה זה איכפת לך שמעלים שמות אחרים???????
זה לא אמור לגרוע מהכבוד של אף אחד.
דווקא מהתגובה שלך רואים חוסר פרגון (אני מרגיש קטנוני : אני עשיתי הוא עשה.. כולם עשו וכל הכבוד לכולם!!)

וכנראה מי שמעלה שמות אחרים , כנראה שיש בזה מה שהוא נכון , למה שהוא ישקר??

אז מה זה איכפת לך???

ו' בטבת תש"ע
24. הכל בזכות תלמידות בית הספר!!!
הבוגרות והעכשויות ממחזור א' עד עכשיו
ולי יש את הזכות להיות בתוכם.

נ.ב. אל תדאגו, האינטרנט שלי מסונן...
ו' בטבת תש"ע
25. מסתבר שהסריטו את הארוע
תנו לנו וידיאו!!!!!!!!!

ב-ב-ק-ש-ה
ו' בטבת תש"ע
26. מכל הפירגונים שכחתם
שכחתם לציין את הרב לוי אדרעי שעושה יומם ולילה בכל נושא
ו' בטבת תש"ע
27. זכרונות
אתן זוכרות את מסדר הבוקר ? רווח שים הורד...
את ימי שישי ? אם אתם משמרים וכו'...
את הגרלות התהלים של המורה שרה הורביץ?
איי איי היו ימים... היו וחלפו.. ומה אני מאחלת שגם בבית ספר החדש יהיו נוסטלגיות כמו שלנו היה
ימים שחלפו והותירו רושם בל ימחה...
ו' בטבת תש"ע
28. אה
ו' בטבת תש"ע
29. ל-8 על החובה לפרגן
משפ' רבינוביץ שפעלה תמיד למען חב"ד וכיום מי שממשיך את הטיפול והעזרה הוא חתנו הרה"ח ר' אריה גולדברג מנכ"ל מרכז רבני אירופה והעסקן של חב"ד בירושלים. בלי ההשתדלות שלו זה לא היה יוצא לפעול
ו' בטבת תש"ע
30. חזק מאוד
ו' בטבת תש"ע
31. יש לציין את קייטרינג חן של ר' מנחם קירשנבוים
שהכינו במקום בארים עם כל טוב שרק אפשר לעלות על הדעת ,ובשפע ויופי ,
ז' בטבת תש"ע
32. תוצאה של הלימוד חסידות בשופי הביאה את כל התגובות המכובדות ר"ל
ח' בטבת תש"ע
33. הלוואי שזה היה נכון
ח' בטבת תש"ע
34. הכל בגלל המשיחיסטים.
ותמונת השנה:
הרב טוביה בלוי על רקע דגל מדינת ישראל.
ח' בטבת תש"ע
35. זכרונות ילדות
בית ספר הראשון של בית חנה היה בשיכון חב'ד בבית משפחת שיפרין היה שם 3כיתות א' ב' ג'
י' בטבת תש"ע