מתוועדים בבית שמש
מתוועדים בבית שמש צילום: שטורעם
חסידים ואנשי מעשה בבית שמש

העיר בית שמש זכתה לארח השנה התוועדות רבתי של יום ההילולא ג' תמוז, בבית הכנסת החדש המרווח והמפואר "דבר אברהם", שנחנך לפני כחודשיים בשכונה המרכזית רמת בית שמש ■ דבר ההתוועדות בראשות המשפיע הרב יוסף סגל שי' עבר מפה לאוזן בכל חצרות החסידים בעיר. מאות רבות של חסידים מכל החוגים והקהילות, נאספו ובאו
מערכת שטורעם

העיר בית שמש זכתה לארח השנה התוועדות רבתי של יום ההילולא ג' תמוז, בבית הכנסת החדש המרווח והמפואר "דבר אברהם", שנחנך לפני כחודשיים בשכונה המרכזית רמת בית שמש.

דבר ההתוועדות בראשות המשפיע הרב יוסף סגל שי' עבר מפה לאוזן בכל חצרות החסידים בעיר. מאות רבות של חסידים מכל החוגים והקהילות, נאספו ובאו כבר בשעות הערב המוקדמות של ג' תמוז.

ההתוועדות שנפתחה בשעה 10 בערב ליד שלחנות ערוכים, נמשכה עד השעה 2:30 אחר חצות הלילה, כשלראשונה בתולדות ההתוועדויות שנערכות מדי יומי דפגרא בעיר בית שמש – ריתקה תוועדות זו מאות רבות של אברכים מכל חצרות החסידים השותים בצמא את דברי המשפיע החשוב מבלי שימת לב לשעה המאוחרת בה נמשכת ההתוועדות.

הרב סגל העלה במהלך אותה ההתוועדות סיפורים וזכרונות מרתקים מהימים הראשונים של הנסיעה הראשונה לבית חיינו בצ'רטר, בה השתתפו גדולי וטובי רבני ומשפיעי חב"ד בארץ.

במהלך ההתוועדות סיפר סיפורים מרתקים על קשריו המיוחדים עם כל האדמו"רים של חסידות גור, ה"בית ישראל" ה"פני מנחם" וה"לב שמחה" כשהוא מספר בארוכה על שליחויות שונות שהעביר בין אדמו"רי גור אל חצר הקודש של הרבי. הקהל ישב מרותק שעות ארוכות ולא יכול היה להתנתק מהתוועדות מעיינת זו.

במהלך הערב ציין הרב סגל גם את יום היאצ"ט של המשפיע הרב מענדל פוטרפס ע"ה. הוא סיפר סיפורים נפלאים הקשורים לאחרית ימיו של ר' מנדל ע"ה.

הצבור שמילא את האולם הגדול והמפואר של בית הכנסת - ישב מרותק בכל מהלך ההתוועדות עד השעות המוקדמות של הבוקר. והיה מלא התפעלות מהתוועדות חשובה זו, בה זכו להכיר מקרוב את חסידות חב"ד ופעלותיו הנפלאות והכבירות של רבינו, הפרוסות ע"י אלפי שליחיו בכל העולם כולו.

ו' בתמוז תשס"ט
 
 
תגובות
7
1. בית הכנסת "דבר אברהם"
אכן לפי התמונות נראה שדבר אברהם הינו בית כנסת מפואר ביותר. מאות חסידים ואנשי מעשה נראים כאן מתוועדים לרגל היום הקדוש ג' תמוז.
זכה הר"ר אברהם דב מנדלסון ע"ה שבית הכנסת המפואר נבנה ונקרא על שמו. זכה בנו שהרים מאות מאות אלפים של דולרים לכבד את זכר אביו.
ו' בתמוז תשס"ט
2. איזה יופי
איזה יופי בית כנסת. איזה קהל יפה
ז' בתמוז תשס"ט
3. כבוד א מ י ת י לחב"ד
ז' בתמוז תשס"ט
4. ר' מוטל שיח'
ר' מוטל מנדלסון יודע לכבד אביו ע"ה. ההתועדות עם המשפיע הרה"ח ר' יוסף סגל פעולה מאוד מוצלחת עבור ביהכנ"ס.
ז' בתמוז תשס"ט
5. גם...............
ר' מרדכי מנדלסון השתתף! ואסור לשכוח, יישר כח גדול להר"ר שמעון וולס על הארגון הנפלאה, וכן להר"ר זליג וולפא, זכות רבינו יעמוד להם ולכל המשתתפים ולכל הקהילה הקדושה!
ז' בתמוז תשס"ט
6. יישר כוח!!!!
כל הכבוד למי שסידר את הספריה בצורה יפה כל כך.
ז' בתמוז תשס"ט
7. יפה
רואים את וולפא יושב בראש השולחן. יפה לו.
ז' בתמוז תשס"ט