מסיימים את הרמב"ם בשכם
מסיימים את הרמב"ם בשכם צילום: מ. אזורית שומרון
יסוד שביסוד: סיום הרמב"ם בקבר יוסף הצדיק בשכם

השבוע התקיים מעמד סיום הרמב"ם על קברו של יוסף הצדיק בשכם, במעמד רבנים חשובים ואישי ציבור. הרב שלום דב וולפא סיים את ספר הרמב"ם ופתח את המחזור החדש במילים "יסוד היסודות ועמוד החכמות".
מערכת שטורעם

השבוע התקיים מעמד סיום הרמב"ם על קברו של יוסף הצדיק בשכם, במעמד רבנים חשובים ואישי ציבור. הרב שלום דב וולפא סיים את ספר הרמב"ם ופתח את המחזור החדש במילים "יסוד היסודות ועמוד החכמות".

בין הרבנים שהשתתפו במעמד היו: המקובל הרב יורם אברג'ל, הרב אליקים לבנון רב הישוב אלון מורה, הראשון לציון הרב שלמה עמר, הרב אברהם יוסף רב העיר חולון, הרב רפאל פנחסי מזכיר מועצת חכמי התורה, הדיין הרב מרדכי גרוס מבני ברק, הרב דוד דודקביץ רב הישוב יצהר, ראש מועצת קרני שומרון הרצל בן ארי, ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה.

קודם לכן נערכה ישיבה מיוחד בהשתתפות הרב פנחסי והרב וולפא, במהלכה קבלו תדרוך על המצב הקשה של קבר יוסף הצדיק שחולל על ידי פורעים ערבים.

כ"ו באייר תשס"ט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
4
1. שלמות התורה -שלמות הארץ
ב"ה

כה יפה לראות את כל הרבנים מחוג החוגים ביחד מסיימים את הרמב"ם, הרבי מסביר שאם ילמדו את הרמב"ם כולו אז במילא תהיה שלמות התורה בכל יהודי כי הקיף את כל התורה(לעומת אם היה עושה זאת עם הגמרא אז הדבר היה לוקח הרבה יותר זמן) ובמילא כאשר ישראל שלמים בתורה אז כל ישראל יכולים וראויים לארץ ישראל בשלמות - מקבץ נדחי עמו ישראל
התקנה של נשיא דורנו - ללימוד הרמב"ם מחברת את העם בגשמיות וברוחניות - אשרינו שזכינו ומזל טוב לכל המסיימים :)
כ"ו באייר תשס"ט
2. שמעתי -מדהים!
ביום "יסוד שביסוד", מסיימים ומתחילים (בהמשך) ס' יד החזקה שהתחלתה "יסוד היסודות"
כ"ו באייר תשס"ט
3. יישר כח הרב וולפא
הנלחם במסירות נפש וללא חת למען שלימות הארץ. בעוד כל המלעיזים מבית שוכבים במיטותיהם...
כ"ו באייר תשס"ט
4. כל זה איננו שוה לי אם יש כאן עירבוביה בין נשים לגברים
ומאסתי במקום הזה - גם יוסף הצדיק היה מעדיף שלא יעשו כל תיקום או סיום כאשר נשים וגברים בצוותא חדא - האם לזאת הגענו ? האם הדוגמא שווה כאשר אנו יודעים שיוסף הצדיק נקרא צדיק על המעשה בו הציל את עצמו - האם הוא שכל כך הקפיד על זה בניו ייכשלו בו ?

ודאי שזו לא רצונו ולא כוונתו
כ"ז באייר תשס"ט