ר' דדי בן עמי
ר' דדי בן עמי צילום: באדיבות 'משפחה'
"חזרתי, סבא"

ר' דדי בן עמי, בעבר זמר מפורסם והיום חסיד ברסלב, מספר ל'משפחה' על התקרבותו לחב"ד ועל הניגונים שכבשו את ליבו. קטעים בכתבה (כללי)
כתב 'שטורעם'

דרכו ליהדות של דדי בן עמי, זמר ושחקן חילוני מפורסם בישראל של תחילת שנות השבעים, התחילה עשרות שנים לפני כן כאשר סבו החרדי, שעלה לארץ לעת זקנותו, בנה בעקשנות את בית הכנסת במושב נהלל שעתיד היה לעורר געגועים ראשונים בנשמתו של דדי הנכד, היום, ר' דוד רפאל פיינשיל, יהודי חרדי מביתר עלית, המחייה מחדש את המוסיקה החסידית ה'מקורית'.

בראיון השבוע ל'משפחה' הוא מספר על הדרך הארוכה שעשה, החל מחסידי חב"ד בדיזינגוף, עבור דרך המשפיע הרב יוסף-יצחק סגל ממגדל-העמק וכלה בבית-המדרש הברסלבי.  

י"ב בשבט תשס"ו
להגדלה הקליקו על התמונה
להגדלה הקליקו על התמונה
 
תגובות
2
1. הרב דוד רפאל בן-עמי: ממשיך את שירתו גם בתור רב -יברכו ה'.
דרך מעניינת עשה האיש. השירים החסידיים מאוד יפים . אני מאוד מקווה שהרב יוציא עוד שירים חסידיים. אני יוסף ירושלמי מאחל לו שאלוקים ישלח לו הצלחה בכל מעשה ידיו בע"ה. האם אפשר להשיג בכל צורה שהיא את התוכניות שהרב דוד רפאל בן-עמי השתתף בהן?
ה' בשבט תשס"ט
2. על התוכנית ועל גיבור התוכנית
אני,יוסף ירושלמי מאוד התרשמתי לטובה מסיפורו של כבוד הרב דוד רפאל בן-עמי. סיפור חייו היה מרתק. ראו בתוכנית כיצד חזרה בתשובה משנה חלק-לא הכול-באדם. כוונתי ל: הרב בן-עמי חזר אומנם בתשובה-אבל הוא ממשיך לשיר כבעבר. אני מקווה שה' יתברך יתן לו עוד כוחות -כדי להמשיך בשירתו הקדושה והמבורכת. יישר כוח הרב דוד רפאל בן-עמי.
י"א בתמוז תשס"ט