הרב גבי הי"ד על רקע הפעולה בבית-חב"ד
הרב גבי הי"ד על רקע הפעולה בבית-חב"ד צילום: ארכיון
כך החליטו המחבלים לרצוח את השלוחים במומבאי

תמלילי מומבאי, שהודלפו לעיתון "הינדו", חושפים כי עשרת החמושים שביצעו את המתקפה עמדו בקשר עם מפעיליהם לאורך המצור. לטענת הודו, המפעילים הם בכירים בארגון "לשקר אי-טייבה", ארגון הפועל מצדו הפקיסטני של חבל קשמיר
ynet
"אם אתם עדיין מאוימים, אל תטרחו לשאת בעול של החזקת בני הערובה חיים. תהרגו אותם מיד", אמר אחד המפעילים הפקיסטנים בשיחה טלפונית עם אחד המחבלים בבית חב"ד במומבאי. "אם בני הערובה ייהרגו, זה יפגע ביחסים בין הודו לישראל", הוסיף. "כך יהיה, בעזרת אללה", השיב המחבל בצד השני של הקו, ושישה יהודים, בהם שליח חב"ד הרב גבריאל הולצברג ורעייתו ריבקי, נרצחו במקום.

חילופי הדברים נכללים בתמלילי שיחות טלפון שלטענת הרשויות ההודיות הוקלטו במהלך המצור. התמלילים הם חלק מתיק הראיות שניו-דלהי העבירה השבוע לפקיסטן, ואשר לטענתה מוכיח באופן שאינו משתמע לשתי פנים שהמתקפה, שבה נרצחו לפחות 179 בני אדם, תוכננה מצדו השני של גבולן המשותף.

תמלילי מומבאי, שהודלפו לעיתון "הינדו", חושפים כי עשרת החמושים שביצעו את המתקפה עמדו בקשר עם מפעיליהם לאורך המצור. לטענת הודו, המפעילים הם בכירים בארגון "לשקר אי-טייבה", ארגון הפועל מצדו הפקיסטני של חבל קשמיר.

"יש לנו שלושה זרים, בהם אשה", נשמע אחד הטרוריסטים שהשתתף במתקפת הטרור במומבאי בנובמבר אשתקד אומר בשיחה טלפונית שהוקלטה. התשובה לא איחרה לבוא: "תהרגו אותם". לאחר מכן, רגע לפני שנותקה השיחה, נשמע צרור יריות ואחרי כן קריאות שמחה. המחבלים השתמשו בטלפונים ניידים שונים, בהם כאלו שהיו שייכים לבני הערובה שלהם.

זמן קצר לאחר תחילת המצור, ב-27 בנובמבר, החלו הרשויות בהודו להאזין לשיחות טלפון מתוך המלונות שהותקפו ובית חב"ד. הם גם איתרו שיחות שבוצעו באינטרנט. כבר ביום הראשון, מתברר, הורו המפעילים לחמושים "לסיים את המבצע מחר בבוקר", אך הוא נמשך כמעט שלושה ימים.

עוד עולה כי הסיקור המתמשך והישיר מאתרי המצור בעיר סייע למפעילים להדריך את החמושים. כך למשל ההזהירו את החמושים בבית חב"ד כאשר חיילי קומנדו נחתו על גג המבנה ממסוקים. תיק הראיות כולל צילומים של עשרות פריטים, בהם מכשירי GPS, טלפונים ניידים, רובים, חומרי נפץ, ומידע שהושג משיחות טלפון לווייניות וחקירת המחבל היחיד שנותר בחיים. אך הראיה החזקה מכל לכך שהחמושים לא פעלו לבד היא תמליל השיחות. "השאר את הטלפון דלוק", נשמע אחד המפעילים אומר באחת השיחות, "כדי שנוכל לשמוע את היריות".
י"א בטבת תשס"ט
תגובות
11
1. מפחיד!!!!!!!!!!!!!!!!!
י"א בטבת תשס"ט
2. ימח שמם
י"א בטבת תשס"ט
3. ימח שמם ו זכרם
תיות. מה יש לדבר בכלל.כמה מפחיד
י"א בטבת תשס"ט
4. YOM AYORTSAIT
chalom
mikan efshar ladaat yom sheniirtsechou, veladaat yom ayortsait shelaem
achem inkom damam

י"א בטבת תשס"ט
5. מנוולים
ימ"ש.
י"א בטבת תשס"ט
6. שימותו!!!!
ימח שמם וזכרם!!!!!!!!!!!!!
י"א בטבת תשס"ט
7. הי"ד
בני עוולהשפלים ונבזים ' שפעלו מתוך מניעים צמאי דם ופגעו באצילים בני מלכים שמסרו נפשם למען עם ישראל באשר הם רק הקב"ה יתבע את דמם השפוך ותהיה מפלתם לעיני כל ישראל
י"א בטבת תשס"ט
8. לתגובה 4: זה לא מדויק
תבדוק הלכתית מתי נקבע יארצייט,
אם הולכים אחר רגע המוות או הקבורה.
י"ב בטבת תשס"ט
9. מה שאמרו זה לא מה שהיה
גבי הולצברג דיבר הודית כמעט שוטפת ודיבר איתם
לפי המומחים ועדי ראייה (שראו את גופתו מיד בערב שבת) הוא נפטר ביום ששישי תחילת הצהרים
כששני המשגיחים נהרגו ביום רביעי בלילה
י"ב בטבת תשס"ט
10. חיות
חוית טרף................................
ז' בשבט תשס"ט
11. ימח שמם וזיכרם
ה ישלם להם כמגיע
כ' באייר תשס"ט