המופע במהלך האירוע
המופע במהלך האירוע צילום: שטורעם
בבירת הקרפאטים נקמו בטרור ● תמונות

גם באוז'גאראד שבקרפאטים התאספו אמש מאות מיהודי העיר ומונקאטש שכנתה להדלקה המרכזית ע"י השליח ורבה הראשי של המחוז, הרב מנחם מענדל ורעייתו חי' מוסיא שי' טייכמן ■ הרב טייכמן ביקש מהקהל הק' לנקום בטרור ע"י הוספת אור והכריז על "רגע של שתיקה" - הדלקת נר והתייחדות עם הנרצחים
מערכת שטורעם

גם באוז'גאראד שבקרפאטים התאספו אמש מאות מיהודי העיר ומונקאטש שכנתה להדלקה המרכזית ע"י השליח ורבה הראשי של המחוז, הרב מנחם מענדל ורעייתו חי' מוסיא שי' טייכמן.

הרב טייכמן ביקש מהקהל הק' לנקום בטרור ע"י הוספת אור והכריז על "רגע של שתיקה" - הדלקת נר והתייחדות עם הנרצחים – ובהם השלוחים הרב גבריאל ורעייתו רבקה הי"ד הולצברג – בטרור הרצחני במומבאי שבהודו.

הקהל הנכבד נעמד על רגליו בכובד ראש לרגע של נקמה מאירה ע"י הדלקת נר, כאשר השליח מבקש מכל אחד מהנוכחים להבטיח שיקבל ע"ע בל"נ מעשה טוב לע"נ הנרצחים הקדושים - להדליק נרות בכל ערב מימי החנוכה ואילו מהנשים להבטיח נאנמנה שיקבלו ע"ע בל"נ להדליק נר של ש"ק.

בשם השלטון הביע נציגם את ברכתו לחג החנוכה ואילו בהדלקת השמש כובד ידיד מש' טייכמן, סמנכ"ל חברת הבני'ה הישראלית בעיר – מר גלעד שי' אורן.

איש לא נשאר אדיש במעמד המרגש בפרט כאשר מיד לאחר הדלקת הנר השני הושמע ברקע האולם הניגון החב"די – "הנרות הללו" המפורסם.

לאחמ"כ, את מקומם של הרגעים הרציניים תפסו שעה וחצי של שמחה פורצת גדר ע"י התזמורת היהודית מעיר טשערנאוויץ' – "אידישע נשמה".

השלוחים העניקו לכל משתתף ערכה מכובדת של חנוכיה, גליון מחוזי "גוט שבת" ועוד וללא ספק שהאירוע המרגש באוז'גאראד שבקרפאטים אשר סימל יותר מכל את ה"וגילו ברעדה" ישאיר את חותמו לאורך זמן בקרב יהודי המחוז.

כ"ז בכסלו תשס"ט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
2
1. זלדיאןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן
איפה כל הילדים? מזה ההפליות?????????
כ"ז בכסלו תשס"ט
2. לצאת בכבוד
כל הכבוד על הרעיון לכבד בהדלקת השמש והעיקר לתת לשני להרגיש מכובד וע"ז נברך כל הדואג לכבד את השני יזכה שה' יכבדו בטוב ובנעימים
כ"ז בכסלו תשס"ט