חלק מהנוכחים באירוע
חלק מהנוכחים באירוע צילום: שטורעם
בודפשט: סיפורים מכלי ראשון על השלוחים הקדושים

שגריר הודו בהונגריה מר רנג'יד ראי הביע בשם ממשלת הודו את צערם ואבלם על האבידה הקשה והטראגית של הקהילה היהודית במומבאי ושל כלל חסידי חב"ד בעולם כולו
כתב שטורעם באירופה

בבודפשט, הונגריה התכנסו השבוע (שלישי) בכדי להתייחד עם הקדושים, שלוחי הרבי ואורחיהם שנרצחו במומבאי על קידוש ה' בטקס מרשים ומכובד בהשתתפות אנשי הקהילה מקומית, שגרירים, פוליטיקאים, תיירים, סטודנטים והשלוחים תלמידי הישיבה.

הטקס נפתח והונחה על ידי רב קהילת חב"ד, השליח הראשי להונגריה, הרב ברוך אוברלנדר שפתח בדברי התעוררות וחיזוק.

שגרירת ישראל, הגברת עליזה בן עמי דיברה על חשיבות בתי-חב"ד בעולם וחשיבות המשך הפעילות והעברת המסר של עם ישראל חי לעולם כולו.

שגריר הודו בהונגריה מר רנג'יד ראי הביע בשם ממשלת הודו את צערם ואבלם על האבידה הקשה והטראגית של הקהילה היהודית במומבאי ושל כלל חסידי חב"ד בעולם כולו.

אחריו עלה לדוכן הנואמים השליח רב הקהילה הישראלית הרב שמואל רסקין, שסיפר בדמעות על היכרותו הארוכה והקרובה עם הרב גבריאל ז"ל החל מהשכונה בקרית-מלאכי ועד לישיבה בניו-יורק. "בערב זיכרון זה", קרא הרב רסקין לנוכחים, "אנו לא זקוקים לכסף שלכם, אלא אך ורק להחלטות הטובות שלכם שתקבלו על עצמכם בערב זה."

בהמשך צפו הנוכחים בהקרנה מיוחדת של הסרט "הקדושים" שהפיקה במיוחד חברת המדיה החב"די jem.

איש מהקהל לא נותר אדיש נוכח העוצמה שקרנה מהמסך ומדמויותיהם הטהורות של בני הזוג הרב והרבנית הולצברג הי"ד.

השליח הרב שמוליק גליצנשטיין עלה אל דוכן הנאומים והרטיט את ליבות קהל המאות בתפילת "א-ל מלא רחמים".

באולם הוצבה "תיבת-מצוות" מיוחדת ועטים חולקו למשתתפים, מיד עם סיום הטקס ניגשו המשתתפים להדליק נרות זיכרון ולשלשל את החלטותיהם הטובות לעילוי נשמת הקדושים. כמו כן הורשו הנוכחים לשלוח את תנחומיהם למשפחה באמצעות ספר-ניחומים מיוחד שישלח למשפחה מהקהילה החמה בבודפשט.

י"ד בכסלו תשס"ט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
3
1. איפה כובש?
מה קורה עם הרב כובש?
אישתו בת כיתתה של רבקי????
י"ד בכסלו תשס"ט
2. לפלא איפה הרב כובש? מראשי השלוחים להונגריה
י"ד בכסלו תשס"ט
3. ל1,ו-2
הרב כובש ואשתו לא היו באותו היום בעיר ולכן לא היו נוכחים בארוע. ובמקום לשוטט מאתר לאתר בשיעמום כה רב תרימו טלפון ותדרשו לשלומו.
י"ד בכסלו תשס"ט