מאות המשתתפים בעצרת. בקטן: נאומו של ראש ממשלת אוסטרליה בוידאו
מאות המשתתפים בעצרת. בקטן: נאומו של ראש ממשלת אוסטרליה בוידאו צילום: שטורעם
מאות התכנסו באוסטרליה: ראש הממשלה ניחם בוידאו
מערכת שטורעם
עצרת הזיכרון לע"נ הקדושים גבריאל נח ורבקה ע"ה הולצברג קיבצה אליה את כל הסלתה ושמנה של אוסטרליה. ביום שלישי האחרון התקיים אירוע ענק באולם ה"ישיבה סנטר" בסידני.
למעלה מ-1000 איש נטלו חלק באירוע הראשון מסוגו אשר בו הופיעו כל ראשי הארגונים היהודיים בסידני מתוך אחדות מוחלטת אשר רצו להביע את צערם ואבלם - אבל הקהילה היהודית בעולם כולו - הרצחם של הקדושים הי"ד שנרצחו בידי בני עוולה אך ורק בהיותם יהודים.

המשתתפים התקבלו בברכה ע"י ר' יעקב ברגר שליח הרבי ל'דאבל ביי' וחתנו של הרב פינחס פלדמן מה'ישיבה סנטר' שהצביע על כך שבית חב"ד שכל תפקידו להפיץ יהדות וחסד ולמרות שהיה ממוקם ברחוב צדדי וקטן, היווה יעד למרצחים ימ"ש, אשר זה גופא צריך לעורר אותנו להתחזק בעבודתנו ולהפיץ אור ו"כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ".

לאמירת פרק קכ"א בתהילים כובדו הרב מענדל קסטל בלשון הקודש והרב ירמיהו לורנס באנגלית.

ראש ממשלת אוסטרליה מר קווין רוד אשר נבצר ממנו להשתתף באירוע, הביע את תנחומיו בשידור וידאו כשהוא משבח את פעילות חב"ד, להפצת יהדות וחסד ברחבי העולם כולו.

יו"ר האופיזיציה מר מלקולם טורנבל דיבר באנגלית מתובלת בעברית ואידיש כשדמעות מבצבצות בעיניו, נרגש מעבודת הקודש של השלוחים ומסירות נפשם באש ובמים למען הקהילה היהודית בעולם כולו. הוא הזכיר את הזוג הולצברג הי"ד ואת עבודתם המופלאה אשר כל מטרתם הייתה להביא שמחה לעוד יהודי, מסרו נפשם על קידוש שם שמיים ברבים בהותירם אחריהם עולל יתום מאב ואם.

הקונסול הכללי של ארה"ב באוסטרליה גב' ג'ודיט פרגין דיברה בשם שני הנשיאים הנשיא בוש והנשיא הנבחר מר ברק אובאמה וברכה את המשתתפים באירוע.

לאחר מכן צפו המשתתפים בסרט וידאו על חב"ד מומביי, שהביא תמונות מבית חב"ד החרב השוכן ברחוב צר והיה יעד ברור לפעילות הטרוריסטים אל ימים יפים יותר, בהם נראים הרב הולצברג וזוגתו הי"ד כשחיוך נסוך על פניהם מגישים עזרה ליהודים מטיילים, מספקים ארוחות חמות כשרות מכל הלב ולכל אחד.

הוידאו הסתיים בנאומו המרגש ורווי הדמעות של יו"ר המל"ח הרב משה שיחי' קוטלרסקי אשר ביכה על הזוג שנשלח להקים בית חב"ד בבומבי ומסרו את נפשם, כשהם משאירים תינוק קטן הזועק לאמו.

הרב פינחס פלדמן בנאומו חוצב הלהבות עורר את הקהל "לזכור ולכבד את אלו אשר נרצחו בברוטליות לפני 10 ימים בבומבי, ואנו מתכנסים כאן להתאבל על אותם אנשים שחטאם היחיד היה שהיו במקום ובזמן הלא נכונים". הוא מוסיף וסיפר על עבודת השליחות, כיצד אלפי זוגות צעירים עוזבים את משפחותיהם ואת הקהילות שבהם התחנכו ונקשרו אליהם כל כך, אך ורק להביא את החמימות והיופי שביהדות לעוד פינה בגלובוס, והקדושים הי"ד זכו להימנות עם צבא אדיר זה.

במענה לשאלה כיצד יכל לקרות דבר נורא שכזה לשלוחי מצוה, סיפר הרב פלדמן את הסיפור על עדות שנמצאה בבקבוק בין חומות גטו ורשא שנכתב בשעותיו האחרונות של הגטו ע"י ר' 'יוסל ראקובער' מטרנופול אשר ראה את כל משפחתו נשרפים למול עיניו ואז, מקירות ליבו, ביטא את האמונה שלו בזעקו 'שמע ישראל', תוך כדי שמספר, צעק הרב פלדמן בכל כחו את צעקת 'שמע ישראל' וביקש מהקהל להוסיף בתורה ומצוות לעילוי נשמת הנרצחים.

מר רוברט גוט נשיא מועצת המנהל היהודי של אוסטרליה היה הדובר הבא שהצביע על כך שתקיפת הבית חב"ד לא הייתה מקרית, כי אם מכוונת ומתוכננת היטב, כאשר כל מטרתה הייתה רק להרוג יהודים בגלל יהדותם. כמו כן הוא גינה בתקיפות את ארגוני הטרור שביצעו את מעשה הנבלה הזה.

מר ננשיא הקהילות היהודיות של ניו סאות' וולס באוסטרליה הצביע על כך אשר כל בתי הקברות המוסלמים בהודו סירבו לקבור את הטרוריסטים, באמרם שפעילות זו של הג'יאהד, אינה איסלאמית לחלוטין והם אינם ראויים לקבורה איסלאמית. מר רובין דיבר על הצורך במיגון ואבטחת הקהילות היהודיות ברחבי העולם, על מנת למנוע מקרים כאלו ח"ו בעתיד.

מר אלי ירושלמי שגריר ישראל שיבח את פעילות חב"ד ברחבי העולם ועל הצורך לעמוד נגד נגע הטרור העולמי ובמיוחד האיום הגרעיני מאיראן.

ר' יענקי ברגר קרא לקונסול הכללי של הודו באוסטרליה ועמו בכירי ממשל נוספים, להדליק נרות זיכרון לזכר ההרוגים ולזכר שני אזרחי אוסטרליה שנהרגו באסון.

להשלמת מעמד הדלקת הנרות נקראו נציגים של כל קבוצות הנוער היהודיות: בני עקיבא, הנני, ביתר, הבונים, נצר ו AUJS, להדליק נר כל אחד, לזכר ההרוגים היהודים שנרצחו בבית חב"ד.

בסיום ההדלקה ריגש ר' מוטי פלדמן את הקהל באמירת א-ל מלא רחמים כשהוא מזכיר את שמות כל הנרצחים היהודים הי"ד

את התרגום לאנגלית קרא הרב יורם אולמן מבית חב"ד בבונדי שפועל רבות בקרב היהודים יוצאי חבר העמים.

קדיש יתום נאמר על ידי מר מרק ברעם שאיבד באופן טראגי את ביתו הצדקת רחל ואת חתנו זאב סימונס בהתרסקות רכבם לפני כמעט שנה. חתם את האירוע החזן יהושע ניאזוף בשירת עושה שלום.

בתום האירוע, עמדו בחורי הישיבה עם ארגזים בידיהם ואספו כרטיסי מצווה מן הקהל שנטל על עצמו הוספה בתורה ומצוות לע"נ הנרצחים הי"ד. במהלך הערב נספרו כאלף וחמש מאות כרטיסי מצוות, הוכחה ניצחת לטרוריסטים ימ"ש, לעשות טוב וחסד ולהפיץ יהדות ביתר שאת וביתר עוז.

לצפייה בסרטון הוידאו לחצו על כפתור ההפעלה

י"ד בכסלו תשס"ט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
3
1. הרב סלאווין
למה לא רואים את הרוח חיה בעל מרץ הרב דוד סלאווין?

ידיד מעריך
י"ד בכסלו תשס"ט
2. Kol hakavod!!!
Kiddish shem lubavitch kiddish hashem unprecedented!

Only Lubavitch is capable of putting together such a spectacle, of bringing together so many various organisations and institutions from the broader spectrum.

Luvbavitch Lebt!!!
י"ד בכסלו תשס"ט
3. שמוליק?
איפה אתה שמוליק פלדמן????
מוסקבה....
י"ד בכסלו תשס"ט