הרב שמעון רוזנברג משוחח עם האדמו"ר, היום
הרב שמעון רוזנברג משוחח עם האדמו"ר, היום צילום: כתב שטורעם בירושלים
"זו טרגדיה משותפת ונתחזק יחד" ● בלעדי

המשפחות חיזקו אלו את אלו כשהם חולקים יחד את הטרגדיה המשותפת, כשהאדמו"ר ואומר כי העובדה שבעת הרצח שהו במקום מגוון של יהודים מכל קצוות הקשת מוכיחה את חשיבותם של בתי-חב"ד בעולם
כתב שטורעם בירושלים

בלעדי: בתום העליה לקברם של השלוחים הקדושים שנטבחו על קידוש ה' במומבאי, המשיכו בני המשפחות לביקור מיוחד בביתו של כ"ק האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק שליט"א, שחתנו, הרב לייבוש טייטלבוים הי"ד נרצח בפיגוע.

האדמו"ר התעניין לשמוע פרטים מבני המשפחות על האסון הטראגי, והרבה להתעניין במה ששמעו על הרגעים האחרונים של הקדושים לפני הטבח.

המשפחות חיזקו אלו את אלו כשהם חולקים יחד את הטרגדיה המשותפת, כשהאדמו"ר מציין כי העובדה שבעת הרצח שהו במקום מגוון של יהודים מכל קצוות הקשת מוכיחה את חשיבותם של בתי-חב"ד בעולם.

האדמו"ר הוסיף דברי שבח נלהבים על פעילות השלוחים, ואמר כי עבודת השלוחים מקרבת את עם ישראל לאביהם שבשמים וחשובה מאין כמותה.

י"ב בכסלו תשס"ט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
18
1. בתמונות גם נראה הגה"צ הוואלאווע רב שליט"א, האבא של ר' לייביש הי"ד
י"ב בכסלו תשס"ט
2. אחדות בין כל החרדים החסידים של הרב גבריאל ע"ה הולצברג
בעז"ה שנזכה לאחדות כזאת מתוך שמחות וברכות בטוב הנראה והנגלה
י"ב בכסלו תשס"ט
3. מדוע אתם מצפינים את שמו של הכתב בירושלים?
י"ב בכסלו תשס"ט
4. is there and video or aduio
י"ב בכסלו תשס"ט
5. מי זה היהודי
שנראה משוחח עם הרב נחמן הולצברג?
י"ב בכסלו תשס"ט
6. איזה?
י"ב בכסלו תשס"ט
7. איזה?
בתמונה הראשונה זה אב"ד וואלאווא אביו של הק' ארי' לייביש טייטלבוים הי"ד
בתמונה השני' זה בנו
י"ב בכסלו תשס"ט
8. 5
הגה"צ הוואלאווע רב שליט"א, האבא של ר' לייביש הי"ד
י"ג בכסלו תשס"ט
9. תגובה ל3
מדוע? וכי אינך יודע שחל איסור חמור אצל חסידי רבארלך לגלוש באינטרנט, ומה זה חסר לו שפעם הבאה שידרוך שם יעיפו אותו על טיל, נהגו בחכמה שהצפינו את שמו.
י"ג בכסלו תשס"ט
10. ל-5 זהו האבא של טייטלבוים, אב"ד וואלאווע ארה"ב, בעל מערכת הכשרות
י"ג בכסלו תשס"ט
11. ל-5, ראה תגובה 1
י"ג בכסלו תשס"ט
12. קיצור
היום לאחר שקמו מהשבעה ועלו להר הזיתים, נסעו משפחות רוזנברג והולצמן למעונו של האדמו"ר שליט"א, שם גם ישב אב"ד וואלאווע - ארה"ב, אביו של הרה"צ אריה לייביש טייטלבוים הי"ד. בפתח דבריו ציטט האדמו"ר שליט"א את הזוהר: "בכיא בסיטרא חד וחדווה בסיטרא תניא", כשההסבר לכך הוא שבתחילה יש את עניין הבכי שנמשך בשבעה, ואח"כ יד את העניין של חדווה שצריך לדעת ולקבל זאת מהקב"ה. כאן אמר האדמו"ר שליט"א, יה"ר שמכאן והלאה יתחיל רק שמחה, ויימשך עניין האחדות.

י"ג בכסלו תשס"ט
13. לאחר מכן
אמר אביה של הנרצחת הרבנית רבקה רוזנברג הי"ד, כי כולנו חסידי הבעל שם טוב, והדבר החשוב ביותר זה לקרב לבבות. "מה שקרה פה בשבוע וחצי האחרון, שנוצרה אחדות מופלאה וצריך להמשיך בזאת". האדמו"ר שליט"א הסכים עם דבריו ואמר כי יש לעשות הכל על מנת להמשיך את אותם הישגים שנוצרו בשבוע האחרון בקרב הציבור החרדי, של אחדות ודאגה אחד לשני.
בדבריו אמר האדמו"ר שליט"א כי לנצל את המומנטום שנוצר על מנת להמשיך את עניין האחדות וחלילה שנושאים אלו לא ישכחו. עוד אמר האדמו"ר, כי נאמר שהגאולה תגיע כאשר כולם יעשו תשובה, וכי נשאלת השאלה הכיצד לא הגיעה הגאולה בשבוע שעבר. "ברגע ששמעו על האירוע הקשה בבית חב"ד, כולם בעולם ערערו בתשובה, זה נגע לכל אחד בלב. החל מהחוגים החרדים והדתיים ועד לכלל הציבור היהודי בארץ ובעולם. לכאורה באותו רגע הייתה אמורה להגיע הגאולה לעולם". מחובתנו להמשיך לשמר את הנושא, אמר האדמו"ר והציע כי עסקנים מהציבור החרדי התיישבו סביב השולחן כדי לראות איך אפשר להעביר בתקשורת החרדית את המסר על מנת שנושא האחדות יימשך, כשהוא אומר למשפחות, "אצלכם בחב"ד יש את העסקנים שיודעים היטב איך לעשות זאת". עם תום הדברים נאמר לחיים לעילוי נשמת הנרצחים הקדושים, כשכל בני המשפחות נמצאים במקום ומוצגים לאדמו"ר שליט"א ע"י ידידו של האדמו"ר הרב אלעזר גלבשטיין מחסידות חב"ד שהינו ידיד קרוב לאדמו"ר וכן למשפחת רוזנברג.
י"ג בכסלו תשס"ט
14. ל-5
זה האדמו"ר מסטמר שליט"א
י"ג בכסלו תשס"ט
15. ל5, הרב שמדבר עם הרב נחמן הולצברג בתמונה ה2 וכו'
זה הגה"צ ר' נחום אפרים טייטלבוים שליט"א גאב"ד וואלאווע בנוא יארק יצ"ו אביו של הקדוש הגה"צ ר' אריה לייביש טייטלבוים הי"ד (חתנו של האדמו"ר מתוא"י) מקדושי מומבאי
י"ג בכסלו תשס"ט
16. הלוואי ורצון יראיו יעשה ויהיה אחוה ורעות בעם ישראל
י"ג בכסלו תשס"ט
17. ויש להוסיף..
בהמשך לדברי הרב יש להוסיף את מכתב הרבי הנדפס בלקו"ש -אינו תח"י- לאישה שנפטרה באמצע אירוע של הכנסת ס"ת בבית פרטי -בו מנחם את בעלי הבית שיתכן וכל מעמד ההכנסת ס"ת היה כדי שנשמתה של אותה אישה תצא במעמד עשרה מישראל ובמקום קדוש וכו'.
-כמו"כ בענייננו הזכות שלהם שהנשמה תצא במקום קדוש ויהרגו על קידוש ה' אין לשער וכו' וכו'.
י"ג בכסלו תשס"ט
18. ל-17
המכתב נמצא בלקו"ש חל"ה בהוספות לפ' ויחי. ויש שם דברים נפלאים ביותר. בשו"ט ומשמחות.
י"ג בכסלו תשס"ט