צילום: ישראל ברדוגו
מצדיעים למשפחת ראהר

בבוקרו של היום לאחר 'באנקעט' השלוחים, התקיים אירוע מיוחד כהוקרה והערכה לפועלה הרב של משפחת ראהר בתמיכה בשלוחים. דיווח וגלריה
יאיר בורוכוב, ניו-יורק

בבוקרו של היום לאחר 'באנקעט' השלוחים, התקיים אירוע מיוחד כהוקרה והערכה לפועלה הרב של משפחת ראהר בתמיכה בשלוחי חב"ד בכל רחבי העולם, האירוע התקיים לכבוד יום הולדתו השמונים של אבי המשפחה, ר' שמואל (סמי) ראהר.

הרב משה קוטלרסקי פתח את דברי ההנחייה בחשיבות "הכרת הטוב" שמכירים שלוחי חב"ד לפעילותה של המשפחה הנפלאה. "אנחנו עושים את האירוע הזה למען ידעו הדור הבא את טוב הלב המיוחד של משפחת ראהר".

בברכת כהנים ודבר מלכות פתח השליח בבוגטה, קולומביה, הרב יהושע בנימין רוזנפלד. "בפרשת השבוע נאמר "וה' ברך את אברהם בכל", אומר רלוי"צ מברדיטשוב ווארט נפלא: הצדיק מעולם לא מבקש עבור עצמו, אז מה עושה הקב"ה כדי לברכו? מברך את העולם כולו, וכך הוא מברך את הצדיק. ר' שמואל שי' מבקש ופועל תמיד עבור העולם כולו, לכן ברור שה' יתן לו את הברכה בכפליים", אמר הרב רוזנפלד.

קטע וידיאו מיוחד הקרין מעט מפעילות ה'מרכז לעניני חינוך', הנעשית בתמיכתה של משפחת ראהר: פעילות חינוכית בכל העולם ובחבר העמים, פעילות צעירי השלוחים, מערכת שלוחים אקסצ'ינג' המסייעת לשלוחים בעולם, המרכז ללימוד יהדות JLI, JNET, כולל חב"ד, צבאות ה', JEM, ועוד.

הזמר החסידי ר' אברהם פריד עלה לקטע שירה מיוחד, ולקטע נוסף בוידאו הזמין הרב קוטלרסקי את השותף לתמיכה הגדולה בפעילות, נשיא איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים ויו"ר קרן אור אבנר חב"ד, ר' לוי לבייב.

"כשאני מגיע למקומות ואני רואה בתי כנסת ומבנים שנתמכים על ידי משפחת ראהר", פתח ר' לוי, "לבי מתמלא ומתרחב. כאשר יצאו בני ישראל ממצרים, המצרים רדפו מאחוריהם, והים היה לפניהם, בני ישראל היו נבוכים ולא ידעו מה עליהם לעשות, חלק פתחו בתפילה, חלק רצו לחזור למצרים, רק יהודי אחד בשם נחשון בן עמינדב שהחליט להיכנס למים. הוא את המעשה ובזכותו נקרע הים.

לתת עצות זה מאד קל, בטח הרבה רבנים מגיעים אליך, ר' שמואל, ומספרים לך עד כמה אתה טוב. יש רבים שנותנים כבוד, ורבים שאוהבים לקבל כבוד, אבל אינני מכיר הרבה אנשים עסקים שמוכנים לתת כסף לבית ספר בסיביר שאינך מכיר אפילו, ומעולם לא ביקרת שם. זו עבודה של נחשון בן עמינדב, זו עבודה שנעשית בצנעה ובשקט".

ר' לוי שיבח את פעילותו של הרב קוטלרסקי שעושה את כל פועלו "בדיוק, בענווה, בפשטות. בכל מקום שנמצאים השלוחים חלק ניכר מהעבודה בהחלט נזקף לזכותו של הרב קוטלרסקי. אני מודה לך, הרב קוטלרסקי, על ההכרות עם משפחת ראהר".

הרב שלום בער ליפסקר, שליח בבל הרבור, פלורידה, הודה – גם הוא בקטע וידאו מיוחד - בשם השלוחים למשפחת ראהר על התמיכה, וסיפר לקהל דמותו של ר' שמואל ראהר, לאור ההכרות רבת השנים עמו.

הרב קוטלרסקי הזמין את הבן, הממשיך בכח האב ובזכותו, ר' יקותיאל יהודה (ג'ורג') ראהר, לשאת דברי ברכה. ראהר הודה לרב קוטלרסקי ולכל השלוחים על האירוע המיוחד. "אני מדה לכם שמצאתם את הזמן לבוא לכאן ולתת כבוד לאבי. אחרי כל הדברים ששמעתי כאן, אני בהחלט רוצה להציע לכם לקחת את אבא שלי למשפיע בליובאוויטש...

אינכם צריכים להגיד לי תודה. התודה צריכה להיות מאיתנו אליכם. תודה לכם שנתתם לנו את הזכות להיות שותפים לעבודתכם המדהימה", אמר ראהר לקול תשואות השלוחים שעמדו והריעו לכבודו.

נכדו של ר' שמואל ראהר, נשא גם הוא דברי ברכה. "זה כבוד בשבילי להיות כאן ולראות שלוחים מכל העולם. אני רוצה להודות לכם ולבני משפחותיהם על העבודה המדהימה שאתם עושים בעולם. על משקל האמירה "אור לגויים", אתם שלוחי חב"ד, בהחלט - האור ליהודים".

בשם השלוחים נשא דברים הרב הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר. "המשימה שלנו היא להדליק את נשמות היהודים, להדליק אלפי נרות. לא משנה עד כמה קשה העבודה.

ראהר זה אותיות ר' אור. ר' שמואל ראהר בזכות מאות מרכזי חב"ד בתמיכתו מסביב לעולם זוכה להדליק את נשמות עם ישראל", הרב לאזאר איחל למשפחה רוב נחת, ועוד הרבה שנים של בריאות, וכלשון הביטוי באידיש השגור על פיו של ר' שמואל והפך למוטו של האירוע: "מיט געזונט און מנוחה".

הרב קוטלרסקי והרב לאזאר הגישו למשפחת ראהר אלבום תמונות מהודר עם תמונותיהם של חמש מאות שלוחי חב"ד הפועלים מסביב לעולם בתמיכת קרן ראהר. "כל אחד מהשלוחים רצה להביא לך מתנה, שתהיה מונחת על שולחנך, ובכל פעם שתסתכל על זה תזכר ותחוש באהבה שלנו אליך. תחוש את אלפי הנשמות שאתה נוגע בהם יום יום", אמר הרב קוטלרסקי.

בחלקו השני של האירוע בו התיישבו מאות השלוחים לארוחת צהרים חגיגית, נשא דברים הרב חיים יהודה קרינסקי יו"ר המרכז לעניני חינוך. "ישנו משל במדרש על פמלייה של מלך שעברה בעיר, וכל אחד מתושבי העיר "בחר" לעצמו את אחד השרים. היה שם פיקח אחד, שאמר "אנא נסיב מלכא", אתם משפחת ראהר, כמו אותו פיקח שבחר לקחת את המלך בעצמו. אתם מסייעים לשלוחים, אשר הם כמותו דהמשלח".

האירוע ננעל לא לפני שהרב קוטלרסקי הודה לכל מי שסייע בארגון האירוע, לרב דוד מונדשיין מנכ"ל קרן 'אור אבנר חב"ד', לרב נתן קוזלובסקי מקרן 'אור אבנר חב"ד', לבנו הרב מענדל קוטלרסקי, לרב אלקנה שמוטקין מחברת JEM.

כ"ט בחשוון תשס"ז
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
צילום: ישראל ברדוגו
 
תגובות
2
1. 1212
שמעתי שהייתה חברת הפקה ישראלית ולא jem
ד' בכסלו תשס"ז
2. לאחי הכי בעולם
תמונות מדהימות המשך כך בהצלחה
כ"ז בתשרי תשס"ח