צילום: מענדי הכטמן
"מבדידות לידידות" ■ גלריית ענק

יש מעט מאד זמרים שהיו מסכימים לטוס 16 שעות להופעה ולחזור הביתה באותו יום ● הזמרים החב"דים בנצי ואלי מרכוס עשו את זה למען אירוע 'ידידות' בארגונו של השליח בלטביא ממילא בירושלים הרב אליהו קנטרמן
ארי טננבוים
יש מעט מאד זמרים שהיו מסכימים לטוס 16 שעות להופעה ולחזור הביתה באותו יום.

השנה, הזמרים המפורסמים  בנצי ושמולי מרכוס מלהקת 8th Day הגיעו מקליפורניה ליום אחד בלבד, בכדי להצדיע ולשיר לקרוב לאלף ילדים עם צרכים מיוחדים ולמשפחותיהם וקהל הרחב בתיאטרון ירושלים.

זו הפעם השנייה שמעגל הידידות ארגן אירוע הצדעה לילדים עם צרכים מיוחדים מלמעלה מ-13 בתי ספר בירושלים.
האירוע נקרא בשם - 'שרים בידידות', והתקיים במסגרת פעילות מעגל הידידות שמנוהל על ידי השלוחים בטלביה ממילא - הרב אליהו וחני קנטרמן עם המוטו המרכזי- ?מחליפים בדידות לידידות?.

הקהל, שוב נהנה מאירוע מושקע ומרגש שבו הילדים המיוחדים החזיקו תפקידים ראשיים בהנחיה, נתינת ברכות ועוד.. עשרות קמו מכיסאות האולם לרקוד ולשמח את הילדים בחזית הבמה והמעברים. הערב לווה בסרטון מרגש ביותר, על איך שמתנדב של ילד במעגל הידידות, לימד  את החבר שלו (שהשתמש בכסא גלגלים ל13 שנה)
איך לצאת ממגבלותו, ופשוט ללכת...

הזמרים 8th Day הכניסו את נשמתם אל תוך אווירת האירוע והרקידו את הקהל זמן רב.
במהלך האירוע התקיימה מכירה פומבית שקטה של ציורים מרהיבים שנוצרו על ידי הילדים.
באירוע השתתפו ילדים ובני משפחותיהם מארגונים רבים וביניהם-
אלין , עלה, כנפיים של קרמבו, פוירשטיין, שמחה לילד ועוד..

אחד מרגעי שיא הערב הייתה כשחברת מעגל הידידות - תותי ששון קמה, וברכה את הקהל במגוון ברכות בבריאות, ילדים, פרנסה וכו.. ואחריה כל הקהל כולו ענו אמן בקול רם.

אירוע זה שהפך למסורת רבת שנים וכבר מתוכנן ערב מפתיע ומרגש אי?ה בחוה?מ סוכות תשפ?א..

מעגל הידידות הוא ארגון ללא מטרות רווח, שמחבר בני נוער מתנדב עם ילדים עם צרכים מיוחדים, לחברות בבית ותוכניות חברתיות שמעודדות שילוב בקהילה,סביב השנה. הוא מתקיים ברובו מתרומות.

על ניצוח ההפקה המרשימה עמלה: חברת צבעים הפקות.


ב' בחשוון תש"פ