החת"ת שנלכד בתוך הטנק / הרב ברק כוכבי

הרב ברק כוכבי, שליח הרבי ביישוב חשמונאים ומנהל בית ספר חב"ד בלוד, חושף מדוע בכל שנה ביום הזיכרון הוא עולה על קברו של ר' דוד מזרחי הי"ד, שנהרג במלחמת יום הכיפורים כשפגז סורי נורה לעבר הטנק שלו, ולומד שם את החת"ת היומי ● לסיפור המלא >>>
השליח הרב ברק כוכבי
את ההוראה של הרבי להקפיד ללמוד בכל יום את שיעורי החת"ת ולא ללכת לישון ללא סיום לימוד השיעורים היומיים, לימד אותי אבי מדרכו המיוחדת של ר' דוד מזרחי הי"ד.

ר' דוד היה חסיד של הרבי בכל רמ"ח איבריו, ועל הוראת הרבי ללימוד חת"ת לא ויתר אף פעם, ר' דוד לא היה הולך לישון לפני הלימוד של כל השיעורים היומיים.

בשנת תשל"ד עם פרוץ מלחמת יום הכיפורים, הוזעק ר' דוד לחזית עם חטיבת שיריון צפונית, לשם הגיע עם חבריו מגרעין נח"ל דתי שאותו איישו.

ביום-הכיפורים עצמו נלקח למחנה 'יפתח' (כק"מ מראש פינה) ובמוצאי יום-הכיפורים כבר היה על הטנק בדרכו לרמת הגולן.

ביום השני למלחמה במהלך קרבות הבלימה הראשונים שניטשו ליד נאפח, פגע פגז סורי פגיעה ישירה בטנק והוא החל לבעור. שלושת אנשי הצוות זינקו מתוכו, אבל ר' דוד לא הצליח להימלט. תותח הטנק נחת על מדפי תא הנהג ובכך חסם לפניו את דרך המילוט.

בכל שנה כשמגיע יום הזכרון אני נוסע לבית העלמין הצבאי ברחובות ולומד על קברו את החת"ת היומי.  

השנה הצטרף אלי ללימוד חת"ת בחברותא אחיו הבכור הרב יוסף יצחק מזרחי.

את החיבור, ההתמדה והקביעות היומית שיש לי ללימוד החת"ת היומי אני שואב מר' דוד הי"ד שנותן לי כוחות להתמיד בהוראת הרבי ולא ללכת לישון לפני סיום לימוד השיעורים היומיים.

ר' דוד, למדתי ממך הרבה. תודה!
ה' באייר תשע"ט