הכירו את הישיבה במלאכווקא: ישיבה יישומית

הישיבה ה'קטנה' תות"ל מאלאכווקא במוסקבה מציעה תכנית לימודים ישיבתית בשילוב שיעורי הלכה למעשה בתחומים שונים: סת"ם, שעטנז, כשרות ועוד ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
עבודת החינוך דורשת בטיבה התחדשות מתמדת, מול הדורות המתחדשים צריכים להתחדש הכלים והדרכים בהם יקנו התלמידים תורה ומידות טובות. באוצר מכתביו והתייחסויותיו הרבות של הרבי זי"ע נשיא דורנו, בכתב ובעל פה לנושא החינוך, בולטת הדרישה לחבר את הלימוד בזמנינו, עם ההלכה למעשה, עם ההוראה לפועל – 'המעשה הוא העיקר'.

הישיבה ה'קטנה' תות"ל מאלאכווקא במוסקבה, מביאה את הגישה הזו צעד אחד קדימה, כשבמסגרת תכנית הלימודים הישיבתית - לבד מהסדר הישיבתי הרגיל של לימודי חסידות, גמרא והלכה, מתקיימים בישיבה שיעורי הלכה למעשה בתחומים שונים כמו סת"ם, שעטנז, כשרות ועוד עם מומחים אורחים.

בשיעורים אלו, ניתנת לתלמידים הזדמנות לחוות בעצמם את היישום המעשי של החומרים הנלמדים בדרך ייחודית ומרתקת.

ההשפעה של שיעורי ההלכה הללו, משנה את כל הגישה של התלמידים ללימוד בכלל ולגמרא בפרט, מעיד ראש הישיבה הרב רפאל שיחי' דובוב – התלמידים מתחברים ללימוד מהחלק המעשי שלהם, מבינים את הדברים בעומק אחר לחלוטין, ובד בבד מפתחים חשיבה יצירתית מתוך החיבור לנלמד.

שיעורי ההלכה, הם חלק מעבודה המתמדת על הנגשת הלימוד המתבצעת בישיבה במלאכווקא, יחד עם לימוד אישי המאפשרת לכל תלמיד להצליח.

התמונות, מתוך שיעור בסדרת 'סת"ם - הלכה למעשה' עם הרב לייבל ארטובסקי מנהל לשכת סת"ם שע"י הרבנות הראשית לרוסיה.

ההרשמה לשנת הלימודים ה'תש"פ בעיצומה.
י"ד באדר א' תשע"ט