צילום: יצחק יניב
ביום עיון והיערכות למבצע מזוזה: הוצגה מערכת חדשנית

לקראת חודש אלול, בצעירי אגודת חב"ד נערכים למבצע ארצי רחב היקף בו יסייעו בידי השלוחים בפעילות 'מבצע מזוזה' ● במהלך האירוע נחשף פיתוח מערכת שתגייס מאות מאנ"ש מרחבי הארץ בעזרה של שינוע המזוזות לבדיקה בין המקורבים לבית חב"ד המקומי
מערכת שטורעם
לקראת חודש אלול, בצעירי אגודת חב"ד נערכים למבצע ארצי רחב היקף בו יסייעו בידי השלוחים בפעילות 'מבצע מזוזה'. כהיערכות למבצע, קיים 'קרן השלוחים שע"י צאגו"ח' יום עיון שהקיף את הנושא בהיבט העיוני-הלכתי, ונגע גם בהתארגנות הלוגיסטית והפרקטיקה בשטח.

יום העיון התקיים אצל השליח הרב לוי יצחק טייכטל, בבית חב"ד קריית השרון, נתניה.

לאחר דברי פתיחה מפי מנהל ימי העיון הרב יוסף יצחק נוימן, שיתף את הקהל השליח הראשי לנתניה ויו"ר המוסדות הרב מנחם וולפא בזיכרונות מיוחדים מהימים של הכרזת המבצע ע"י הרבי, אז זכה להיות ב770 ובהמשך מהפעילות של המבצע בנתניה – במאות בתים הוחלפו המזוזות בעקבות המבצע למזוזות כשרות ומהודרות.  

סקירת 'מבצע מזוזה' ומענות מהרבי העביר במצגת מולטימדיה השליח בסביון הרב שמואל ביסטריצקי. מיד לאחר מכן השליח הרב אלעד כהן מכפר סבא נתן לשלוחים טיפים מיוחדים איך לתמחר נכון את המזוזות בבית חב"ד, איך להתנהל בנושא של בדיקת מזוזות ואיך אפשר להגיע לכל בית בשכונה.

בשורה מיוחדת הציג הרב מנחם מענדל קרמר מהמל"ש, על פיתוח מערכת שתגייס מאות מאנ"ש מרחבי הארץ בעזרה של שינוע המזוזות לבדיקה בין המקורבים לבית חב"ד המקומי.

את יום העיון חתם הדיין הרב ישראל הלפרין מכפר חב"ד בהרצאת מולטימדיה מקיפה עם תמונות מגוונות של 'צורת הפתח' והדיעות באיזה צד לקבוע והאם בכלל בכל מקום מברכים על קביעת מזוזה.

יום העיון התקיים לעילוי נשמת מרת עדינה משען ז"ל.

צילומים: יצחק יניב
ה' במנחם-אב תשע"ח