שאלתם, הרב שטיינברגר עונה

השבוע אנחנו מגישים את תוכנית הוידאו השישית של "כשרות בשטורעם" עם הרב יוסי שטיינברגר • והפעם, התוכנית כולה עוסקת בשאלות שהצגתם
מערכת שטורעם

מהפכת הוידאו של שטורעם נמשכת. השבוע אנחנו מגישים את תוכנית הוידאו השישית של "כשרות בשטורעם" עם מומחה הכשרות הרב יוסי שטיינברגר, המצולמת באולפני שטורעם בכפר-חב"ד.

הרב שטיינברגר עוסק בענייני כשרות ומשיב על שאלות שתפנו אליו. והפעם, התוכנית כולה עוסקת בשאלות שאתם הצגתם בתוכניות הקודמות, במגוון נושאים. איזה קמח נקי יותר, מלא או לבן? האם מוצרי תלמה תחת כשרותו של הרב ליפסקר מערד מהודרים כמו המוצרים תחת המותג "תלמה שפע"? והאם מוצרי תנובה שתחת כשרות העדה החרדית לא נחלבים בשבת?

שאלות לרב שטיינברגר בענייני כשרות ניתן לשלוח באמצעות מערכת התגובות או באמצעות האימייל האדום. שילחו עכשיו את שאלתכם, והרב שטיינברגר יתייחס אליה בתוכנית הקרובה.

שימו לב: יש להמתין כמה שניות עד לעליית הקובץ.

  • לצפיה בתוכנית השישית, לחצו 'פליי' או כאן (להורדה: הקליקו על הלחצן הימני של העכבר > שמירת יעד בשם)

כ"ג בסיון תשס"ח
תגובות
15
1. מדהים
הבורות שגולשים מפגינים בשאלות שלהם. לפקפק בכשרות של הרב ליפסקר מערד? מישהו כאן נפל על הראש?
כ"ג בסיון תשס"ח
2. במקום
שאלה ששלחתי לפני שבועיים וקיבלה עכשיו תשובה. אשמח בפעם הבאה להתייחסות יותר מהירה
כ"ג בסיון תשס"ח
3. בעניין חלב מהדרין של העדה החרדית
ידוע לי בברור שלא נחלב בשבת. ממקורות מוסכמים
כ"ג בסיון תשס"ח
4. אפרופו כשרות
סבי ע"ה הי' משגיח כשרות בארה"ב לפני למעלה מ70 שנה והוא נהג לומר: אם אוכלים רק לחם ומים,בסופו של דבר יתברר שאכלת 50% מאכלים מפוקפקים מבחינת כשרות. ומה נאמר אנו שכל מזון מתועש שלא יהי' מורכב מהמון רכיבים? לא כדאי להתעצל,כל מזון שהכנתם בבית מחומרים בסיסיים יהי' יותר כשר מההכשר הכי מעולה.
כ"ג בסיון תשס"ח
5. כשרות
מזכיר את מה שהרי הריי"צ (נדמה לי) אמר: שצריכים לדאוג לכשר'ע טעפעלע (סיר כשר) ולכשר'ע קעפעלע (ראש כשר) הכוונה חומר לימוד כשר בבתי ספר,חומר קריאה כשר (וחסידי) שלא נדבר על חומר גלישה כשרה. נשמח אם שטורעם יביא פינה של משפיע או רב המתייחס למה הצביון של בית חסידי,מה שכן צריך להיות בפנים ומה שלא. תודה מראש. אני סומך עליכם להיענות לבקשות כי אתם קשובים לקהל שלכם!
כ"ג בסיון תשס"ח
6. בעניין קדושת שביעית
מתי נוהגת והאם בכל הפירות
כ"ג בסיון תשס"ח
7. שאלה לרב
על איזה כשרויות אמריקאיות אפשר לסמוך? כמו ou, ok ובד"צ KF לונדון? מי מהודר יותר ובאילו מוצרים?
כ"ג בסיון תשס"ח
8. מי שטיפה קרוב
מי שטיפה קרוב למערכות כשרות במפעלים יודע כמה כדאי להכין אוכל ביתי. הן מבחינת כשרות,והן מבחינת ניקיון. ואין השגחה אחת טובה מהשני' בזה. אני בטוח שהרב שטיינברגר יוכל לאשר את הדברים.
כ"ג בסיון תשס"ח
9. שאלה
לגבי עדשים ושאר קטניות בהכשרים מעולים (לדוגמא של חב' מיה) כתוב עליהם שצריך לברור לפני השימוש, השאלה היא איך בוררים? ז.א. איך יודעים מה טוב ומה לזרוק? וכן לגבי אורז, מה בוררים בדיוק?
לגבי בדיקת דם בביצים, שמעתי כל מיני שמועות שאם אפשר להפריד את הדם מהביצה אפשר להשתמש בביצה (כמובן לאחר שהוציאו את הדם), האם זה נכון? וכן מה בדיוק נקרא דם? האם כל נקודה אדומה (יכול להיות סתם לכלוך או משהו אחר) זה דם? מה בדיוק הגדר? איך אפשר לזהות?
אשמח לקבל תשובות
כ"ג בסיון תשס"ח
10. rabbi shteinberger
It would be intersting to know where a tomim as all of us gets involved in kashrus to the point of becoming an expert. give some details!
כ"ג בסיון תשס"ח
11. I am about to lose my appetite for food forever
כ"ג בסיון תשס"ח
12. תוכנית מצוינת
הדברים ברורים ונהירים. תודה
כ"ג בסיון תשס"ח
13. הרב שטיינברגר
יישר כוחך על הנחיית התוכנית הנפלאה הזאת, היא היתה חסרה הרבה זמן. אציין שאני צופה בכל תוכנית באדיקות מאז התחלתם לשדרה.

ולשאלתי: בעניין מוצרים בחו"ל. איזה מוצרים מותרים בכל מקום, מלבד מים? אני לא מדבר על ירקות וירקות אלא על דברים שיש בהם בכל העולם, כמו קוקה קולה. האם היא כשרה בכל מקום?
כ"ג בסיון תשס"ח
14. תוכנית מרתקת
תודה
כ"ד בסיון תשס"ח
15. מתי השיעור הבא?
האם הוא עולה בכל שבוע?
כ"ד בסיון תשס"ח