פותחים שבוע לא' שבט

תוכנית הרדיו השבועית של 'שטורעם' משודרת כעת • והשבוע: ר' אברהם פריד מסכם חצי יובל לפעילותו • כנס האחדות, הרב משה אשכנזי ועוד
מערכת שטורעם

שבוע טוב. שבוע עמוס עבר על חב"ד וכך גם התוכנית המשודרת כאן הערב, "פותחים שבוע בשטורעם". את התוכנית אנו פותחים כמידי שבוע ב"דבר מלכות", והפעם עם השליח הרב אברהם שמואל בוקיעט המדבר על אחדות לאור שיחותיו ואגרותיו של הרבי.

בהמשך משוחח הרב שלום בער בוטמאן, משפיע קהילת אנ"ש בתל אביב, על האבידה בפטירת רב הקהילה וזקן רבני חב"ד בארה"ק הרב משה אשכנזי ע"ה בשבת האחרונה.

לקראת המופע הגדול ביום שלישי הקרוב בהיכל התרבות בת"א, המסכם חצי יובל שנים לפעילותו המוזיקלית, מתארח הזמר החסידי ר' אברהם פריד לשיחה מיוחדת, במהלכה הוא מספר על תחושותיו לקראת המופע ועל ההכנות לקראת האלבום החדש של ניגוני חב"ד.

במרכז התוכנית דו שיח מרתק בין הרב יוסף יצחק חיטריק והרב שמריהו לרנר, שידברו יחד על כנס האחדות שהתקיים בבנייני האומה בירושלים. האם יצאו בתחושת אחדות? האם האירוע שהתרחש העיב על הכנס? ומה היה הנאום הבולט מבחינתם?

בתוכנית גם הפינות הקבועות "בנימין אמר", מאת העיתונאי ר' בנימין ליפקין, וכתבנו בני שמחה שיביא סיקור מחדשות חב"ד.

  • להאזנה לתוכנית לחצו על כפתור ההפעלה או לחצו כאן

א' בשבט תשס"ז
תגובות
11
1. ניגונים חסידיים....
למה לא לשדר ניגונים חסידיים?
השירים של אברהם פריד עדיין לא בחזקת ניגונים.
א' בשבט תשס"ז
2. תגובה ל-1
אברהם פריד היה האורח המרכזי בתוכנית. טבעי שכל השירים ששודרו יהיו שלו, למרות שאני מעדיף על פניהם ניגונים חב"דיים.
א' בשבט תשס"ז
3. לא חסרים ניגונים של אברהם פריד
לאברהם פריד יש שושה אלבומים עם ניגונים חסידיים - אם רוצים בדוקא לשדר שירים של אברהם פריד.
א' בשבט תשס"ז
4. יישר כח גדול
חווייה של ממש! מגיש מצויין. תוכנית נהדרת.
שבוע טוב.
א' בשבט תשס"ז
5. Very nice!
ב' בשבט תשס"ז
6. הערה למערכת (המתוקה)
הקריין מקריא טוב מאד, אפשר לומר מצויין.

בכל זאת, היה מן הראוי לדבר מעט יותר במתינות.

ובקשר לדו-שיח בין הרב חיטריק לבין הרב לרנר, כדאי היה שהקריין יקטע אותם מפעם לפעם, כך שהדו-שיח לא ישמע כדו-נאום (ארוך ומרדים. תזכרו שרק כעת סיימתי לאכול את הטשולנט של שבת), וגם ישתדל למקד את הנושאים, ושלא ידברו ויגיבו על שתי נושאים בפעם אחת.

שבוע טוב ושינה מתוקה.
ב' בשבט תשס"ז
7. "התאחדות אינה תחליף לדרך" (אהוד ברק)
הדו-שיח בין הרב חיטריק למר לרנר הזכיר לי אירוע מצער שחוויתי לפני כחמשה שנים. היה זה בשנת 2002, קרוב לשוק מחנה יהודה, וקול פיצוץ אדיר פלח את האויר. ריח בשר חרוך, שלוליות דם, אברים מפוזרים וזעקות שבר.

לקול הסירנות המתקרבות, זעקו חלק מהמתאספים "מוות לערבים". תוך כדי ההמולה פנה אלי אחד מהעוברים ושבים, קרח בראשו, ובעדינות נפש העיר: "אולי היה הפיצוץ על רקע פלילי, ואולי סתם פיצוץ טבעי של מכיל גז במאפיה הסמוכה. למה תמיד ממהרים להאשים את הערבים?".

מי שהזכיר לי שאלה זו, היה מר לרנר הנכבד, בשאלתו התמימה: "מדוע תמיד בארועים חבלניים אנו נוטים באופן טבעי להאשים את המשיחיסטים?".

שאלה בסגנון דומה, שמעתי כבר פעמים רבות מ"יפי נפש" למיניהם, גם אחרי אירועים כואבים שחווינו בשנים האחרונות: מכות/יריות (לחדרו של ראטמאן)/ביצים מעופפות יחד עם סידורים/גלגלים מפונצ'רים (נתניהו)/אבנים על חיילים (לפני ההתנתקות ליד כפ"ח)/ועוד.

המשותף לכל אלה, הוא העדר התובנה הפשוטה ב"ידיד" ו"שותף" שבצד השני - עמו אנו מנסים "להתאחד".

רדידות מחשבתית זו, היא שהמיטה עלינו את עשרת השנים האחרונות, שבהם חולל והושמץ שמה של חב"ד, ושמו של הרבי הופיע לצד שמם של משיחי שקר ר"ל.

מי שאשם במצב זה, הם אלו מאנשי שלומינו, שנותנים לגיטימציה לאנשי הטרור המשיחי!

כל עוד לא נפנים, שחילול שמו של הרבי, נגרם כתוצאה ישירה, ממצב זה, שבו כת הטרור המשיחי נחשבת כחלק אינטגרלי מחסידות חב"ד, לא נוכל לטהר את שמו הקדוש של הרבי!

עלינו להתעורר, ולעבור ניתוח לב פתוח, על מנת להוציא את כל החיידקים והנגיפים המסוכנים, המכרסמים בלב גוף חסידות חב"ד, ופוגעים פגיעה אנושה בנפשה.

הברירה היחידה העומדת בפנינו, היא התנתקות מוחלטת, תוך הכרזה ברורה, שאין לנו שום קשר ושותפות, עם כל מי שאנשי כת הטרור המשיחי הם "שולי מחניו".

טייערע ברידער! רק כך נוכל להתאחד באמת, סביב תורתו ומשנתו של הרבי, ורק כך נוכל להתלכד ולאזור כח, למשימות שאותם הטיל עלינו הרבי, הפצת המעיינות חוצה, ובשורת הגאולה באופן המתקבל.

ב' בשבט תשס"ז
8. GOOD

Meod Meod Nehenati from your radio program especially the Lerner/Chitrick discussion. Please keep up the show and have conversations of people in Lubavitch from different Hashkafos as long as they can be respectful and positive.
ב' בשבט תשס"ז
9. כל הכבוד
ראשית אני חייב להודות למראיין ולכל הצוות על התכנית הנפלאה אני מאד שמח שהתחלתם לשדר את התכנית הזאת
כאחד שהעברתי הרבה תכניות כאלו אני מוכרח לומר לכם
כל הכבוד
יענקי מוסקבה
ב' בשבט תשס"ז
10. לשטורעם
מזל טוב לשטורעם ובמיוחד למגיש האלמוני והמוצלח מאוד. תכנית על רמה, חסידי ומגוון. אם אפשר הערה פ-ביקורת בונה- להישאר צמוד לניגוני חב"ד לשמחת כל משפחת חסידי חב"ד ובוודאי לרבי המשלח
משיח נאו!
ב' בשבט תשס"ז
11. וואו שמוליק!
יפה שמוליק! כנראה הגעת "עד לשם"!
ג' בשבט תשס"ז