הרב רסקין במהלך קבורת זקן הקהילה
הרב רסקין במהלך קבורת זקן הקהילה
דיינו דיינו...

הבלוג של הרב רסקין מקפריסין: "הטלפון מצלצל, והתחושה אומרת שזה לא ממפעל הפיס". אירועי החג והיהודי שנפטר עם כיפת חב"ד (לתקן עולם)

מעבדות לחרות אני יושב ומנסה לסכם שבועיים מטורפים של הכנות לחג הפסח, ובכן, מידי שנה אני מפיק לקחים ומנסה להתייעל לשנה הבאה רק ש.... "רבות מחשבות בלב איש"...

חודש וחצי לפני החג ביצעתי הזמנה של 2 משטחים עם מוצרי בשר ממדינה אירופאית (אסור להכניס בשר מישראל כי היא לא חלק מהאיחוד האירופי ובפרט לאחר התפרצות הסיפור עם העופות), קשרתי קשר עם עמיל מכס מהחשובים בקפריסין, על מנת שיטפל בניירת המתאימה, במקביל משלוח מוצרי מזון מארץ הוזמן באותו מועד, וכך התחלנו להתעסק בפרסום וההכנות לסדרים.

מסיבות לא ברורות המשלוח מהארץ היה חסר פירוט מוצרים, דבר שעיכב את שחרור המשלוח עד יומים לפני החג. מבול של טלפונים של אנשים שביקשו להזמין מוצרים לחג, תוך הבטחה שלנו כי הכול "יהיה בסדר" לא ממש הרגיע את המצב.

מאידך המשלוח של הבשר היה חסר מסמך מקור של האיחוד האירופי דבר שעיכב את המשלוח ביציאתו מהמפעל ובסיוע של הרב הנדל השליח הראשי ליוון המשלוח זורז ויצא מאתונה, תוך תקווה כי יגיע אלינו ביום רביעי ערב החג. בניסיון של הרגע האחרון לארגן בשר נשלח אחד מהתמימים לארץ והגיע עם 100 ק"ג בשר רק שכאמור רבות מחשבות בלב איש המשלוח הוחרם ע"י המכס בנמל התעופה. ואז כבר ממש איבדתי כל תקווה, ואמרתי בחיוך עגום לזוגתי, כי הניסיונות כבר הגיעו למצב בלתי נסבל, ומרגע זה אני מפסיק במסע הלחצים על כלל הגופים והשלטונות. ומשאיר את הטיפול בידי המשלח.

ואז הכול התחיל לרוץ בקצב מסחרר, מתקשר ה... מנהל הראשי של המחלקה הויטרינרית ושואל מה הבעיה, אני מסביר בפעם המאה שהבשר האירופי מתעכב בגלל מסמך, והבשר מישראל הוחרם ואנחנו, קהילה שלמה, נותרה ללא בשר ליום החג. הוא עושה כמה טלפונים, חוזר אלי ושואל 'כמה ארגזים אתה צריך לחג'. השבתי: לפחות 10. הוא חוזר שוב ואומר 'תשלח מישהו למחסן המכס אני משחרר לך בשר'.

עד רגע לפני החג במרוץ מטורף. הזורעים בדמעה.. כ220 אורחים מצטופפים אצלי בסדר ועוד כמות דומה בשאר הסדרים, והשמחה פורצת גדר, דיינו דיינו.

במהלך החג השני הטלפון משום מה לא מפסיק לצלצל, והתחושה אומרת שזה לא ממפעל הפייס, ואז למחרת בבוקר במהלך החג נכנס מישהו ומבשר שר' דוד מאיר סלונים, מחשובי הקהילה נפטר בשיבה טובה והוא בן מאה שנה.

עם הסירטוק והעניבה, ומשהשמחה של סעודת משיח דהרתי לבית לוויות בנקוסיה, לטפל בעניין הטהרה, כך שנוכל להביאו לקבורה עוד הלילה, כשהתחלנו בטהרה ר' דוד חבש כיפה ועליה מודפס chabad lubavitch of Cyprus זאת הכיפה שנתתי לו לפני כשנתיים ומאז לא ירדה ממנו.

יהי זכרו ברוך.

כ"ז בניסן תשס"ו
תגובות
3
1. אצלנו לא קוראים לזה החג השני
כשכתבת החג השני התכוונת ליום השני של החג שאו לשש"פ או לאחרון של פסח.
כ"ח בניסן תשס"ו
2. זאבי ושינדלה
תמיד ידעתי שגם במצבים הכי קשים אתם גדולים בצלחה רבה בהמשך השליחות אבככל גם בכללי וגם בפרטי המון המון הצלחות
כ"ט בניסן תשס"ו
3. תן לצחוק ותן לחיות,פשוט לאהוב
למה לי לקחת ללב... יש לי דברים חדשים בראש... יש לי דמיון שעוזר לפעמיים לשכוח..
יש לי תמיד חברים שעוזרים לשמוח. לך עם זה לאט ואז תוכל פשוט לרוץ מהתחלה.
באהבה רבה.... לאונץ'
ז' באייר תשס"ו