הרב רסקין
הרב רסקין
הרבי מליובאוויטש אוהב אתכם

השבוע בבלוג של הרב זאבי רסקין: פעילות קיץ עניפה, מסיבה בת"א, ותשובה הולמת ל"נותני העצות" למיניהם (לתקן עולם)
באותם לילות שאני מתקשה להרדם, או מתעורר באמצע הלילה, (כן זה קורה לצערי לעיתים קרובות למרות גילי הצעיר, עוד שבועיים 29. עד 120), אני לא פוגש את כל אותם "נותני העצות" שעצותיהם או דעתם נשמעת מפעם לפעם כשמתחשק. כמו "תשקיע במקומיים", "תשקיע בדוברי הרוסית", "תשקיע בבעלי עסקים שמגיעים. מהם יצא לך"... "אל תשקיע בהם".... (המטיילים הישראלים), "הם חושבים שאתה בית תמחוי, הם מנצלים". ועוד כהנה וכהנה עצות.

העניין פשוט, אני אברך צעיר שרוצה לעשות דבר אחד בלבד, נחת רוח לרבי. וברוב המקרים מקבל החלטות בשליחות ובעיקר מרגשי הלב, כמובן לאחר התיעצויות, למרות שלפעמים היה כדאי שהייתי הולך ע"פ המחשבה ולא הרגש.

כך בהחלטה רגשית מהלב החלטתי שלמרות הכול אני משקיע ברצון של הרבי, אפתח "בית" למטיילים הצעירים המבקרים מידי קייץ בכפר הנפש "איה נאפה". מדובר בעשרות אלפים בעיקר בצעירים לפני גיוס שבאים בעיקר "להתפרק"...

מנסיוני הקודם (בקניון) למדתי ש"לוקיישן" (מיקום) הינו הבסיס להצלחה בעסק, כך גם כאן למען ההצלחה בחרתי במיקום הטוב ביותר... הלב של מועדוני הבילוי באיה נאפה, שם שכרתי בהון עתק 200 מ"ר ששימשו למסעדה בעבר.

לפני הפתיחה התייעצתי עם רבים ומנוסים היו לכאן והיו לכאן. החלטתי שהולכים ע"ז, לא לפני שהסברתי לזוגתי תיחי' (שרצתה להבין איך אני לוקח אחריות ושולח בחורים למקום כמו "איה נאפה") שהרבי לוקח את האחריות .

שלחתי דו"ח לציון הק' (ניסיתי כמה פעמים באגרות לא הצליח לי, אולי אני עדיין לא בדרגה) ויצאנו לדרך. מימי לא חשבתי שעניין כזה אמור להחזיק אותי ער ובדאגה, שעות ארוכות לתוך הלילה.

וכן הרבי לקח אחריות, ובגדול. הגיעו הבחורים ונדהמתי.... בחורים מיוחדים, שכמותם שלוחים יכולים רק להתפלל שיזכו לכאלה, חסידיים, אחראים, ובעיקר מקושרים. וכמנהג "איה נאפה" הם הפכו את היום ללילה ועבדו והתעסקו בקירוב 24 שעות סביב השעון. כאשר מאות עומדים מידי ליל שישי בקידוש, תפילין, ואפילו שיעורי עומק בתניא, תמיכה נפשית ועוד.

בוקר אחד הגעתי בסביבות השעה 11:00 בבוקר, 2 התמימים של משמרת הלילה היו רכונים עייפים על השולחן ובפינה עומד צעיר כבן 18, קוקו ארוך וקעקועים על גופו החצי לבוש (תמיד כדאי להתמקד בחיובי), עטוף בטלית ותפילין, הוא הניח לבד על דעת עצמו, כשאני כותב עכשיו ונזכר עוברת בי צמרמורת, נפש תועה "באה להתפרק" באיה נאפה, ולאחר לילה של בילוי מוצא את עצמו אותו יהודי עטוף בתפילין. ככה הם נכנסו להם לנפש.

על ההצלחות של פרוייקט הקיץ אני יכול לכתוב מגילה. אבל העניין ברור.

הם הדהימו אותי, הם הפכו את "איה נאפה". קרוב ל-9,000 מטיילים פגשו לראשונה (דרך הפיתוי של הפיתה והחומוס) את היהדות את חב"ד את הרבי...

לקראת סיום הפרוייקט אמרו לי הבחורים "החברה רוצים מפגש" תארגנו, "אני אתכם", אמרתי. הרעיון התגבש. חברים נרתמו. כך פגשתי אותם במוצ"ש האחרון, בתל אביב, באולם מיוחד שנסגר רק לצורך האירוע. כ-500 צעירים חובשי כיפות לבנות ועליהם מודפס Chabad Lubavitch of Cyprus מלאים הערכה והוקרה לתמימים, לחב"ד, לרבי.

האמת שבתחילת הערב הייתי ברגשות מעורבים, התפללתי כמו תמיד "שלא תצא תקלה ח"ו תחת ידי" אבל כשעליתי על הבמה וחשבתי מה לומר להם זה הסתדר... "סעדיה, מנדל, מנדי, שלומי, יוסי, אוהבים אתכם. אני אוהב אתכם, הרבי מליובאוויטש אוהב אתכם". שאגתי ברמקול...

הם פרצו בשירה אדירה "הרבי שליט"א אין כמוך בעולם" (במנגינה הידועה), הם צרחו אחריי מילה במילה "שמע ישראל", אז הבנתי. כל היועצים צודקים, אבל גם אני צדקתי. הנשמות של האלפים הזדעזעו והתחברו לקדושה. הקיץ הזה בזכות הפזיזות שלי, בזכות העבודה המופלאה של התמימים. בזכות הרבי.

ביציאה נתתי לכולם ספר תהילים עם תמונה של הרבי בפורמט כיס לשמירה בשרות הצבאי. ומאחור הדפסתי "חב"ד קפריסין הלב שלנו תמיד אתכם" הם עוד יספרו על המסיבה הזאת לנכדים...

היועצים חזרו שוב. למה? למה בתל אביב? למה עם בירה? ולמה ולמה ולמה. למה? ככה! כי דרכו של הרבי היא שכל אחד הוא בן אהוב. כל אחד הוא נשמה.

"ישראל נמשלו לכוכבים המתנוצצים בשמי רקיע, אשר לאורם לא יתעה גם ההולך במחשכי הלילה".

"כל אחד מישראל בין איש ובין אשה, יש בו די כוח מוסרי ורוחני, להשפיע להעמיד גם את מכיריו ומיודעיו בקרן אורה".

את זה אני לא המצאתי... זה דווקא ב"היום יום" של היום. תראו בעצמכם.

ה' בחשוון תשס"ו
הנשמות של הרבי: הרבי מעודד את אייב זאקש. מאמן הכדורסל שהתקרב ליהדות
הנשמות של הרבי: הרבי מעודד את אייב זאקש. מאמן הכדורסל שהתקרב ליהדות
 
תגובות
26
1. הפעם נהנתי גם אני
זאבי, את האמת אומר, שלא תמיד אוהב אני לקרוא את מחשבותיך, אך הפעם נהנתי לקרוא את מאמרך.
עלה והצלח ותזכה לגרום רק נחת!
ה' בחשוון תשס"ו
2. kol akavod
zeve ata #1 kol akavod the rebe loves u the csedem love u u r the gretes
ו' בחשוון תשס"ו
3. כמה הערות
כמה הערות, ועל הסדר:

א) מאיפה החלטת שהרבי לוקח את האחריות על התמימים שנסעו לאיה נאפה?! מתי הרבי אמר זאת?

ב) אתה לא צריך שום "דרגה" כדי לקבל תשובות באגרות. אולי כדי לקבל תשובה מהרבי צריך דרגה, אבל לקבל תשובה מהאגרות לא צריך דרגה, צריך דמיון מפותח וחוש לקשר דברים שאינם קשורים (ולפעמים גם סותרים).
אולי צריך סוף סוף שמישהו כאן יכתוב מאמר על כל הסיפור הזה של "אגרות".
מתי הרבי אמר לפתוח ספר שלו או של מישהו אחר?
תמיד עונים שזהו מושג שכבר הי' קיים בעבר, ונקרא "גורל הגר"א". אבל, לידיעתכם, הרבי בעצמו שולל א"ז בתכלית בשיחה מוגהת משנת תשמ"ט!
שאלתי פעם מישהו ששאל את ה"אגרות" איזה שאלה - "מאיפה המקור שלך?". הוא ענה לי שאין לו מקור, אבל הוא צריך תשובה...
זוהי בדיוק הנקודה - לא מחפשים את הרבי, מחפשים תשובה!
במילים אחרות: הרבי לא מספיק.
פעם, לכתוב לרבי הי' משום "התקשרות". פשוט להתקשר לרבי. היום לא מחפשים התקשרות, מחפשים מישהו שישמש אותנו בשאלות שאין לנו פתרון.
האם זהו תפקידו של רבי?! לענות לשאלות?!
ואם הרבי לא רוצה לענות? - גם לפני ג' תמוז, היו אלפי מקרים שהרבי לא ענה על שאלות. והיו עוד עשרות אלפי מקרים שהרבי לא רצה לענות, ולכן ענה תשובה שמשתמעת לשני פנים. וכיו"ב מני רבות.
אשמח אם מישהו הי' כותב ע"ז כאן מאמר.

ג) אנני יודע אם אתה מודע לכך, אבל הרבי שלל בתכלית הרבה דרכים שהיו מובילות לכאורה להדלקתן של נשמות יהודיות.
גם קרליבך הי' שליח. גם שכטר. גם רבקין. וכיו"ב. הרבי הוא זה שזרק אותם.
כן, אותו רבי שכתב את מה שצטטת מ"היום יום".
אכן, חב"ד מקרבת יהודים. אכן, ליובאוויטש פירושו עיר האהבה. אכן, יסודות החסידות הם אהבת ישראל לכל יהודי ויהודי.
אבל ישנו "אבל". וא-ב-ל גדול מאד!
יש לנו דרך! הדרך שסלל לנו רבינו בשליחות.
אנני מתייחס למקרים הספציפיים שלך, כי אנני בקי במה שהי' וכו' וכו'. יתכן שאתה צודק. אך זכור, שיתכן שלא!
לא הכל זה הלב שלך, ולא כל מה שהלב שלך מרגיש הוא רצון הרבי.
עם כל האהבה - ישנו גבול ברור: ומקרבן לתורה!

בהצלחה.
נ.ב.
אשמח אם תתייחס לדבריי הנ"ל.
ו' בחשוון תשס"ו
4. ( )
הכי אהבתי בכתבה זה הסוגרים ()
ו' בחשוון תשס"ו
5. Results are the Ikkar!...
Put aside the questions, the doubts, the ifs, the maybes. Look at the actual outcome and long-term positive effects.

As the Freirdiker Rebbe says in Hayom Yom: “Tova Peula Achas Me’eleph Anachos”; “better one positive action than a thousand sighs”.

These 500 souls showed up on a Motzei Shabbos to hang out with “Chabadnikim” who fed them all summer with more than just “pita and chumus”. Clearly, there is something very true and deep going on to encourage them to spend a Saturday night with a bunch of bearded and black hat Chabad guys. This is to be celebrated.

To Zeevi and the precious Chabadnikim who “hung out” in Ayia Napa to feed hungry souls with chumus and spirituality: Start planning the next event for when these beautiful brothers and sisters come back from the army safe and sound (in body and soul).

Zeevi: The Rebbe IS with you. Chazak V’amatz!

ו' בחשוון תשס"ו
6. ל 4
אודה לך באם תיצור קשר ואענה לך טלפונית +35724828770
או במייל rabbi@chabadcyprus.com
ו' בחשוון תשס"ו
7. זאבי היקר!
זאבי- הכל טוב ויפה אין ספק שפועליך (שכמעט ואין יום אחד שאנחנו לא יודעים מה קורה איתך ועם פועליך וזה הודות לאתרי החדשות למינהן) גורמים נחת רב לרבי,
אבל אני ישתף אותך במשהו אישי-לפני כל דבר שאני עושה(בתור שליח ובתור בנאדם) אני שואל את עצמי מה הרבי יחשוב על כך. ותחשוב רגע לעצמך אתה היית מזמין את הרבי לאותה מסיבה עליזה ושמחה בתל אביב??? הרבי היה מרגיש שם נעים???
אין ספק שאתה יודע את התשובה וכולם יודעים וכהוספה על דברי המגיב הקודם כמובן בשם הרבי (בהתייחס לדרכו של ר' שלמה קרליבך) אנחנו צריכים לקרב יהודים לתורה ולא את התורה ליהודים
תחשוב על זה...
לפעמים גם אנשים אחרים צודקים.
ו' בחשוון תשס"ו
8. משה לייב - נהנתי לקרוא את הערותיך.
חיזקת תחושות פנימיות שעלו בי למקרא הדברים.

בזמן האחרון יש הלוקחים את נושא השליחות לכיוונים אחרים מאלו שהרוגלנו אליהם ע"י השלוחים הנחשוניים.

בכל מקרה, הרב רסקין - עלה והצלח.

ו' בחשוון תשס"ו
9. דער רבי האט אלץ באווארנט
השליח הנכבד צודק ברגשותיו ובמחשבותיו מחד גיסא, אולם גם המגיבים השקולים צודקים מאידך גיסא. מה הגבול? היכן עובר הקו בין ליובאוויטש לבין ה'מזרחי'?
גם את זה הרבי הבהיר - ובצורה ברורה, מבלי להזדקק לרמזים ב'אגרות' וכיו"ב:
עשה לך רב. כמה זעק הרבי על כך, כמה התחנן, כמה ביקש - שכל אחד יעשה לעצמו 'רב', שהוא יקבע לו בכל השאלות הגורליות הנידונות כאן, וגם בשאלות פחות מהותיות.
אם כן, הפתרון הוא פשוט מאוד - בכל ענינים אלו להתייעץ עם ה'רב', המשפיע, ומה שהוא אומר - זו בעצם תשובתו של הרבי למקרה ספציפי זה (למותר להדגיש, ש'רב' של אחד לא מחייב את השני... וק"ל).
ו' בחשוון תשס"ו
10. חזק ואמץ
זאבי "אל תבוש בפני המלעיגים"
וכמו שאת בעצמך אתה אמרת רק אתה יכול, ויש את האנשים המיוחדים שרק הם יכולןים לרדת כ"כ נמוך ואח"כ לחזור לדרגה הגבוה שהם באו ממנה ,ואחד מהם זה אתה,
זאבי דע לך שיש קהל רב מאחוריך רק תן להם זמן לעקל ולהבין, שיש הצלחה גם מהסוג שלחה שהיא אחת ההצלחות החזקות יותר!

חזק ואמץ!

גולש מעריץ.
ו' בחשוון תשס"ו
11. יועץ סתרים קרא!
יועץ סתרים נכבד פעם הבאה לפני שאתה מגיב שלח את התגובה להגהה וזה עוד לפני שאני מדבר על התוכן שמראה על עומק מחשבתך...
ו' בחשוון תשס"ו
12. זאבי העם איתך
ז' בחשוון תשס"ו
13. לכל המעירים......והעוררים..!
אל תדונו את חברכם עד שתגיעו למקומו...והמבין יבין..!
תבררו ואז תדברו.
אוהב אותך זאבי.
ז' בחשוון תשס"ו
14. חיזוק האימוץ
הרבי התווה דרך שאומרת שלשבת בישיבה או בכולל ולילמוד תורה זה נעים וזה נחמד אבל רחוק מאוד מלהיות נכון ומספיק. ראה הרבי ,כבר ליפני שנים, לרחוק שנכון יהיה עם חסיד יקום ממקום מושבו וילך לעשות נפשות לבורא. מאיפה לאותו חסיד הכח לעמוד מול פיתויי העולם הזה? התשובה ברורה אם אתה עושה את הדברים תוך אמונה אמיתית ושלמה ברצון גמור לקיים שליחותו של הרבי או אז הפיתויים יהפכו למרכיב פיתוי מסורס מעיקרו ויחלוף כרוח לא מזיקה לאותו שליח. אני יודע ובטוח שכל מתנגד , או מה שמכונה בן תורה, או לחילופין ליטאי, חושש מאוד ללכת לשליחות כמו זו של החבדניקים משום שאין לו ממי לישאוב כח לעמוד מול קשיים ופיתויים.לנו יש את הרבי וכשקשה לנו אנו פונים אליו ונענים תמיד וכמובן יוצאים מחוזקים. במוצאש האחרון כאשר מאות חילוניים עמדו במרכז מועדון וצעקו "שמע ישראל" ,באקסטזה דתית עמוקה, גם המתנגד הגדול ביותר היה קם ואומר "וואלה שיחקתם אותה". הרב רסקין,בשבילי אתה תמיד זאבי, נאמר כבר ש"הכלבים נובחים והשיירה נוסעת". אני יודע שאתה עושה את הדברים תוך אמונה אמיתית ושלמה שזה בדיוק מה שהרבי רוצה שתעשה. אני קטן יושב בבית ועושה לביתי ואילו אתה עושה נפשות לבורא. אני מעריץ אותך אוהב אותך ומקנא בך. קיבלת כל כך הרבה אהבה במועדון באותו הלילה. זה מגיע לך ועוד הרבה יותר. בהצלחה.
נ,ב, אני מתאר לעצמי שיקומו מיד ועכשיו כל המציקים למינייהם ויגידו שאנחנו לא עושים דברים בשביל "וואלה שיחקתם אותה".חברים תפתחו כבר את הראש ותפסיקו לשחק אותה ראש קטן.
ז' בחשוון תשס"ו
15. לא סיפרתם עלהריקודים המעורבים - מהיכן זה מגיע ?
ומי לוקח ע"ז אחריות ??
ז' בחשוון תשס"ו
16. לתת דוח מפורט לזבולון
לא סיפרתם??!! מה זה וועדת חקירה? למי היו צריכים לספר בדיוק? לזבולון????!!!! מתי אתה ,זבולון, סיפרת לנו מה עשית להקב"ה ולרבי. הייתי עונה לך לגביי "הריקודים" אבל הסיגנון המתנשא שלך לא ניראה לי, סורי....
ח' בחשוון תשס"ו
17. מה קרה אריילה?
יכול להיות שיש בדבריך נימה של פחד מחשיפת האמת???
אם הכל היה כשורה לדעתי לא היית כותב את התגובה הזאת וגם לא את זאת שלפניה...
ח' בחשוון תשס"ו
18. לאריילה
אין לי זמן, אבל בקיצור:

1) על התגובה שלך מס' 14: זה לא משנה מה ההרגשה שלך, שלי, של המתנגד הגדול או של הרב רסקין. מה שמשנה הוא מהי דעתו של הרבי.
דעתו של הרבי ברורה. וע"ז כתבתי לעיל בתגובה מס' 3.
יש להאריך בזה, אבל הטענות שלך אינם מתייחסים כלל להיבט זה, ובמילא הם טעות מעיקרם.

2) בנוגע לריקודים המעורבים: כאן הענין כבר חמור פי כמה וכמה. אין פה מה לענות. ריקודים מעורבים הוא ענין שאסור ע"פ שולחן ערוך, ובזה אין משחקים. "יקוב הדין את ההר!".
ח' בחשוון תשס"ו
19. זאבי תבעט לגובה רק ככה מצליחים

זאבי היקר באדם.
כל הכבוד על הארוע המופק בצורה כל כך מקצועית ויפה עד הפרט האחרון. קידשת שם לובאוויטש ברמה בינלאומית.
תודה לחברים ולמשפחה שתומכים בך כל הדרך.
כל מי שנותן לך הערה או נזיפה "לשם שמים" כמובן...
קח בחשבון שביום שתשב בנחלת הר חב"ד במרכז החנויות ליד הבוכרים ותשים קופה שיתרמו לך כי אין לך מה לאכול... כל אלו לא יתנו לך אפילו שקל...


ח' בחשוון תשס"ו
20. לרב ולצלם שהיו בתלאביב.

אני אחד מהבני נוער שהיו שמה במסיבה בתלאביב.
הרב היקר תדע לך שעוררתה בי את הדרך לשוב הביתה....................
ולצלם הנימרץ צילמתה חבל"ז לא
ישבתה לרגע,עשיתה עבודה עשר
ח' בחשוון תשס"ו
21. קידוש ה
מי שלא שמע איך מאות שאינם שומרי תורה ומצוות זעקו את ה "שמע ישראל" ו "הקדוש ברוך הוא, אנחנו אוהבים אותך" לא ראה קידש ה כזה מכובד.
זאבי, כל הכבוד!!! וכמובן למארגן הערב מנדי קטן.
ח' בחשוון תשס"ו
22. למעיר מס.3
עם כל הכבוד... למה אתה לא מזדהה עם שמך המלא?!!!!!!
ט' בחשוון תשס"ו
23. ל-19, 21, 22
מר עוף הנכבד:
1) אולי תסביר מה בהערות לא הי' לשם שמיים?!
2) על סמך מה פסלת אותי מלתת צדקה?! הרואה חשבונות אתה ברוה"ק?!


למר יונתן הנכבד:
ישנם עוד מקומות שבהם צועקים "שמע ישראל" ו"הקב"ה אנחנו אוהבים אותך". אני רואה שאתה לא מתחיל להבין את הטענות שלי ושל האחרים. תעיין במה שכתבתי לעיל ותענה ענינית.


למר חבדני"ק הנכבד:
עם כל הכבוד... למה אתה לא מזדהה עם שמך המלא?!!!!!
[אגב, כשהמערכת מבקשת תגובה היא מבקשת "כינוי" בלבד].
ט' בחשוון תשס"ו
24. כל הכבוד על הכנות!
יישר כח הרב מקפריסין!
"אהוב את הביקורת כי היא תעמידך בגובה האמיתי!"
י' בחשוון תשס"ו
25. Mixed dancing???
I looked @ the pictures; and didn't see any mixed dancing...

And by the way one time on Hakofos in 770 (where busses would come from all areas in NY to see the Rebbe's Hakofos) and in the back of 770 it seamed as if there where some mixed dancing...while the Rebbe’s Hakofos where going on it the front part of the Shul.

At a Chasidishe Farbrengen it was being discussed so a smart Chosid said: "These dances (even if somewhat mixed) are more holly than Kol-Nidrei on Rodney St. in w....”

VehaMayvin Yovin
י"ד בחשוון תשס"ו
26. אשרינו ! ! ! כולם לקרוא
תדעו יהודים יקרים לא צריך להתרגש משם דבר כי רק לעבוד את הבורא
אך אין צורך להתעצבן מאנשים שמלכלכים כי צריך להיות תמיד בשמחה כמו שרבינו נחמן הקדוש אמר , כל יהודי זה נשמה קדושה במיוחד הצדיקים שנזכה להגיע למקום של הרבי מילווביצ שנזכה להגיע לרמות שלו שהיה בגיל 10 ככה כל צדיק אך רבינו הקדוש אמר מי שיבוא אליי בראש השנה יוציאו משאול תחתיות
א' בחשוון תש"ע