ב"ה יום ראשון, י"א תמוז תשע"ח | 24.06.18
השר שפירא, הרב חפר ושאול שיף בהתוועדות אמש
השר שפירא, הרב חפר ושאול שיף בהתוועדות אמש צילום: שטורעם
כמעט "מופת" של הרב שמואל חפר ■ וידאו

אתמול התקיימה ברעננה התוועדות חסידית עם הרב גרשון מענדל גרליק, משלוחי הרבי במילאנו איטליה. במהלך ההתוועדות חשף העיתונאי שאול שיף סיפור שהתרחש בתקופת 'מיהו יהודי' ● "הגעתי פעם יחד עם הרב שמואל חפר לביתו של השר משה חיים שפירא, ששכב על ערש דווי. כאשר ביקשנו להיכנס לשוחח עמו, אמרה לנו רעייתו שהוא לא חש בטוב. הרב חפר אמר שיש לו שליחות מהרבי ושזה יקח זמן קצר בלבד, והיא נעתרה"
מערכת שטורעם

אתמול התקיימה ברעננה התוועדות חסידית עם הרב גרשון מענדל גרליק, משלוחי הרבי במילאנו איטליה. במהלך ההתוועדות חשף העיתונאי שאול שיף סיפור שהתרחש בתקופת 'מיהו יהודי'.

"הגעתי פעם יחד עם הרב שמואל חפר לביתו של השר משה חיים שפירא, ששכב על ערש דווי. כאשר ביקשנו להיכנס לשוחח עמו, אמרה לנו רעייתו שהוא לא חש בטוב. הרב חפר אמר שיש לו שליחות מהרבי ושזה יקח זמן קצר בלבד, והיא נעתרה. כאשר נכנסנו ראיתי שפניו אפורות לחלוטין".

"הרב חפר פתח בדברים ואמר כי הגיע בשליחותו של הרבי ומבקש שהשר שפירא יאמר שהוא מתחרט מכל מה שעשה בנושא 'מיהו יהודי' ויתחיל לפעול נגד החוק שנתן לו יד. הרב חפר אף הוסיף ואמר: בטוחני שבאם תעשה זאת, כל המחלה שלך תשכח ותעלם כלא הייתה.

"לפועל, השר שפירא שתק וסרב להגיב. כך יצאנו מהבית כלעומת שבאנו. כעבור שלושה ימים בלבד, שפירא שבק חיים לכל חי".

לצפיה בקטע לחצו על כפתור ההפעלה או לחצו כאן

כ"ז בטבת תשע"א
שאול שיף, אתמול, בעת שחשף את הסיפור
שאול שיף, אתמול, בעת שחשף את הסיפור